Samuel Umtiti: W Katalonii spędziłem cztery lata w depresji

Mateusz Doniec

25 maja 2023, 21:00

Canal+, AS

85 komentarzy

Fot. Getty Images

Samuel Umtiti udzielił w ostatnich dniach kolejnego wywiadu dla Canal+, w którym tym razem w dużo mocniejszych słowach skomentował swój pobyt w Barcelonie. 29-latek stwierdził, że były to dla niego "cztery lata depresji".

Samuel Umtiti: Wszystko, czego potrzebowałem, to czuć się docenionym, użytecznym i szanowanym. W Katalonii spędziłem cztery lata w depresji: nie tylko w sporcie, ale i w życiu codziennym.

- Na początku, po przeprowadzce do Hiszpanii, czułem się doceniany i grałem na dobrym poziomie. Potem zacząłem odczuwać brak zaufania, czułem się źle i zdałem sobie sprawę, że nikt już we mnie nie wierzy.

- Lecce? To było dla mnie wyzwanie. Wiem bardzo dobrze, że w tych stronach utrzymanie jest równe mistrzostwu. To dobrze, bo w Salento znów się uśmiechnąłem i jestem za to wdzięczny klubowi.

- Przyszłość? Teraz myślę tylko o uniknięciu spadku. Jednak jakiś czas temu mój przyjaciel Lacazette przyszedł zobaczyć się ze mną na Via del Mare. Pomyśleliśmy, że zanim przejdziemy na emeryturę, dobrze byłoby jeszcze trochę razem pograć. Kontrakt do 2026 roku z Barceloną? Chcę nadal czuć się dobrze, zrobiłem to we Włoszech. Kocham język, jedzenie i modę...

*Samuel Umtiti prostuje: Nie mówił o czterech latach "więzienia", a o czterech lata "depresji"

twitter.com/ReshadRahman_/status/1662063437633974273

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak ja nie lubię jak piłkarze odchodzą z klubu i zaczynają opowiadać takie rzeczy. To tylko świadczy o człowieku. Gość dostawał miliony, jego życie to sielanka i mówi że w więzieniu był?

@Matt_i1992 są ludzie dla których miliony są mniej wazne niż komfort psychiczny. Nie mówię że Samuel U. Jest takim człowiekiem - jednakowoż podjęście "dostajesz miliony zamknij ryj" jest grubo przesadzone

@mich_l Jeśli miliony były mniej istotne, niż "wolność", to co roku mógł odejść, Barcelona chciała się go pozbyć. Wygodnie mu było wtedy siedzieć cicho, a teraz marudzić i robić z siebie cierpiętnika, żeby ocieplić swój wizerunek przed oknem transferowym. Także sory, ale akurat jego komfort psychiczny mało powinien nas obchodzić.
« Powrót do wszystkich komentarzy