Javier Tebas: Cristiano i Messi byli obrażani najczęściej; W jednym przypadku były głosy homofobiczne, a w drugim niepełnosprawność intelektualna

Mateusz Doniec

25 maja 2023, 20:00

Mundo Deportivo, Marca

23 komentarze

Fot. Getty Images

Prezes LaLigi Javier Tebas odpowiedział dziś na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej z okazji walki z rasizmem po tym, co wydarzyło się na Estadio Mestalla podczas meczu Valencii z Realem Madryt.

Javier Tebas: Moje relacje z Viníciusem są dobre. W 2021 roku, po kiepskim dla niego sezonie, na prezentacji dla sponsora zapytano mnie, kto mógłby zastąpić Messiego. Odpowiedziałem, że Vinícius. To inny zawodnik, z niestandardowym stylem gry. Jestem przekonany, że w przyszłości zdobędzie Złotą Piłkę. Mówię to, ponieważ uważam, że jest bardzo ważnym aktywem Realu Madryt i hiszpańskiego futbolu. W LaLidze od wielu lat walczymy z rasizmem, homofobią i wszelkimi obelgami.

- Vinícius jest ofiarą wyzwisk, ponieważ jest świetnym zawodnikiem. Wielcy gracze, tacy jak Cristiano Ronaldo i Messi, byli tymi, którzy najczęściej byli obrażani. W jednym przypadku były to głosy homofobiczne, a w drugim niepełnosprawność intelektualna.

- Vinícius będzie w przyszłości zdobywcą Złotej Piłki. Jest bardzo ważnym aktywem dla Realu Madryt i swojej reprezentacji narodowej.

- Protokół jest postępowaniem, które musi zostać podjęte przez władze sportowe, którymi są sędziowie. Istniejący jest w porządku. W Hiszpanii sankcja w postaci odebrania punktów nie istnieje tak jak w Anglii. Dobrze byłoby pomyśleć o tym środku. Jutro wyślemy komunikat z prośbą o modyfikację ustawy z 2007 roku i o przyznanie dodatkowych kompetencji. Badamy również możliwość wprowadzenia bardzo innowacyjnych środków karnych.

-Powtarzam, nie jesteśmy rasistami. Zawsze musimy zrobić więcej, aby to rozwiązać. Doskonałość musi być kwestią oczywistą i musi zostać osiągnięta w tej sprawie.

 

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A CO z espanyolem i ich bandytami ktorzy wkroczyli na boisko?
Dlaczego real w jeden dzien anulowal czerwona kartke a my jeszcze nie slyszymy o zamknieciu ich trybun?
I jeszcze ze wszystkich stron p...enie ze placilismy sedziom zeby byli po naszej stronie.
Poki Tebasa nie wyniosa na taczkach LaLiga sie nie podniesie.

I cyk nowa tapeta

Tebas na tym zdjęciu taki smutny, bo pokazuje, który Real w lidze skończy?
Nie mogę po prostu już z tej akcji z tym Viniciusem. Poziom żenady przerósł każdą możliwą skalę.

Barcelona winna zaskarżyć tebasa o obrażanie Messiego i sugerowanie jego niepełnosprawności intelektualnej

"W Hiszpanii sankcja w postaci odebrania punktów nie istnieje tak jak w Anglii. Dobrze byłoby pomyśleć o tym środku. Jutro wyślemy komunikat z prośbą o modyfikację ustawy z 2007 roku i o przyznanie dodatkowych kompetencji."
Już się, qwa, boję. Tebas jeszcze chce punkty zabierać na lewo i prawo? To będzie dla nas katastrofa.

Ma trochę racji śmiejesz się z czyjeś matki ok, wyzywasz od upośledzonych ok poniżasz ok

Niech jeszcze Viniciusa i Pereza pocałuje w tyłek

No Krysia "prosty" nie jest na pewno, a Messi ma Aspargera, więc w pewnym sensie się zgadza.

Vinicius strzelił chyba jednego gola w reprezentacji Brazylii jak dotychczas , jak dla mnie to on koło złotej piłki nawet nie stał

"Vinícius jest ofiarą wyzwisk, ponieważ jest świetnym zawodnikiem"

Pewnie w jakimś stopniu tak, ale śmiem twierdzić, że głównie za swojego zachowanie i pyskowanie do innych zawodników, a nawet sędziów.

Moglibyście inna mordę dawać do artykułów tej mierdy? Ta jest wyjątkowo wkurzająca. Chodzi mi o kontretne zdjęcie