Javier Tebas: Cristiano i Messi byli obrażani najczęściej; W jednym przypadku były głosy homofobiczne, a w drugim niepełnosprawność intelektualna

Mateusz Doniec

25 maja 2023, 20:00

Mundo Deportivo, Marca

23 komentarze

Fot. Getty Images

Prezes LaLigi Javier Tebas odpowiedział dziś na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej z okazji walki z rasizmem po tym, co wydarzyło się na Estadio Mestalla podczas meczu Valencii z Realem Madryt.

Javier Tebas: Moje relacje z Viníciusem są dobre. W 2021 roku, po kiepskim dla niego sezonie, na prezentacji dla sponsora zapytano mnie, kto mógłby zastąpić Messiego. Odpowiedziałem, że Vinícius. To inny zawodnik, z niestandardowym stylem gry. Jestem przekonany, że w przyszłości zdobędzie Złotą Piłkę. Mówię to, ponieważ uważam, że jest bardzo ważnym aktywem Realu Madryt i hiszpańskiego futbolu. W LaLidze od wielu lat walczymy z rasizmem, homofobią i wszelkimi obelgami.

- Vinícius jest ofiarą wyzwisk, ponieważ jest świetnym zawodnikiem. Wielcy gracze, tacy jak Cristiano Ronaldo i Messi, byli tymi, którzy najczęściej byli obrażani. W jednym przypadku były to głosy homofobiczne, a w drugim niepełnosprawność intelektualna.

- Vinícius będzie w przyszłości zdobywcą Złotej Piłki. Jest bardzo ważnym aktywem dla Realu Madryt i swojej reprezentacji narodowej.

- Protokół jest postępowaniem, które musi zostać podjęte przez władze sportowe, którymi są sędziowie. Istniejący jest w porządku. W Hiszpanii sankcja w postaci odebrania punktów nie istnieje tak jak w Anglii. Dobrze byłoby pomyśleć o tym środku. Jutro wyślemy komunikat z prośbą o modyfikację ustawy z 2007 roku i o przyznanie dodatkowych kompetencji. Badamy również możliwość wprowadzenia bardzo innowacyjnych środków karnych.

-Powtarzam, nie jesteśmy rasistami. Zawsze musimy zrobić więcej, aby to rozwiązać. Doskonałość musi być kwestią oczywistą i musi zostać osiągnięta w tej sprawie.

 

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wszystkie mecze Barcelony w Lidze Mistrzów i LaLidze za 48 zł miesięcznie w ofercie na pół roku. Oglądaj mecz z Napoli w Canal+ online.

https://bit.ly/WielkaPilka2024

"Vinícius jest ofiarą wyzwisk, ponieważ jest świetnym zawodnikiem"

Pewnie w jakimś stopniu tak, ale śmiem twierdzić, że głównie za swojego zachowanie i pyskowanie do innych zawodników, a nawet sędziów.

Vinicius strzelił chyba jednego gola w reprezentacji Brazylii jak dotychczas , jak dla mnie to on koło złotej piłki nawet nie stał

@KlonaZepan Boli cię wyluzowany Tebinho?

Moglibyście inna mordę dawać do artykułów tej mierdy? Ta jest wyjątkowo wkurzająca. Chodzi mi o kontretne zdjęcie

Niech jeszcze Viniciusa i Pereza pocałuje w tyłek

@KlonaZepan lepsze jest te z uśmiechniętą gębą i ty jakże szczerym uśmiechem XD

@KlonaZepan
Każde zdjęcie Tebasa działa, jak płachta na byka. Nie ma znaczenia jakie dadzą.

@theOneAndOnlyKing Messi nie miał tyle cierpliwości?XD Messi miał cierpliwość jak nikt inny, zdarzało mu się stracić panowanie nad sobą na przestrzeni kilkunastu lat kariery, ale Vinicius w kilka lat nadrobił te wszystkie zachowania z nawiązką. Messi nieraz faulowany po prostu biegł dalej, pomimo próby połamania nóg czy wybicia zębów, często było tak, że ciągnięty za koszulkę biegł do przodu wykorzystując przywilej korzyści. Vinicius pada ledwo muśnięty, czasami nawet bez kontaktu, perfidne symulki, pyskuje niemal w każdej sytuacji, obraża i wyśmiewa kluby oraz piłkarzy, porównywanie cierpliwości Messiego i Viniciusa jest głupie, bo ten drugi nie ma jej praktycznie wcale. Messi grał w La Lidze w czasach gdy ta była dosyć ostra, a i w LM musiał mierzyć się z rzeźnikami z Chelsea, United itd. W dodatku Vinicius jest pajacem jakich mało, Messi miał klasę, tego nie da się kupić, z Viniciusa wychodzi wieśniak.

@Zbyszard Vini jest czarny więc w czym problem?

No Krysia "prosty" nie jest na pewno, a Messi ma Aspargera, więc w pewnym sensie się zgadza.

@IMBALEO Nie do końca rozumiem jak Twoje pytanie odnosi się do mojego posta. Możesz rozwinąć myśl?

A CO z espanyolem i ich bandytami ktorzy wkroczyli na boisko?
Dlaczego real w jeden dzien anulowal czerwona kartke a my jeszcze nie slyszymy o zamknieciu ich trybun?
I jeszcze ze wszystkich stron p...enie ze placilismy sedziom zeby byli po naszej stronie.
Poki Tebasa nie wyniosa na taczkach LaLiga sie nie podniesie.

I cyk nowa tapeta

@KlonaZepan on nie wychodzi lepiej na innych zdjęciach. po prostu ma taką parszywą mordę i już

@theOneAndOnlyKing Gdyby nie pajacował to pewnie by karali. Chłop robi tyle symulek w ciągu meczu, że sędziowie zaczynają przymykać oko na prawdziwe faule. Nagrabił sobie to teraz zbiera żniwa

Tebas na tym zdjęciu taki smutny, bo pokazuje, który Real w lidze skończy?
Nie mogę po prostu już z tej akcji z tym Viniciusem. Poziom żenady przerósł każdą możliwą skalę.

Barcelona winna zaskarżyć tebasa o obrażanie Messiego i sugerowanie jego niepełnosprawności intelektualnej

@olciak22 albo rów wylize

"W Hiszpanii sankcja w postaci odebrania punktów nie istnieje tak jak w Anglii. Dobrze byłoby pomyśleć o tym środku. Jutro wyślemy komunikat z prośbą o modyfikację ustawy z 2007 roku i o przyznanie dodatkowych kompetencji."
Już się, qwa, boję. Tebas jeszcze chce punkty zabierać na lewo i prawo? To będzie dla nas katastrofa.

Ma trochę racji śmiejesz się z czyjeś matki ok, wyzywasz od upośledzonych ok poniżasz ok
@Danny Gaucho poniekąd zgoda, ale nawet tyle cierpliwości to i Messi nie miał jak go kopali i zdzielali z łocki a do tego sędzia uwadał, że nie widzi.

myslę, że gdyby będziowie choć w połowie przypadków karaliby za faule na Viniciusie to tego problemu by nie było w obecnym kształcie.

teraz to już się spiralą kręci...

@MateuszDoniec Czy aż tak go to boli, że Javi Tebas ma szansę dziś "uczciwie" zarobić??
konto usunięte

@KlonaZepan najlepiej z koroną herbu Realu