Javier Tebas: Cristiano i Messi byli obrażani najczęściej; W jednym przypadku były głosy homofobiczne, a w drugim niepełnosprawność intelektualna

Mateusz Doniec

25 maja 2023, 20:00

Mundo Deportivo, Marca

23 komentarze

Fot. Getty Images

Prezes LaLigi Javier Tebas odpowiedział dziś na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej z okazji walki z rasizmem po tym, co wydarzyło się na Estadio Mestalla podczas meczu Valencii z Realem Madryt.

Javier Tebas: Moje relacje z Viníciusem są dobre. W 2021 roku, po kiepskim dla niego sezonie, na prezentacji dla sponsora zapytano mnie, kto mógłby zastąpić Messiego. Odpowiedziałem, że Vinícius. To inny zawodnik, z niestandardowym stylem gry. Jestem przekonany, że w przyszłości zdobędzie Złotą Piłkę. Mówię to, ponieważ uważam, że jest bardzo ważnym aktywem Realu Madryt i hiszpańskiego futbolu. W LaLidze od wielu lat walczymy z rasizmem, homofobią i wszelkimi obelgami.

- Vinícius jest ofiarą wyzwisk, ponieważ jest świetnym zawodnikiem. Wielcy gracze, tacy jak Cristiano Ronaldo i Messi, byli tymi, którzy najczęściej byli obrażani. W jednym przypadku były to głosy homofobiczne, a w drugim niepełnosprawność intelektualna.

- Vinícius będzie w przyszłości zdobywcą Złotej Piłki. Jest bardzo ważnym aktywem dla Realu Madryt i swojej reprezentacji narodowej.

- Protokół jest postępowaniem, które musi zostać podjęte przez władze sportowe, którymi są sędziowie. Istniejący jest w porządku. W Hiszpanii sankcja w postaci odebrania punktów nie istnieje tak jak w Anglii. Dobrze byłoby pomyśleć o tym środku. Jutro wyślemy komunikat z prośbą o modyfikację ustawy z 2007 roku i o przyznanie dodatkowych kompetencji. Badamy również możliwość wprowadzenia bardzo innowacyjnych środków karnych.

-Powtarzam, nie jesteśmy rasistami. Zawsze musimy zrobić więcej, aby to rozwiązać. Doskonałość musi być kwestią oczywistą i musi zostać osiągnięta w tej sprawie.

 

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Vinícius jest ofiarą wyzwisk, ponieważ jest świetnym zawodnikiem"

Pewnie w jakimś stopniu tak, ale śmiem twierdzić, że głównie za swojego zachowanie i pyskowanie do innych zawodników, a nawet sędziów.
@Danny Gaucho poniekąd zgoda, ale nawet tyle cierpliwości to i Messi nie miał jak go kopali i zdzielali z łocki a do tego sędzia uwadał, że nie widzi.

myslę, że gdyby będziowie choć w połowie przypadków karaliby za faule na Viniciusie to tego problemu by nie było w obecnym kształcie.

teraz to już się spiralą kręci...

@theOneAndOnlyKing Gdyby nie pajacował to pewnie by karali. Chłop robi tyle symulek w ciągu meczu, że sędziowie zaczynają przymykać oko na prawdziwe faule. Nagrabił sobie to teraz zbiera żniwa

@theOneAndOnlyKing Messi nie miał tyle cierpliwości?XD Messi miał cierpliwość jak nikt inny, zdarzało mu się stracić panowanie nad sobą na przestrzeni kilkunastu lat kariery, ale Vinicius w kilka lat nadrobił te wszystkie zachowania z nawiązką. Messi nieraz faulowany po prostu biegł dalej, pomimo próby połamania nóg czy wybicia zębów, często było tak, że ciągnięty za koszulkę biegł do przodu wykorzystując przywilej korzyści. Vinicius pada ledwo muśnięty, czasami nawet bez kontaktu, perfidne symulki, pyskuje niemal w każdej sytuacji, obraża i wyśmiewa kluby oraz piłkarzy, porównywanie cierpliwości Messiego i Viniciusa jest głupie, bo ten drugi nie ma jej praktycznie wcale. Messi grał w La Lidze w czasach gdy ta była dosyć ostra, a i w LM musiał mierzyć się z rzeźnikami z Chelsea, United itd. W dodatku Vinicius jest pajacem jakich mało, Messi miał klasę, tego nie da się kupić, z Viniciusa wychodzi wieśniak.
« Powrót do wszystkich komentarzy