Ferran, Ansu i Kessie wystawieni na sprzedaż

Tomasz Jastrzębski

25 maja 2023, 15:00

AS

43 komentarze

Fot. Getty Images

Jeśli Barça chce dysponować sensownym budżetem transferowym, będzie musiała sprzedać niektórych swoich zawodników. Ferran Torres, Ansu Fati i Franck Kessie wydają się być jednymi z głównych kandydatów do odejścia. Ostatnie mecze zdają się potwierdzać brak przekonania Xaviego co do wspomnianych graczy.

Wraz ze zdobytym mistrzostwem, mogło się wydawać, że zmiennicy będą dostawali więcej minut w ostatnich meczach sezonu. Jednak trener Barcelony daje jasno do zrozumienia, że Ferran Torres, Ansu Fati i Franck Kessie nie są zawodnikami, na których liczy. W dwóch ostatnich spotkaniach tylko Iworyjczyk wybiegł raz w podstawowym składzie, a i tak został zmieniony w 63. minucie meczu z Realem Sociedad. Pozostała dwójka wchodziła z ławki i po raz kolejny nie pokazała nic, co miałoby zmienić opinię trenera na temat ich przydatności w przyszłym sezonie.

Ansu Fati jest przypadkiem szczególnym. W końcu jest wychowankiem i nosi koszulkę z numerem 10, ale w ciągu całego sezonu miał zaledwie kilka błysków, a jego rola w zespole zamiast rosnąć, malała. Nikt nie odważył się póki co powiedzieć otwarcie, że Ansu jest na sprzedaż, ale sygnały, które wysyła Xavi są bardzo czytelne. Nawet w meczach bez stawki Fati nie miał okazji zagrać od pierwszej minuty. Z Realem Sociedad wszedł w 63 minucie, a z Valladolid dopiero w 76. Ansu ma kontrakt do 2027 roku i wielokrotnie powtarzał, że chce pozostać w Barcelonie. Pytanie czy w dyrekcji klubu wygra sentyment i czy będzie w ogóle zainteresowanie ze strony innych klubów. Jednak jeśli nadejdzie korzystna oferta, to zapewne zostanie ona rozważona.

Ferran Torres dostał nieco więcej minut w ostatnich dwóch spotkaniach niż Fati (dwukrotnie wchodził w 63 minucie), ale jego występy pozostawiają sporo do życzenia. Xavi próbuje go ustawiać na różnych pozycjach - czasem bliżej środka, za plecami Lewandowskiego, a czasem na skrzydle. Nic to nie daje, bo wpływ Hiszpana grę jest niemal zawsze tak samo marny. Jeśli tylko pojawi się oferta kupna, która pozwoli zamortyzować jego transfer, to zapewne klub nie będzie się długo zastanawiał.

Franck Kessie zaliczył kilka niezłych występów i strzelił jedną z najważniejszych bramek w sezonie, ale wciąż zdaje się nie do końca odnajdywać w systemie Barcelony. Xavi zawsze wypowiada się o nim w samych superlatywach i docenia jego profesjonalizm, ale Iworyjczyk może być obecnie co najwyżej zmiennikiem, a ewentualne transfery zepchnęłyby go w hierarchii jeszcze niżej. Nie bez znaczenia jest też fakt, że cały czas pozostaje w kręgu zainteresowań kilku klubów, a jego sprzedaż będzie dla Barcelony czystym zyskiem, w związku z tym, że przyszedł w zeszłym sezonie bez kwoty odstępnego.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Myślę że gra lewym w ataku jest ciężka zarówno dla ferrana jak i ansu, bo lewy jest zbyt długo stoi w polu karnym, wykonuje mało ruchu. Gra ferrana w zeszłym sezonie była dużo lepsza. Również koledzy z pomocy zbyt na siłę szukają Lewego

@Czarny_ck nie szukalbym w tym winy Lewego poprostu są bez formy. Jak u Ansu mogliśmy kiedyś jeszcze zliczyć dobre mecze nawet bardzo dobre tak w tym sezonie jest on na równi z Ferranem, u ktorego tych dobrych meczów próżno szukać.

@Czarny_ck przecież po mundialu Lewy bardzo często schodził do rozegrania, jak rzadziej byl w polu karnym i tak nic nie grali.

@Pako96 należało by przeanalizować mecze z poprzedniego sezonu gdzie było grane na ferrana, i który miał okazje których co prawda nie wykorzystywał ale był pod grą, mentalnie to był inny zawodnik. Coś mi się wydaje że za dużo jest grane na Lewego, czasami to było zbyt na siłę. Duża zasługa zjazdu formy też jest po stronie Xaviego, który im zniszczył mentalnie. Podobnie mogło by być z Raphinha gdyby Dembele był cały czas bez kontuzji.

@Czarny_ck nie mówię, że nie ale jeśli chodzi o Fatiego uważam, że tak jak mówiłem kontuzja i druga sprawa glowa. A z Ferranem hmm zgadzam się że był pod gra bardziej fakt ale gdyby wykończył swoje sytuacje, które miał a było ich od groma to myślę, że połowa z nas by się nie odezwała broniły by go statystyki tak jak w przypadku Raphinhi, który jak na pierwszy sezon pomimo dużej ilości prostych błędów zaliczał te asysty czy gole. U nas problemem jest to, że nie mamy porządnych zmienników. Kiedyś byliśmy do tego przyzwyczajeni, że mieliśmy przykładowo Pedro czy Sancheza(strzelam tak z głowy na szybko) ale oni potrafili zrobić różnice. Teraz gdy wchodzi Ansu i Ferran to ja mam tak, że moim życzeniem jest tylko by zagrali poprawnie a niestety ciężko z tym bywa :)
« Powrót do wszystkich komentarzy