Czy zwłoka LaLigi ws. planu finansowego Barcelony uniemożliwi pozyskanie Ilkaya Gündoğana?

Mateusz Doniec

25 maja 2023, 12:25

Mundo Deportivo

7 komentarzy

Fot. Getty Images

lkay Gündogan jest jednym z celów Barçy do wzmocnienia środka pola tego lata. Kontrakt niemieckiego zawodnika z Manchesterem City wygasa 30 czerwca i do tej pory wydawało się, że zdecydował się on odejść. Od tygodni jego agenci negocjują z Barçą, z którą osiągnęli już wstępne porozumienie w sprawie podpisania kontraktu na trzy sezony. Jednak opóźnienie decyzji LaLigi ws. planu finansowego Barçy oraz nowa oferta City dla Niemca budzą niepokój w klubowych biurach.

Jak donosi Edu Polo z Mundo Deportivo, w ostatnich dniach w biurach Camp Nou pewne osoby obawiają się, że ostatecznie "stracą" Gündogana, który jest kluczowy w drużynie City mającej już na koncie kolejne mistrzostwo Anglii i będącej o dwa kroki od zdobycia potrójnej korony. Brytyjczycy, którzy początkowo zaoferowali zawodnikowi tylko jeden dodatkowy sezon, teraz zgodzili się zaoferować mu długi kontrakt, zgodnie z oczekiwaniami piłkarza. Kontroferta City, wraz z niepewnością finansową Barçy wciąż oczekującej na decyzję LaLigi ws. planu finansowego, wywołały pewną obawę, a nawet pesymizm w biurach co do ewentualnego przybycia Niemca.

W przeciwieństwie do Iñigo Martíneza, który już kilka miesięcy temu podpisał umowę z Barçą, mimo że nie miał pewności, czy zostanie ona zarejestrowana, Gündogan podpisze kontrakt z Dumą Katalonii tylko wtedy, gdy będzie pewny, że nie będzie żadnych problemów kontraktowych. A zwłoka LaLigi w zatwierdzeniu planu rentowności finansowej Barçy nie pomaga w tym przypadku.

Na razie LaLiga nie dała nawet zgody na rejestrację nowych kontraktów Gaviego, Araujo, Marcosa Alonso i Sergiego Roberto, co jest krokiem poprzedzającym rejestrację nowych nabytków (Zdaniem Gerarda Romero taka zgoda już jednak jest). Organ pod przewodnictwem Javiera Tebasa poprosił klub o dodatkowe dokumenty i potrzebuje więcej dni na udzielenie odpowiedzi. Choć Barça jest przekonana, że otrzyma zielone światło od LaLigi, opóźnienie to wpływa na trwające operacje, a nawet może zagrozić niektórym z nich, takim jak pozyskanie Gündogana.

Po odejściu Jordiego Alby, finał sprawy Messiego również będzie miał wpływ na plany sportowe na przyszły sezon, ponieważ liczby różnią się w zależności od tego, czy Argentyńczyk wróci. Na korzyść Barçy przemawia z kolei fakt, że Niemiec skupi się teraz na finale Ligi Mistrzów, a nie na swojej przyszłości. W ten sposób Barça będzie mogła zyskać na czasie i mieć nadzieję, że Gündogan w ostatecznie trafi do Barçy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przyjaciele z Madrytu to lubią ;)

Jak mozna dac nowy kontrakt tak cienkim zawodnikom jak Alonso i Roberto. Oni sa tragiczni juz lepiej dac jakims mlodym szanse