Użytkownicy FCBarca.com wybrali nową czwórkę kapitanów FC Barcelony

Mateusz Doniec

25 maja 2023, 11:00

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Po odejściach Jordiego Alby i Sergio Busquetsa zwolnią się dwa miejsca w gronie kapitanów FC Barcelony. Choć wiele wskazuje na to, że zgodnie z obecną hierarchią pierwszym kapitanem byłby Sergi Roberto, a jego zastępcą Marc-André ter Stegen, to użytkownicy FCBarca.com mają nieco inne zdanie na ten temat.

Waszym zdaniem nowy kwartet kapitanów FC Barcelony powinien składać się z: Ronalda Araujo (43%), Marca-André ter Stegena (35%), Roberta Lewandowskiego (13%) i Frenkiego de Jonga (5%). Co ciekawe, potencjalny pierwszy kapitan na przyszły sezon Sergi Roberto otrzymał tylko 0,69% głosów i spośród dziewięciu kandydatów mniej miał tylko Eric García (0,33%). Wynik poniżej jednego procenta uzyskał też Pedri, a nieco powyżej Gavi i Ousmane Dembélé.

Jeśli w czwórce kapitanów rzeczywiście znaleźliby się Araujo, Ter Stegen, Lewandowski i De Jong, doszłoby do niecodziennej sytuacji, w której to żaden z kapitanów nie jest wychowankiem klubu. Dodatkowo, mielibyśmy pierwszego od 2004 roku pierwszego kapitana, który nie wychował się w La Masii (był nim wtedy od 2002 do 2004 roku Luis Enrique), a także pierwszego od Georghe Popescu (1996/97) pierwszego kapitana - obcokrajowca, który nie szkolił się w La Masii.

Ankieta

Kto powinien znaleźć się w czwórce kapitanów FC Barcelony w przyszłym sezonie?

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeśli wróci Messi to on będzie kapitanem.

"eksperci z barca.com" - Śmiech na sali.

Trochę kłuje w oczy brak jakiegoś piłkarza, który by był wychowankiem w 100% identyfikującym się z klubem i kibicami oraz miał chociaż z 5 sezonów w pierwszym zespole będąc bezwzględnie zawodnikiem pierwszego zespołu.
Mimo wszystko trzeba być dobrej myśli, gdyż ter Stegen, Araujo i Lewy z pewnością mają charakter i mental pobudzający kolegów do działania. Może z biegiem czasu de Jong, Pedri czy Gavi również wyrobią w sobie jakieś cechy i umiejętności przywódcze.

Następnym razem naprawdę lepiej wrzucić taką ankietę z możliwością wielokrotnego wyboru. Trochę mija się z celem wybór czterech osób, gdy można wskazać tylko jedną.

"a także pierwszego od Georghe Popescu (1996/97) pierwszego kapitana - obcokrajowca."
Messi był pierwszym kapitanem.

Nie jestem za tym żeby bramkarz był kapitanem, wole kogoś z pola

A wynocha z takim pierwszym kapitanem Roberto co więcej siedzi na ławce i szpitalu niż gra !
Śmieszna hierarchia, która sprawia że zawodnik pozbawiony jakiejkolwiek charyzmy jest akurat na 1. miejscu, bo staż itp.

U nas rola kapitana jest bardziej symboliczna, a ostatnim kapitanem z jajem był Carles Puyol.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Mam nadzieję że Xavi zastosuje się do rady ekspertów