Oficjalnie: Jordi Alba odchodzi z Barcelony! [Aktualizacja 18:13]

Dariusz Maruszczak

24 maja 2023, 14:16

273 komentarze

Fot. Getty Images

Gerard Romero poinformował, że Jordi Alba po tym sezonie odejdzie z Barcelony! Przyszłość lewego obrońcy wkrótce powinna się ostatecznie wyjaśnić.

Romero twierdzi, że klub jeszcze dziś powinien oficjalnie ogłosić rozstanie z Jordim Albą. Przedstawione przez niego informacje są potwierdzane przez kolejnych dziennikarzy. Piłkarz miał w końcu podjąć decyzję, aby pożegnać się z kibicami na Camp Nou w tę niedzielę, wraz z Sergio Busquetsem, który też odejdzie z klubu. Toni Juanmati podaje, że Jordi Alba zrezygnował ze znacznej kwoty, choć nie ma jeszcze niczego ustalonego w kontekście następnego sezonu. Z kolei według Romero odejście obrońcy nie jest powiązane z powrotem Leo Messiego.

AKTUALIZACJA

12:06 Juanmarti dodaje, że szatnia Barcelony dopiero teraz dowiedziała się o odejściu Jordiego Alby.

12:10 Helena Condis z COPE informuje, że Jordi Alba wkrótce ma opublikować oświadczenie. Z kolei Mundo Deportivo donosi, że piłkarz ma pojawić się przed mediami o 17:30 podczas prezentacji swojego kampusu w Igualadzie.

12:20 Gerard Romero: Jordi Alba i Sergio Busquets nie będą jedynymi, którzy pożegnają się z klubem w tę niedzielę.

12:32 Marcal Llorente dalej trzyma się swojego zdania, że Leo Messi nie wróci do Barcelony i będzie grał razem z Busquetsem i Jordim Albą w Arabii Saudyjskiej.

12:35 Gerard Romero: Kluby z Premier League są zainteresowane Koundé.

12:52 Helena Condis: Jordi Alba przedwczoraj podjął decyzję o odejściu.

13:17 Javier Miguel: Odejście Busquetsa i Alby może być ostateczną wskazówką dotyczącą przyszłości Messiego.

14:16 To już oficjalne - Jordi Alba odejdzie z Barcelony! Piłkarz i klub potwierdzili tę informację.

?ref_src=twsrc%5Etfw">May 24, 2023

Jordi Alba: Dziękuję. Dziękuję moim rodzicom i bratu za to wszystko, czego mnie nauczyli. Dziękuję moim przyjaciołom za dzielenie ze mną tej drogi, wszystkim kolegom, członkom sztabu, trenerom, prezydentom, wszystkim pracownikom, z którymi miałem szczęście spotkać się przez te 18 lat w klubie. Oczywiście chcę podziękować moim synom za siłę, którą dają mi każdego dnia, a także żonie za bezwarunkowe wsparcie. Bez nich nic nie byłoby takie samo, bo rzeczywistość przerosła marzenia. Moim największym marzeniem zawsze było zostanie piłkarzem Barcelony. Moja pamięć jest pełna niezliczonych wspomnień, które utrzymuję z wielkim uczuciem. Rozwijanie się w canterze było jednym z najbardziej szczególnych momentów mojego życia. Po tych siedmiu latach musiałem odejść, ale jakiś czas później wróciłem, aby spełnić marzenie – grać w pierwszym zespole Barçy. Osiągnąłem to w 2012 roku. Powrót do domu na prezentację na Camp Nou był wyjątkowym momentem. Jedenaście lat później czuję się bardzo dumny i w pełni usatysfakcjonowany z tego wszystkiego, co razem osiągnęliśmy. Nie wszystko było piękne, ponieważ przeżyliśmy też trudne momenty, ale zawsze wychodziliśmy z nich razem. Będzie mi bardzo brakowało biegania po skrzydle na Camp Nou, czucia wsparcia fanów, ich zapału i radości w tych wielkich momentach. Kto by powiedział temu 9-letniemu chłopcu, który pelen entuzjazmu zaczynał swoją drogę w szkółce Barcelony, że osiągnie tak wiele w klubie swojego życia? Czuję się szczęściarzem. Chcę podziękować z całego serca wszystkim culés za wielką sympatię, jaką zawsze mnie obdarzaliście. Po wielu rozważaniach i ocenach uważam, że najlepiej jest odsunąć się na bok, i chciałbym ogłosić, że to będzie mój ostatni sezon w roli piłkarza Barçy. To nie była łatwa decyzja, ale odchodzę szczęśliwy i spokojny, ponieważ uważam, że to uczucie culé jest najważniejsze. Widzimy się w niedzielę na Camp Nou, dziękuję culés, Visca el Barca!

14:37 Barcelona w oficjalnym komunikacie potwierdziła, że doszła do porozumienia z Jordim Albą ws. rozwiązania kontraktu, który miał obowiązywać do końca sezonu 2023/2024.

14:45 Dziennikarze donoszą, że Jordi Alba nie ma w tym momencie nawet ofert z innych klubów, ale uznał, że odejście będzie najlepsze dla obu stron. Joan Laporta i Xavi mieli mu powiedzieć, że uszanują każdą jego decyzję. Według Alfredo Martíneza obrońca pobierze całość kwoty, którą Barça była mu dłużna z poprzednich lat, i odpuści część wynagrodzenia z ostatniego roku kontraktu, a niektórzy dziennikarze, jak Fabrizio Romano czy Fernando Polo, uważają, że będzie to znaczna suma. 

14:52 Barcelona zmontowała specjalny filmik dla Jordiego Alby.

twitter.com/FCBarcelona_cat/status/1661354229569662976

18:13 Jak podaje Sport, Laporta był zaskoczony decyzją Jordiego Alby o odejściu z Barcelony. „Dobrze to przemyślałeś, Jordi?” - miał zapytać prezydent. Laporta dawał piłkarzowi swobodę wyboru i twierdził, że 34-latek ma prawo wypełnić kontrakt.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"i odpuści część wynagrodzenia z ostatniego roku kontraktu." jak zrzeknie się części a nie CAŁOŚCI to już bym wolał, żeby został i zagrał za niska pensje jeden sezon. No cóż, kasa i ambicje często bywają u piłkarzy wazniejsze niż klub. Szkoda.

@MamerTponad100 przecież to jest jego praca xD Jakbyś miał odejść na przedwczesną emeryturke to rozumiem że zrzekłbyś się pensji za np. pół roku w firmie?

@SelloutCrowd To jak nie pracuje to za co chce dostać te pieniądze? Jak się zwolnię z pracy przed końcem umowy to mi nie płacą pieniędzy, które miałbym otrzymać gdybym został. Na miejscu Laporty dałbym Albie ultimatum: chcesz kasę - zostaniesz do końca umowy, chcesz odejść - zrezygnuj z kasy. Bo skoro się nie wywiązał z umowy i nie został tu do jej końca, to te pieniądze mu się nie należą.

@SelloutCrowd no ale nie porównuj kwot, jakie on zarobił z zarobkami zwykłych "zjadaczy chleba". Z całym szacunkiem, ale my przez całą zawodową karierę nie zarobimy nawej niewielkiej części tego, co on w 1 rok... Niech nie deklarują miłości do klubu, tylko bycie zwykłym pracownikiem. Poza tym, zdaje sobie sprawę, że przez ostatnie lata zarabiał kilka razy więcej niż mu się należało z gry i niż zarobiłby w innych klubach.

@Pawlak1992 Może za to co odroczył przez (chyba) ostatnie dwa sezony? Czy to według twojej logiki ma pójść w zapomnienie.

"obrońca pobierze całość kwoty, którą Barça była mu dłużna z poprzednich lat, i odpuści część wynagrodzenia z ostatniego roku kontraktu"
@Donio będę porównywał. Ty musisz zarobić na paliwo do seicento, on musi zarobić na paliwo do jachtu, odrzutowca, na sprzątaczki w każdej willi, na podatki od nieruchomości i na setki innych rzeczy które obciążają jego budżet. Praca to praca, nie ma znaczenia ile ktoś zarabia. Prezesi firm duzych zarabiają pieniądze takie jak piłkarze, ale jakoś nie słyszę socjalistycznego podejścia że wypadałoby się zrzec swojej odprawy i pobierania pensji, bo i tak ma za dużo (XD)

@SelloutCrowd W artykule pisze, że piłkarz dostanie odroczone pieniądze (słusznie), a ponadto domaga się części wynagrodzenia z ostatniego roku kontraktu, w którym już go tu nie będzie. Więc dlaczego firma ma płacić pracownikowi pieniądze za pracę, którą z własnej woli przestał wykonywać?

@SelloutCrowd oczywiście, że ma większe wydatki, ale pamiętaj, że z tego co zarobił ma na pewno jakieś biznesy po rozkręcane i z głodu nie padnie :). Chodziło mi raczej o to ile zarabiał u nas w porównaniu ile zarobiłby np. w Realu, o mniejszych nie wspomnę, a grał już niestety na poziomie średniaków. Zobacz, gdzie skończył (Urugwaj) Luis Suarez i z jaką pensją po tym jak trafił praktycznie za free do Atletico (pół naszej pensji). Gdyby "ktoś mądry" go u nas zostawił i dał mu przedłużenie, jak Busiemu, Albie, to byłoby to samo. Ja rozumiem, że ktoś w klubie zaakceptował takie umowy, ale nie oszukujmy się, że były one nad wyraz hojne. Z innych klubów się odchodzi lub jest się sprzedawanym, a u nas gra do 35 za zasługi z najwyższą pensją w karierze. Piszesz mądrze, to chyba rozumiesz sens mojego komentarza. Co do zasady zgadzam się z Tobą. Podpisali - muszą zapłacić, ale etycznie to jest słabe z perspektywy kasy pobieranej przez zawodnika.
« Powrót do wszystkich komentarzy