Toni Juanmarti: Jules Koundé otwarty na odejście z Barcelony! [Aktualizacja 18:35]

Mateusz Doniec

23 maja 2023, 12:44

Relevo

180 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak podaje Toni Juanmarti z Relevo, Jules Koundé jest otwarty na odejście z Barcelony! Francuz pozwolił Barcelone na wysłuchanie ofert, jeśli takie napłyną. 24-latek nie czuje się komfortowo na prawej obronie. Informację potwierdza Gerard Romero.

Toni Juanmarti twierdzi, że w ostatnich dniach Koundé odbył rozmowę z Xavim, który jest z tym na bieżąco. 24-latek nie czuje się komfortowo na prawej obronie i nie uważa, że w najbliższym czasie zostanie przesunięty z powrotem do środka.

Dziennikarz zaznacza jednak, że Francuz nie poprosił o transfer, tylko wyraził otwartość na odejście, bo nie ma gwarancji, że wróci na swoją naturalną pozycję. Jules przekazał już to Barcelonie i klub jest świadomy, że wartość zawodnika wzrosła po tym sezonie.

Aktualizacja

13:45 Toni Juanmarti: Barça wycenia Francuza na ok. 80 milionów euro. Zawodnik budzi spore zainteresowanie w Anglii jeszcze od poprzedniego lata. Bayern poszukuje środkowego obrońcy, ale obecny trener Thomas Tuchel chciał Francuza jeszcze w Chelsea na prawą obronę.

14:10 Javi Miguel (AS) dla Barça Times: Xavi nie chce, aby Koundé odchodził. Francuz zacznie przyszły sezon na środku obrony, bo dyrekacja sportowa sprowadzi nowego prawego defensora. Jeśli jednak do klubu wpłynie oferta w wysokości 90 milionów euro, może się to zmienić.

15:05 Javi Miguel: Jules Koundé nie chce odchodzić, tylko grać na swojej pozycji.

18:35 Gabriel Sans (Mundo Deportivo): Koundé nie chce odchodzić, ale nie chce też grać na prawej obronie. Xavi gwarantuje mu jednak, że w przyszłym sezonie będzie środkowym obrońcą. Barça poszukuje prawego obrońcy, lecz będzie to opcja "ekonomiczna". Najlepiej usytuowanym kandydatem jest João Cancelo, pod warunkiem, że przybyłby na zasadzie wypożyczenia. Portugalczyk wyprzedził na liście życzeń Juana Foytha.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Według mnie spoko, nie zachwyca jest często bardzo niepewny. Jeśli będzie dobra kasa to może iść
« Powrót do wszystkich komentarzy