Mundo Deportivo: Nowy sponsor na koszulkach Barçy w kolejnym sezonie

Bartosz Pluciński

20 maja 2023, 09:30

Mundo Deportivo

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Mundo Deportivo informuje, iż FC Barcelona zawarła nową umowę, która pozwoli jej uzyskać dodatkowe przychody do budżetu na przyszły sezon, co jest bardzo ważne w kontekście tego, że LaLiga musi zatwierdzić plan skarbowy klubu, aby ten mógł sprowadzić nowych zawodników. Zgodnie z porozumienie nazwa holenderskiej firmy z branży technologicznej - Philips - pojawi się na rękawie koszulki pierwszej drużyny.

Philips cztery miesiące temu zainteresowała się tą niewykorzystaną przestrzenią na strojach Barçy i ostatecznie negocjacje zakończyły się pozytywnie. Kontrakt ma obejmować trzy sezony i dwa kolejne jako opcjonalne. Powodem, dla którego te dwa ostatnie lata nie są pewne, jest to, że w 2026 roku odbędą się kolejne wybory na prezydenta klubu. Aby umowa obowiązywała również w trakcie opcjonalnych sezonów zarówno Barça jak i Philips musiałyby wyrazić zgodę. Negocjacje z Holendrami zes trony Barcelony prowadzili wiceprezes ds. marketingu Juli Guiu i dyrektor ds. marki Sergi Ricart.

Rękaw koszulki Barçy był wolny, odkąd Beko przestało się na nim pojawiać w 2021 roku, wraz z końcem porozumienia, które opiewało na 19 milionów euro rocznie, ale obejmowało również pojawienie się logo na odzieży treningowej.

Philips chce być kojarzony z Barceloną, bardzo znanym klubem w Holandii, a także z wielkim projektem Espai Barça. Firma z Eindhoven stanie się też dostawcą telewizorów dla nowego Spotify Camp Nou, co wewnętrznie wycenia się na około 4 miliony euro. Ponadto Philips będzie miał również pierwszeństwo, jeśli będzie chciał dostarczać swoje telewizory do innych obiektów klubu, które powstaną. To, czego holenderskie przedsiębiorstwo ostatecznie nie dostarczy, to oświetlenie stadionu, o czym również dyskutowano w pewnym momencie negocjacji.

Według MD, dochody z umowy z Philipsem będą rosły w następujący sposób:

- 8 milionów w pierwszym roku;
- 10 milionów w drugim,
- 12 milionów w trzecim,
- 12 milionów w czwartym,
- 14 milionów w piątym.

Ponadto mówiono o trzecim opcjonalnym roku za kolejne 14 mln, co jednak nie zostało jeszcze sfinalizowane. W kilku z tych sezonów Barça ma szansę na dodatkowy dochód w wysokości 0,5-1,0 mln. Dzięki tej umowie i innym, nad którymi trwają prace, klub z Katalonii dąży do rekordowych dochodów ze sponsoringu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Trochę mała ta kasa xD

Bardzo dobre info. Kasa nam jest potrzebna a sponsor raczej nigdzie negatywnie sie nie kojarzy. Mogłoby byc wiecej kasy ale nie wybrzydzajmy. Stały dobry dochód.