Media: Mateu Alemany zostanie w Barcelonie... i podpisze nowy kontrakt?

Mateusz Doniec

18 maja 2023, 13:46

Sport

195 komentarzy

Fot. Getty Images

Radykalna zmiana co do przyszłości dyrekcji sportowej FC Barcelony! Jak donosi Sport, Mateu Alemany ponownie rozważył swoje stanowisko i zaoferował pozostanie w klubie. Dyrektor obszaru piłki nożnej spotkał się dziś z Joanem Laportą, aby zaoferować pozostanie u steru projektu sportowego klubu. Wierzy, że może pomóc w ukończeniu projektu, który rozpoczął dwa lata temu.

Kiedy wszystko wskazywało na to, że Mateu Alemany dołączy do Aston Villi po zakończeniu obecnego sezonu, 60-latek zaproponował prezydentowi Barçy możliwość kontynuowania pracy na stanowisku dyrektora obszaru piłkarskiego katalońskiego klubu. Wierzy, że może pomóc dokończyć projekt sportowy, który rozpoczął dwa lata temu.

Informację potwierdzają też L'Esportiu i Cadena SER. Alemany czuje, że ten projekt sportowy należy do niego i to on powinien go dokończyć po tylu wysiłkach. Dyrektor zgodził się pobierać takie samo wynagrodzenie jak dotychczas, odrzucając ofertę Aston Villi.

Aktualizacja

14:35 Gerard Romero potwierdza: "Se queda" ('zostaje"). Z kolei Fernando Polo z Mundo Deportivo pisze, że Laporta jest zadowolony z takiego obrotu spraw i choć nic nie zostało jeszcze potwierdzone oficjalnie, to pozostanie Alemanyego jest pewne. Trwa właśnie spotkanie w tej sprawie.

14:39 Alfredo Martínez: Pozostanie Mateu Alemanyego to jego osobista decyzja. Nie było żadnego załamania w rozmowach z Aston Villą. Woli pozostać w Barcelonie.

14:41 Marca twierdzi natomiast, że ostatecznie mogło nie dojść do porozumienia z Aston Villą, więc Alemany zdecydował się zostać.

14:43 Gerard Romero: Mateu Alemany zostaje w dyrekcji sportowej FC Barcelony... razem z Deco! Doszło do radykalnej zmiany decyzji dyrektora po wizycie w Birmingham.

14:55 Informację podają już wszystkie media. Fabrizio Romano potwierdza, że Alemany będzie współpracował z Deco.

14:56 Sport: Joan Laporta wyraził zgodę na pozostanie Mateu Alemanyego.

15:15 RAC1: Mateu Alemany uzgodnił z Laportą, że jeśli zmieni zdanie przed 30 czerwca, może zostać.

15:17 Alfredo Martínez: Decyzja Mateu Alemanyego nie ma żadnego związku z przyszłością Jordiego Cruyffa.

16:12 Helena Condis (Cadena COPE): Mateu Alemany zakomunikował dzisiaj Aston Villi, że rezygnuje z przeprowadzki. Od dwóch dni 60-latek mówił włodarzom angielskiego klubu, że ma wątpliwości. Następnie Alemany przekazuje swoją propozycję Laporcie, a prezydent ją akcetuje.

17:35 Carlos Monfort (Jijantes): Alemany, Deco, Yuste i Alejandro Echevarria mają właśnie spotkanie.

17:53 Gerard Romero: FC Barcelona zaoferowała właśnie Mateu Alemanyemu przedłużenie umowy do 2026 roku. Obecna umowa wygasa w 2024 roku (Dwa tygodnie temu Alemany porozumiał się z klubem co do jej rozwiązania tego lata).

Czwartek 13:45 Fernando Polo (Mundo Deportivo): Mateu Alemany powiedział Laporcie, że nie chce podwyżki ani przedłużenia kontraktu. Nie chce, by Barça myślała, że wykorzystał ją do osiągnięcia osobistych celów. Później okaże się, czy jego umowa zostanie przedłużona, ale na razie nie ma jej na stole.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak się dowiedział, że Deco miałby się czymś zająć samodzielnie to się wku***ł i postanowił przypilnować ten burdel.

@Alan_fcbfan ten komentarz to złoto
« Powrót do wszystkich komentarzy