Piękny gol Abde dla Osasuny w meczu z Almeríą; szpaler dla Mateu Lahoza [WIDEO]

Dariusz Maruszczak

13 maja 2023, 18:08

14 komentarzy

Fot. Getty Images

Kolejny dobry występ Abde Ezzalzouliego podczas wypożyczenia do Osasuny. Marokańczyk strzelił pięknego gola w meczu z Almeríą, a jego ekipa wygrała 3:1.

Abde opuścił poprzednie dwa spotkania ligowe Osasuny, ponieważ musiał odcierpieć karę zawieszenia za czerwoną kartkę z pojedynku z Cádizem. Marokańczyk zagrał co prawda w finale Pucharu Króla z Realem Madryt, ale ta konfrontacja nie była szczególnie udana w jego wykonaniu. Dziś skrzydłowy, jak i zresztą cała Osasuna, miał okazję do rehabilitacji przed własną publicznością. Wyszło doskonale, ponieważ gospodarze wygrali z Almeríą 3:1 i nadal są w grze o europejskie puchary. Za drugie trafienie odpowiada Abde, który precyzyjnym strzałem w okienko nie dał szans bramkarzowi. Piłkarz wypożyczony z Barcelony opuścił murawę tuż po trzeciej bramce, w 82. minucie. Znów miał ogrom strat (27), ale oddał też trzy strzały, miał jedno kluczowe podanie i wygrał 8 z 18 pojedynków.

Dla Abde było to szóste trafienie w tym sezonie. Wynik całkiem niezły, biorąc pod uwagę, że Osasuna nie należy do najbardziej bramkostrzelnych zespołów w Hiszpanii (tylko cztery ekipy w LaLidze rzadziej pokonywały bramkarzy rywali). Przyszłość Abde wciąż jest niejasna, choć skrzydłowy prawdopodobnie spędzi presezon z pierwszym zespołem Barcelony. Wiele będzie zależało od tego, jakie będą pozostałe ruchy transferowe Dumy Katalonii. Ostatnio pojawiły się doniesienia, że Abde może zostać włączony do wymiany z udziałem Rubena Nevesa.

Co ciekawe, w tym meczu piłkarze Osasuny zrobili szpaler Mateu Lahozowi, dla którego ma być to ostatni sezon w LaLidze.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Chyba najtańsza z możliwych opcji na skrzydło.

Dać mu szanse, gorszy niż Ferran nie będzie. Myśle że będzie jakościowym zmiennikiem a to ze z realem nic nie pokazał to nie znaczy ze nie umie. Barca ma o wiele lepszych grajków przy których mógłby pokazać większa jakość z Realem

Szpaler dla gościa który był jednym z najgorszych w historii... Człowiek mem...

Mam wrażenie, że to nigdy nie będzie klasowy zawodnik, ale będzie takim na którego można liczyć i nie będzie schodził poniżej pewnego poziomu.

Po co szpaler dla tego sędz... człowieka?

Garbaty na LS , a Ferran out

Sprzedać Ferrana i niech wskoczy do rotacji z Fatim.

Idiotyzmem byłoby go nie sprawdzić, tym bardziej, że potrzebujemy jak ryba wody lewoskrzydłowego napastnika.

Kiedyś Fati tak potrafił