RFEF wchodzi na drogę prawną ws. oskarżeń wysuniętych wobec czterech sędziów

Dariusz Maruszczak

12 maja 2023, 13:52

RFEF

1 komentarz

Fot. Getty Images

Hiszpańska Królewska Federacja Piłkarska (RFEF) poinformowała o podjęciu działań prawnych wobec portalu El Debate, który publikował artykuły twierdzące, że prokuratura bada majątek czterech sędziów, co może mieć związek ze sprawą Negreiry.

Komunikat RFEF:

Komitet Techniczny Arbitrów RFEF, Carlos Clos Gómez, Alejandro Hernández Hernández, Santiago Jaime Latre i José Maria Sánchez Martínez wszczynają procedury mające na celu podjęcie odpowiednich działań prawnych przeciw wiadomościom opublikowanym w medium „El Debate” o rzekomym śledztwie wydziału antykorupcyjnego prokuratury, co do którego wykazano, że nie istnieje.

Przypomnijmy, że El Debate poinformowało 4 maja, że majątek wymienienionych w powyższym komunikacie czterech sędziów jest badany przez prokuraturę ze względu na podejrzanie wysoką wartość ich nieruchomości. Publikowano nawet zdjęcia konkretnych budynków. Jednocześnie sugerowano, że prokuratura rozważa włączenie tych dokumentów do sprawy dotyczącej opłacania José Marii Enriqueza Negreiry. Inne media nie potwierdzały jednak tych doniesień, a co więcej, twierdziły, że prokuratura zaprzecza, że zajmuje się taką sprawą. El Debate było powszechnie krytykowane za swoje działania, zwłaszcza że opublikowano te wiadomości na dwa dni przed finałem Pucharu Króla, przy którym pracowali Sánchez Martínez jako główny i Jaime Latre jako arbitrer VAR. Pierwszy z wymienionych uznał, że pewne granice zostały przekroczone.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A kiedy wypłyneły informacje dotyczace Negreiry, kiedy Barca grała z MU w LE.