Javi Miguel: Po wygraniu LaLigi Xavi powie Ansu Fatiemu, że klub na niego nie liczy

Mateusz Doniec

11 maja 2023, 09:16

Javi Miguel, Mercado de Fichajes

106 komentarzy

Fot. Getty Images

Javi Miguel, dziennikarz ASa mający dobre kontakty z Xavim, przyznał w programie "Mercado de Fichajes" ("Rynek Transferowy"), że jeśli Barça wygra w ten weekend mistrzostwo, trener przekaże Ansu Fatiemu, że klub na niego nie liczy.

"Jak tylko Barça wygra ligę, co może wydarzyć się już w ten weekend, jeśli pokona Espanyol, w poniedziałek Xavi weźmie udział w paradzie mistrzowskiej, a od wtorku zacznie spotykać się z zawodnikami skreślonymi, aby zakomunikować im, że klub nie liczy na nich w przyszłym sezonie. Jednym z nich jest Ansu Fati" - mówi Javi Miguel, który podkreśla, że taka decyzja jest spowodowana nie tylko czynnikami sportowymi, ale też, co oczywiste, ekonomicznymi.

Dziennikarz wymienia też Francka Kessiego, którego sprzedaż oznaczałaby dla Barçy czysty zysk, tak samo jak w przypadku Ansu, Ferrana Torresa, którego sprzedaż jest z kolei bardziej skomplikowana przez amortyzację, Jordiego Albę, którego klub chciałby pożegnać albo obniżyć jego pensję oraz Pablo Torre, który zostanie wystawiony na listę do wypożyczenia.

Zapytany o potencjalny klub, do którego mógłby trafić Ansu Fati, Miguel wskazuje na przygotowaną przez Jorge Mendesa ofertę Wolverhampton: 30 milionów euro + Ruben Neves. Dziennikarz podkreśla jednak, że Xavi absolutnie nie chce w składzie Portugalczyka, przez co operacja najprawdobniej nie dojdzie do skutku. Z kolei sam Ansu nie ma zamiaru odchodzić z Barcelony, co potwierdził jego ojciec po spotkaniu z Mendesem. - Ansu zostaje, to pewne - powiedział Bori Fati. Wiele może jednak zmienić się w momencie, gdy Xavi powie zawodnikowi wprost, że powinien szukać sobie nowego klubu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Javi Miguel już wie, my już wiemy, ale Fati dowie sie dopiero po meczu... kto takie bzdury wymysla?

@andre Miguel siedzi na whatsuppie z Xavim i innymi członkami sztabu więc zapewne stamtąd wie. Ale to że Miguel to wypuszcza teraz jest nie na miejscu.

@Emhyr Albo celowo wypuszcza.

@Emhyr jesli jest to prawda to bardziej prawdopodobne jest, że Fati już dawno o tym wie, albo że wypuscil to celowo, bo jakos nie chce mi sie wierzyć, że Xavi powiedzial mu to w tajemnicy a koles wypaplał wszystkim

@andre Raczej wie choć narracja była że Fati chce walczyć

@andre Dokładnie. Jak nie idzie, pokazujesz charakter. Messi w jego wieku chodził jak dzik a zawodnicy byli mniej chronieni.
« Powrót do wszystkich komentarzy