Agencja prasowa AFP: Messi trafi do Arabii Saudyjskiej!

Mateusz Doniec

9 maja 2023, 13:40

AFP

124 komentarze

Fot. Getty Images

Najstarsza na świecie agencja informacyja AFP informuje, że przeprowadzka Leo Messiego do Arabii Saudyjskiej to już "deal done". Tak mają zapewniać źródła bliskie negocjacjom.

Jak informuje agencja AFP, Lionel Messi zagra w Arabii Saudyjskiej w przyszłym sezonie w ramach "ogromnej" umowy. Tak miało przekazać dzisiaj agencjiźródło bliskie negocjacjom. "Messi to już deal done. Będzie grał w Arabii Saudyjskiej w przyszłym sezonie" - mówi informator pod warunkiem anonimowości i bez podawania nazwy klubu. "Kontrakt jest wyjątkowy. Jest ogromny. Finalizujemy tylko kilka drobnych szczegółów - mówi dalej.

Agencja AFP poprosiła o komentarz PSG, które przyznało tylko, że Messi ma kontrakt z klubem do czerwca. Inne źródło klubowe powiedziało: "Jeśli klub chciałby przedłużyć jego kontrakt, zostałoby to zrobione wcześniej".

"Negocjacje nie zajęły tyle czasu, co te z Cristiano Ronaldo. Teraz znamy przepis na zakontraktowanie zawodników światowej klasy" - powiedziało źródło, dodając: "To Arabia Saudyjska go sprowadziła, nie konkretny klub. Pieniądze pochodzą z jednego miejsca -- PIF (Public Investment Fund)".

Aktualizacja

13:25 L'Equipe: Otoczenie Messiego generalnie zgadza się na przenosiny do Arabii Saudyjskiej, ale nic jeszcze nie zostało podpisane.

13:40 L'Equipe: Leo Messi osiągnął słowne porozumienie z Al-Hilal.

15:44 Ojciec Leo Messiego Jorge opublikował w mediach społecznościowych komunikat, w którym zaprzecza porozumieniu z jakimkolwiek klubem.

Całą sagę związaną z powrotem Leo Messiego można śledzić w tym artykule.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Lepiej, żeby to się nie wydarzyło.
Toż tak będą tyłki piekły wszystkich, którzy rok temu pisali o Cristiano, że do Arabii idzie grać dla kasy...
A Messi przecież o ponad 2 lata młodzy.
Jakże to tak?
A gdzie miłość do Barcy, w której mógłby grać za eurasa?
« Powrót do wszystkich komentarzy