Prokuratura zbada pokaźny majątek czterech sędziów LaLigi?

Dariusz Maruszczak

4 maja 2023, 15:12

El Debate

41 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak poinformował portal El Debate, wydział antykorupcyjny prokuratury zbada raport zawierający analizę majątków czterech arbitrów: Closa Gómeza, Santiago Jaime Latre, Alejandro Hernándeza Hernándeza i José Marii Sáncheza Martíneza. Wszyscy oni rzekomo mają w posiadaniu bardzo wartościowe nieruchomości i rozważa się, czy nie włączyć tych dokumentów do sprawy Negreiry.

El Debate podaje, że uzyskało dostęp do poufnego raportu, w którym szczegółowo opisane są pozyskane przez wymienionych arbitrów nieruchomości. Wiele z nich miało zostać opłaconych gotówką, bez ubiegania się w banku o kredyt hipoteczny. Raport ma być do dyspozycji prokuratury już od blisko tygodnia. Liczy 55 stron i zawiera zdjęcia nieruchomości czterech sędziów, wraz z opisem sposobu, jaki za nie zapłacono. Prokuratura ma rozważać, czy włączyć te dokumenty do sprawy dotyczącej płatności na rzecz José Marii Enriqueza Negreiry w czasach, gdy był on wiceszefem Komitetu Technicznego Arbitrów.

El Debate jako pierwszy przykład podaje Closa Gómeza, który nie jest już aktywnym sędzią, a obecnie odpowiada za system VAR w Komitecie Technicznym Arbitrów. Ma być on w posiadaniu siedmiu nieruchomości wycenionych łącznie na ponad milion euro. Santiago Jaime Latre też ma na swoje nazwisko siedem nieruchomości, a wszystkie zostały opłacone gotówką, łącznie za około 1,8 miliona euro. Większość z nich w 2020 roku. Hernández Hernández nabywał swoje nieruchomości w latach 2019-2021, a raport wycenia je na ponad milion euro. Z kolei José Maria Sánchez Martínez zakupów dokonywał od 2019 roku, także bez udziału kredytów hipotecznych. Co ciekawe, za dwa dni to właśnie ten sędzia poprowadzi finał Pucharu Króla, a za VAR będzie odpowiadać Jaime Latre. El Debate szczegółowo podaje, o jakie nieruchomości chodzi, ale warto zwrócić uwagę, że ostatni trzej arbitrzy przeprowadzali transakcje już po odejściu Negreiry ze stanowiska wiceszefa CTA.

Sprawa jest jednak rozwojowa, bo np. dziennikarz Jorge Calabres podaje, że jego źródła z wydziału antykorupcyjnego zaprzeczają, że ten podmiot ma dostęp do jakiegoś raportu dotyczącego wyżej wymienionych sędziów.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Real "nie rozmawiamy o sędziach" Madryt już zaczyna kampanię medialną przed finałem Pucharu Króla.
Obrzydliwy klub.
@Bartek22 to czekaj, gdy Pique przed Klasykiem dzwonił do 'przyjaciela Rubiego' naskarżyć na sędziow to było cacy i nie był to obrzydliwy klub?
konto usunięte

@Bartek22 My opłacamy gościa który awansuje/degraduje/zwalnia sędziów. Co jest udowodnione przelewami. Ale winny jest Real tak ? Ciekawa logika.

Powinniśmy jak najszybciej odciąć się od tych czasów i budować legendę Barcy na nowo.

@theOneAndOnlyKing Ramos też dzwonił, tak tylko przypomnę.
Czym innym jest telefon od PIŁKARZY, którzy nieraz mają dobre relacje z wysoko postawionymi działaczami, a czym innym zorganizowana kampania medialna przez działaczy Realu Madryt. Chyba nie urodziłeś się wczoraj, żeby nie widzieć tutaj ręki propagandy Realu. Takie informacje pojawiające się akurat w takiej chwili nie są przypadkowe.

@talizmo A co ma sprawa Negreiry (w której zresztą Barcelonie nic nie udowodniono) do faktu, że Real Madryt w białych rękawiczkach organizuje kampanię medialną przed finałem Pucharu Króla.

@talizmo Widziałeś te przelewy? xD Gdzie jest to udowodnione? Co ty za brednie wypisujesz, idź tam stronę obrzydliwego realu wypisywać swoje teorie.
@Bartek22 w artykule nie pada nazwa żadnego klubu (ani Barcelony ani Realu) tak swoją drogą - więc białe rękawiczki to Ci oczy przysłaniają.
po drugie nie sądzę, że prokuratura celowo sobie wybrała dzień na takie działania.

jak masz jakiś dowód że El Debate jest powiązane z Realem to pochwal się - poki co to Twój wymysł pod tezę ;]

idąc dalej, niezły dobór sędziow na sobotni finał w takim razie, skoro są wobec nich podejrzenia.
@Bartek22 tyle tylko, że telefon Pique spowodował wtedy nagonke i był grzany w mediach pod tym kątem przez tydzień do momentu meczu.

skoro teraz mówisz o czymś obrzydliwym (co tylko jest Twoja prywatną opinią) to jak to się ma do tego co było? trochę traci hipokryzją, ale co ja tam wiem.

akurat Real nie ma co robić, tylko robić kampanie i ustawiać sobie mecz w Pucharze, którym nie bierze udziału już Barcelona.
nie żyję od wczoraj ale nauczyłem się, że nie wszystko się kręci wokół Realu Madryt oraz że za wszystkie problemy Barcy nie odpowiada Real ;]

@theOneAndOnlyKing Czyli jednak urodziłeś się wczoraj.
1. Źródło - El Debate - jakieś randomowe medium.
2. Raport, którego nikt nie widział, ale zawiera jakieś poufne informacje na temat nieruchomości tych sędziów.
3. Obecność Sancheza Martineza, z którym Real ma ostatnio nie po drodze i który będzie prowadził najbliższy finał Pucharu Króla (cóż za przypadek).
4. Wzmianka o sprawie Negreiry to już jest niemal dowód na to, co piszę wyżej. Jaki związek mają nieruchomości zakupione przez tych sędziów z Negreirą? I to zakupione w momencie, kiedy przestał być wiceszefem Komitetu Technicznego Arbitrów. Związek jest chyba tylko taki, że Negreira i ci panowie to sędziowie.
To tak jakby powiedzieć, że jestem jakoś "powiązany" z tegoroczną maturą, no bo przecież kiedyś ja też pisałem maturę.
Wzmianka o Negreirze całkowicie obnaża ten artykuł i prawdziwe cele, w jakich został opublikowany.
Termin pojawienia się tego artykułu po prostu nie ma prawa być przypadkowy, takie przypadki się nie zdarzają i powinieneś o tym wiedzieć, jeżeli śledzisz hiszpańskie media.

Jeżeli dalej nie widzisz, że ten artykuł śmierdzi na kilometr, to już nic na to nie poradzę. Może lepiej wracaj na stronę Realu, tam na pewno pojawi się mnóstwo informacji o szemranych interesach tych sędziów, skandalicznych decyzjach VARu, które cofnęły Realowi nieprawidłowo zdobyte bramki i Xavim ogrodniku, który sprzedał duszę diabłu.
@Bartek22 zacznę od tego, że El Debate jest od 1910 roku - niezły random - taki ponad 110 letni. polecam zajrzeć.

a na resztę Twoich wypoconych teorii szkoda mi słów oraz czasu i na tym zakończę.

idę skorzystać z majówki i tego samego Tobie życzę :)
« Powrót do wszystkich komentarzy