Oficjalnie: Mateu Alemany odchodzi z FC Barcelony! [Aktualizacja 23:59]

Mateusz Doniec

2 maja 2023, 22:21

FCB

168 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona poinformowała w oficjalnym komunikacie, że dyrektor ds. futbolu Mateu Alemany opuści FC Barcelonę 30 czerwca 2023 roku, aby rozpocząć nowy projekt zawodowy. Alemany zobowiązał się jednak do przepracowania w klubie całego letniego okienka transferowego.

Oficjalny komunikat FC Barcelony:

Dyrektor ds. piłki nożnej FC Barcelony Mateu Alemany opuści klub 30 czerwca, aby rozpocząć nowy projekt zawodowy.

Pomimo kontraktu do 2024 roku Mateu Alemany poinformował prezydenta FC Barcelony Joana Laportę, że zamierza wkroczyć na nową ścieżkę, jednocześnie gwarantując, że pozostanie w klubie przez cały okres letniego okienka transferowego.

Tak więc, mimo że opuści Klub 1 lipca, dzięki polubownemu porozumieniu, Mateu Alemany jest zobowiązany do zamknięcia wszystkich transakcji pierwszej drużyny tego lata, nawet jeśli istnieją takie, które będą dokonywane w ostatniej chwili okienka.

Włączenie Mateu Alemany w strukturę pierwszej drużyny, kiedy Joan Laporta wygrał ostatnie wybory, pozwoliło FC Barcelonie zamknąć operacje, które wydawały się niemożliwe i zapewnić trenerowi konkurencyjne zespoły, w ramach problemów ekonomicznych, które nadal się ciągną. Prezydent Laporta zaakceptował to odejście ze względu na zobowiązanie Mateu do kierowania letnim okienkiem transferowym do ostatniej operacji, a także do możliwości konsultacji, gdy Klub będzie tego wymagał.

FC Barcelona wkrótce ogłosi zmiany w strukturze zarządu ds. futbolu po ogłoszeniu odejścia Mateu Alemany.

Gerard Romero donosi, że Alemany otrzymał lukratywną ofertę od Aston Villi.

Aktualizacja

22:33 Toni Juanmarti (Relevo): Antonio Cordón jest najlepiej usytuowany to zastąpienia Mateu Alemanyego.

22:38 RAC1: Mateu Alemany odejdzie do Premier League. Właśnie domyka szczegóły kontraktu w angielskim klubie. Barça podpisze kontrakt z nowym dyrektorem piłkarskim, który go zastąpi.

22:40 Fabrizio Romano: Aston Villa przedstawiła Mateu Alemanyemu formalną ofertę rozpoczęcia nowego projektu i współpracy z Unaiem Emerym.

22:45 Adria Albets (SER): Alemanym interesują sie też Newcastle i Leeds.

22:55 Gerard Romero: Zarówno Alemanyemu, jak i Jordiemu Cruyffowi nie spodobały się pewne decyzje zarządu, który nie dawał dyrekcji sportowej swobodnie działać wedle swojej wizji.

22:59 Gerard Romero: Dyrekcja sportowa chciała sprowadzić Azpilicuetę, lecz zarząd nie wyraził zgody.

23:07 Fernando Polo (Mundo Deportivo): Alemany zakomunikował swoją decyzję prezydentowi Joanowi Laporcie dziś rano. Prezydent Barça wysłuchał powodów Alemanyego i uznał, że oferta, którą otrzymał z innego klubu, jest nie do wyrównania przez klub.

23:59 Toni Juanmarti (Relevo): Mateu Alemany był przeciwny powrotowi Messiemu i przedłużeniom umów z Busquetsem i Roberto.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja rozumiem że ktoś może mieć swoje zdanie itp ale skoro Xavi potrzebuje tego Busiego czy Messiego, to co Alemany ma do gadania xD?
Dla mnie to najemnik, wykonał dobrze swoją robotę i idzie tam gdzie dostanie swobodę i o wiele lepsze siano.
« Powrót do wszystkich komentarzy