Kto był klubem reżimowym? Wywiad z prof. Filipem Kubiaczykiem [WIDEO]

Redakcja

30 kwietnia 2023, 15:00

11 komentarzy

Kto tak naprawdę był klubem reżimowym? Jaką drużynę wspierał Francisco Franco? Po słowach, które wypowiedział Joan Laporta podczas konferencji prasowej w sprawie Negreiry oraz po odpowiedzi ze strony Realu Madryt temat frankizmu i jego wpływu na kluby piłkarskie ponownie odżył.

O futbolu na tle historii Hiszpanii, w szczególności okresu frankizmu, Magdalena Rudnicka rozmawia z dr hab. Filipem Kubiaczykiem - profesorem UAM, historykiem, hispanistą, prywatnie kibicem Realu Saragossa. Autorem książek “Historia, nacjonalizm i tożsamość. Rzecz o piłce nożnej w Hiszpanii” oraz “Historia, polityka i media. Rzecz o piłce nożnej w Hiszpanii 2”.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.

 

Zapraszamy do subskrybowania kanału FCBarca.com na YouTube. Dzięki temu nie ominą Cię kolejne materiały, a nam pozwoli to na dalszy rozwój i tworzenie kolejnych filmów.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dzięki @Eoren za ten świetny materiał. Przyda się trochę wiedzy, by nie pisać głupot kolejnym razem.

Prof. Hab. do spraw zmyślonych Rafał Muniak nie lubi tego

A po co o tym mówić? To niedobra jest!

Komuś zwieracze puszczą.

Powinniście trochę popracować nad jakością dźwieku, bo temat bardzo ciekawy, ale słucha się fatalnie przez jakość. Wiem, że to wszystko zależy od kasy i logistyki i nie zawsze da się wszystko dobrze ogarnąć i ogólnie propsy za wszystko co robicie, ale ta jakość dźwięku za bardzo kłuje w uszy.

Profesor Rafał Muniain na Twitterze mówił co innego, ja wierzę jemu.