Fabrizio Romano: Wkrótce rozpoczną się rozmowy Barcelony z Dembélé ws. nowego kontraktu

Dariusz Maruszczak

28 kwietnia 2023, 21:39

Fabrizio Romano

44 komentarze

Fot. Getty Images

Ousmane Dembélé wrócił dziś do kadry meczowej Barcelony po trzech miesiącach leczenia kontuzji. W obliczu sytuacji zdrowotnej skrzydłowego jego przyszłość mogłaby wydawać się niepewna, ale według informacji Fabrizio Romano Barca planuje kontynuować z nim współpracę.

Dziennikarz donosi dziś, że zarząd Barcelony i Xavi podzielają to samo stanowisko i uważają, że Dembélé jest w gronie nietykalnych piłkarzy. Klub musi sprzedawać zawodników, aby unormować swoją sytuację finansową, ale wygląda na to, że Francuz nie będzie należał do tej grupy. Romano informuje wręcz, że wkrótce rozpoczną się rozmowy ws. nowego kontraktu 25-latka. Obecna umowa obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku. Klauzula odejścia Dembélé wynosi 100 milionów euro, ale w lipcu i tylko w tym miesiącu spadnie do 50 milionów.

Wydaje się bardzo interesujące, jaką propozycję Barcelona przedstawi Dembélé. Przypomnijmy, że agent zawodnika przy podpisaniu ostatniego kontraktu zgodził się na nieco gorsze warunki w ramach dwuletniej umowy, aby przy okazji kolejnego porozumienia odbić sobie to z nawiązką. Sytuacja finansowa klubu nie sprzyja jednak dużym wydatkom, więc może czekać nas kolejna telenowela związana z Francuzem. Tym bardziej, że na razie priorytetem jest rejestracja Gaviego i Ronalda Araujo. Kolejne tygodnie bez gry z powodu kontuzji na pewno nie poprawiły pozycji negocjacyjnej przedstawiciela Dembélé, choć niewątpliwie zespołowi bardzo go brakowało.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie wiadomo śmiać się czy płakać. Zrobi trochę wiatru na skrzydle, więcej nie gra niż gra, nie wiem na jaki poziom musiałby wskoczyć żeby nie uznać że jego transfer to pieniądze wyrzucone w błoto. Ile pożytku miała Barca z niego przez te wszystkie lata? Teraz znowu będą przepychanki z jego agentem, nie będzie chętnych żeby się go pozbyć i tak to się będzie ciągnąć.

@slayer Przynajmniej jak grał to atak istniał. Serio chcesz zostać z nic nie dającym Torresem, Raphinha i Fatim? Poza tym pokazał że jest ogarnięty i zależy mu na dyscyplinie jak i piłce. Sam ma drybling świetny a Torres i Raphinha nawet dryblować nie potrafią.

@Sewren122 Raphinha nie potrafi dryblować ale tylko grając dla Barcelony. Grając w Leeds potrafił kilka razy poczarować między innymi dlatego teraz jest u nas. Fati może jeszcze dojdzie do siebie z formą w przyszłym sezonie ale Ferran czy Garcia to po prostu nie poziom Barcy.
« Powrót do wszystkich komentarzy