COPE: Antonio Mateu Lahoz i Carlos del Cerro Grande nie będą już sędziować meczów LaLigi

Mateusz Doniec

25 kwietnia 2023, 09:30

COPE

26 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak informuje Cadena COPE, Antonio Mateu Lahoz oraz Carlos del Cerro Grande ustąpią po zakończeniu obecnego sezonu z funkcji sędziego LaLigi. Del Cerro Grande będzie jeszcze odpowiedzialny za system VAR, a Lahoz odrzucił tę propozycję.

Według Isaaca Fouto z Cadena COPE, Komitet Techniczny Sędziów (CTA) poinformował Antonio Mateu Lahoza, że nie będzie on kontynuował pracy jako sędzia w hiszpańskim futbolu. Była opcja przedłużenia mu kontraktu na jeszcze jeden sezon, co zastosowano w przypadku Carlosa Del Cerro Grande, ale uznano, że cykl Lahoza na boisku dobiegł końca.

46-latek nie będzie też kontynuował pracy jako sędzia VAR. Kiedy nadchodzi czas, że arbitrzy przechodzą na emeryturę jako sędziowie boiskowi, oferuje się im możliwość kontynuowania przez rok pracy jako sędziowie VAR. W tym przypadku zaproponowano funkcję w mającym powstać "specjalistycznym korpusie VAR", który miałby stały skład sędziów. Ci arbitrzy nie sędziowaliby już na murawie w przeciwieństwie do tego, jak wygląda to obecnie. Del Cerro Grande przyjął propozycję, ale Antonio Mateu Lahoz mówi, że nie zasiądzie już za monitorem. Zdaniem Isaaca Fouto nie widzi siebie w tej roli i nie wierzy w cały projekt.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tylko dwóch to zdecydowanie za mało tam dwóch to się nadaje reszta do utylizacji
« Powrót do wszystkich komentarzy