Oficjalnie: Barcelona zakończyła pierwszy etap prac adaptacyjnych na stadionie Montjuïc

Dariusz Maruszczak

19 kwietnia 2023, 15:30

FCBarcelona.es

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak poinformowała FC Barcelona, pierwszy etap prac mających na celu adaptację Estadi Olimpic Lluis Companys do potrzeb klubu i wymagań rozgrywek dobiegł końca. Barça będzie grała na tym obiekcie w następnym sezonie.

Działania na stadionie znajdującym się na Montjuïc rozpoczęły się w grudniu, aby dopasować go do potrzeb klubu oraz wymogów rozgrywek krajowych i międzynarodowych. Teraz zostały one wstrzymane ze względu na serię wydarzeń, jakie zostały już wcześniej zaplanowane na tym obiekcie. Klub informuje, że prace dotyczyły zmiany systemu drenażu, nawadniania i uzdatniania wody, a także zamontowanie nowego zbiornika na wodę. Plac gry też zaadaptowano do rozmiarów ustalonych przez klub i przeprowadzono generalne prace w zakresie przygotowania szatni, trybun prasowych i lóż, a także instalację systemów dotyczących rozgrywek i transmisji telewizyjnych.

Nadal będą trwały działania związane z dostosowaniem oświetlenia, wstępnym montażem bramek obrotowych przy wejściach oraz siecią telekomunikacyjną. Druga faza prac potrwa od 4 do 12 maja, a następnie od 11 czerwca do 3 lipca. Będzie obejmowała również montaż trybuny dla komentatorów czy relokację agregatów prądotwórczych. Ostatnia faza dostosowania Estadi Olimpic Lluis Companys rozpocznie się 24 lipca, a dobiegnie końca na początku sezonu 2023/2024. W jej trakcie zaplanowano m.in. instalację brakujących krzesełek na trybunach oraz w strefie VIP. Zamontowane zostaną też kamery śledzące dla VAR i spalonych, ławki rezerwowych i bramki, kasy biletowe, sklepy, Biuro Wsparcia, a także sama murawa.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Stadion ma mega fajny klimat i sama miejscówka w Barcelonie bardzo przyjemna :D Baardzo dobrze widać boisko mimo bieżni bo stadion niewielki

Nie szukam wymówek ale bierznia przeszkadzała ;)

Ale ten Bartolomeu,to dureń. Perez się nie pierdzielił. Był lockdawn, to wygonił drużynę na rezerwowe boisko i wziął się za remont stadionu. I zaoszczędził kupę kasy. A my graliśmy na pustym CN nic z tego nie mając, plus oczywiście koszty eksploatacji, a do tego ,teraz wychodzi na to że remontujemy nie jeden a dwa stadiony.
konto usunięte

Ciezko bedzie sie ogladalo z ta bieznia w tle ...

Tylko żeby trawa nie była długa.