Ter Stegen: Na tym boisku zawsze się cierpi, trawa jest wysoka [Wypowiedzi pomeczowe]

Dariusz Maruszczak

16 kwietnia 2023, 18:29

37 komentarzy

Fot. Getty Images

Rozpoczynamy nowy cykl, w którym po spotkaniach Barcelony będziemy przedstawiać Wam zbiorczo różne interesujące wypowiedzi pomeczowe piłkarzy, trenerów lub innych osób z piłkarskiego świata. Artykuł będzie regularnie aktualizowany.

Mateu Alemany (przed meczem): Zarejestrujemy Gaviego, na pewno. Jesteśmy przekonani, że zakończy swoją karierę w Barcelonie. Jeśli wygramy ligę, to będzie wspaniały sezon, będzie miał nadzwyczajną wartość.

Ter Stegen: Punkt to bardzo niewiele. Na tym boisku zawsze się cierpi, trawa jest wysoka i trzeba tu wykorzystywać klarowne okazje. Nigdy nie grałeś w futbol? [zwraca się do dziennikarza] Wiesz, czym jest sucha murawa, ile to kosztuje [granie na niej]? Czy 11 punktów [przewagi] nam wystarczy? Ja chciałbym wygrywać, wygrywać i jeszcze raz wygrywać, nie stracić już ani jednego punktu.

Xavi: Granie na takiej murawie jest złe dla piłkarzy, także dla spektaklu i nawet dla Getafe. To nie jest wymówka, bo już o tym wiedzieliśmy i w Barcelonie trenowaliśmy na takiej suchej murawie, aby przygotować się na taką sytuację. Musimy poprawić nasze odczucia i grę w końcówce sezonu, bo nic nie zostało jeszcze przesądzone.

Quique Sánchez Flores (trener Getafe) o narzekaniu Xaviego i Ter Stegena na murawę: Rozumiem ich. Musimy używać naszych narzędzi, nawet jeśli nam to szkodzi przy kontratakach.

Xavi o Sergim Roberto: Zobaczymy, czy będzie kontuzja, odczuł coś w ścięgnie uda. Dla nas to kolejna przeciwność, zobaczymy jutro, mam nadzieję, że to będzie krótka absencja.

Xavi: Oczywiście, że można było odczuć absencję kontuzjowanych piłkarzy, ale to nie jest wymówka. Liczymy na odzyskanie tych piłkarzy, mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będzie nas 2-3 więcej.

Xavi: Murawa nie była decydującym czynnikiem meczu, nie spisywaliśmy się dobrze, a plac gry nie pomógł pod tym względem.

Xavi: Lewandowski nadal jest Pichichi LaLigi, to kwestia passy. Jestem pozytywnie nastawiony i widzę, że dalej generuje okazje i pracuje dla drużyny. Gole w końcu nadejdą, w przypadku Roberta i w przypadku drużyny.

W tym artykule można przeczytać więcej wypowiedzi Xaviego.

Raphinha: Ostatnim razem, gdy się wściekłem, powiedziałem, że postaram się, żeby to był ostatni raz, ale to trudne. Lubisz być na boisku i pomagać drużynie wygrywać, a my potrzebowaliśmy gola. Gniew jest czymś normalnym.

W tym artykule można przeczytać więcej wypowiedzi Raphinhi.

Xavi o zachowaniu Raphinhi: Nie ma problemu, byłbym wkurzony, gdyby brakowało nastawienia i ambicji.

Napastnik Getafe Borja Majoral: Nie przestaję myśleć o tej ostatniej okazji. Jeśli zrobimy podsumowanie, uznamy, że punkt jest dobry, ale mogliśmy zdobyć trzy oczka. Z moją okazją, z tą Munira na początku… Oni mieli szansę przy akcji Raphinhi. Punkt jest dobry, ale mogliśmy wygrać.

Eric García: Jesteśmy trochę sfrustrowani, ponieważ próbowaliśmy grać i było to trudne ze względu na sposób, w jaki się bronili. Myślę, że musimy wyciągać wnioski z tych meczów i w niedzielę mamy bardzo ważny mecz. Musimy się zregenerować tak szybko jak to możliwe i być gotowi. Ani wtedy, gdy mieliśmy większy dystans, ani teraz gdy mamy mniejszy, nie musimy się martwić. Wiemy, co mamy robić i jak mamy grać.

Eric García o grze na prawej obronie: Staram się pomóc drużynie, jak tylko się da, gdziekolwiek trener poprosi i w jakichkolwiek warunkach.

21:50 Marc-André ter Stegen przyznał wprost, że mecz nie stworzył dużo materiału do highlightów.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I tory, tory były złe- i podwozie też było złe.
« Powrót do wszystkich komentarzy