Media: Znów przedłuży się termin powrotu kontuzjowanych piłkarzy

Dariusz Maruszczak

11 kwietnia 2023, 12:30

AS, Catalunya Radio

31 komentarzy

Fot. Getty Images

Słabe w wykonaniu Barcelony spotkanie z Gironą prowokuje kolejne pytania o powrót kontuzjowanych piłkarzy, którzy mają duże znaczenie dla zespołu. Niestety, w tej sprawie też pojawiają się negatywne informacje, a termin dołączenia zawodników do kadry meczowej znów się przedłuży.

Javi Miguel z ASa donosi, że wbrew wcześniejszym informacjom o możliwym powrocie na pojedynek z Getafe Frenkiego de Jonga i Pedriego, a może nawet Ousmane’a Dembélé, Xavi nie zdoła odzyskać żadnego z tych graczy. Obecne plany zakładają powrót Holendra dopiero na spotkanie z Atlético 23 kwietnia. Takie same wieści przedstawiono wcześniej w Catalunya Radio i w Mundo Deportivo. Rehabilitacja De Jonga trwałaby więc dwa tygodnie dłużej niż początkowo zakładano, aby uniknąć ryzyka. Być może jest to słuszne rozwiązanie, biorąc pod uwagę dużą przewagę w LaLidze i kontrowersje dotyczące gry Roberta Lewandowskiego z urazem, ale sam fakt przedłużenia się leczenia poza określane w mediach terminy jest niepokojący. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę sytuację innych kontuzjowanych graczy.

Pedri miał mniejsze szanse od De Jonga na powrót do gry w meczu z Getafe, ale jego rehabilitacja przedłuża się już o miesiąc. Kanaryjczyk ma być na ostatnim etapie leczenia, jednak jeśli wróci na spotkanie z Atlético, trudno będzie oczekiwać jego występu od pierwszej minuty po dwumiesięcznej absencji. Catalunya Radio podaje, że jeszcze dłużej trzeba będzie poczekać na Dembélé i Christensena. Francuz jest poza grą od końcówki stycznia i może być problem z jego powrotem na konfrontację z Rojiblancos. Z kolei Christensen ma zdaniem Miguela być wstępnie gotów na pojedynek z Rayo (26 kwietnia) lub Betisem (29 kwietnia). Nieco bardziej optymistyczne doniesienia przedstawił Sport, według którego De Jong mógłby być dostępny na starcie z Getafe, a w przypadku Pedriego i Dembélé celuje się w powrót na mecz z Atlético. Większość mediów uważa jednak, że Barça ma ostrożniejszy plan wobec tych graczy.

Barcelona odbyła dziś trening regeneracyjny po wczorajszym spotkaniu. W zajęciach znów brali udział Marc Casado, Estanis Pedrola, Aleix Garrido i Angel Alarcon, ale również najmłodszy z tego grona Lamine Yamal. Zobaczymy, czy pod nieobecność kontuzjowanych piłkarzy ktoś z nich dostanie szansę w meczu z Getafe.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dziwić się później, że taki Umtiti wolał się leczyć u szamana, niż u klubowych fizjoterapeutów...

@lukasz222 i nagle w innym klubie odzyskał formę fizyczną

@Murazor z wypychanym Dembele może być podobna historia.
« Powrót do wszystkich komentarzy