Oficjalnie: FC Barcelona domaga się dymisji Javiera Tebasa! Prezes LaLigi odpowiada

Mateusz Doniec

3 kwietnia 2023, 16:10

FCB

80 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona wydała oficjalny komunikat w związku z doniesieniami dziennika La Vanguardia na temat Javiera Tebasa. "Już choćby ze względu na to, że przypisał sobie funkcje, które mu nie odpowiadają, ale także z godności i szacunku dla urzędu prezesa LaLigi, pan Tebas powinien zrezygnować ze swojego stanowiska" - czytamy w komunikacie.

Oficjalny komunikat FC Barcelony:

Biorąc pod uwagę powagę informacji, która pojawiła się dziś, w poniedziałek, w dzienniku La Vanguardia, wedle której prezes LaLigi Javier Tebas jest powiązany z przedstawieniem prokuraturze fałszywych dowodów mających obciążyć nasz Klub, FC Barcelona pragnie wyrazić swój głęboki gniew, oburzenie i niesmak.

Z tego powodu pilnie domagamy się, aby prezydent LaLigi wystąpił publicznie i złożył wyjaśnienia wykraczające poza tweeta wysłanego we wczesnych godzinach porannych, stroniącego od analizy sprawy i z pogróżkami.

FC Barcelona, jak mówił w ostatnich tygodniach prezydent Joan Laporta, czuje się ofiarą medialnego linczu za wydarzenia, które nigdy nie miały miejsca: Barça nigdy nie kupowała sędziów.

Garstka mediów i liderów opinii uczestniczyła w tym prześladowaniu z mniej lub bardziej złymi intencjami, z LaLigą za kulisami podsycającą ogień przeciwko naszemu Klubowi, z udziałem jej prezesa, który poszedł tylko w jednym kierunku: próby potępienia nas w oczach opinii publicznej, zanim fakty zostały osądzone.

To nie pierwszy raz, kiedy prezes LaLigi wykorzystuje całą swoją medialną maszynerię, by "wysadzić" FC Barcelonę w powietrze, ale poza jego zwykłymi bzdurami nigdy nie mogliśmy sobie wyobrazić, że będzie próbował obciążyć nasz Klub fałszywymi dowodami.

Wiadomości opublikowane dziś przez dziennik La Vanguardia są tak poważne, że powinny ostrzec wszystkie kluby LaLigi przed praktykami, które nie znajdują się w funkcjach przypisanych prezesowi LaLigi.

Już choćby z tego względu, że przypisał sobie funkcje, które mu nie przysługują, ale także z godności i szacunku dla urzędu prezesa LaLigi, pan Tebas powinien zrezygnować ze swojego stanowiska. Znając jednak jego obsesję na punkcie prześladowania FC Barcelony i ciągłego okazywania swojej niechęci i jawnej antypatii do naszego Klubu, zdajemy sobie sprawę, że obecny prezes LaLigi będzie trwał w swoim postępowaniu polegającym na dalszym szkodzeniu naszemu Klubowi.

Aktualizacja

17:15 Javier Tebas odpowiedział na Twitterze:

FC Barcelona, przed złożeniem pisma do prokuratury, radca prawny z LaLigi poinformował Komisję Delegatów w dniu 21 lutego o treści pisma i zawartych w nim dokumentach. Zażądano od La Vanguardii prawa do sprostowania. Wyjaśnione, a wy?

W załączonym piśmie do La Vanguardii LaLiga zwraca uwagę, że „nagłówek jest całkowicie fałszywy i oszczerczy, ponieważ ani LaLiga, ani Javier Tebas nie przedstawili żadnego fałszywego dowodu”. LFP domaga się od dziennika sprostowania w ciągu trzech dni. 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

@michalgajdek, bardzo prosimy o podcast wyjaśniający ten, oraz inne ostatnie problemy związane z Barceloną w mediach, bo szczerze mówiąc trudno to wszystko ogarnąć. Jest taki szum medialny, że szok.
« Powrót do wszystkich komentarzy