Trener Elche: Twardo stąpam po ziemi, ale zawsze pamiętam, że wszystko jest możliwe

Mateusz Doniec

31 marca 2023, 19:15

AS

1 komentarz

Fot. getty Images

Nowy trener Elche Sebastián Beccacece zapewnił na konferencji prasowej przed meczem z Barceloną, że wierzy w to, że dobry wynik z liderem jest możliwy. Argentyńczyk nie kryje też entuzjazmu z możliwości prowadzenia Elche oraz współpracy z zawodnikami.

Forma przed meczem: Odczucia są świetnie. Trafiliśmy na bardzo ochoczą grupę. To ciepłe miasto związane z drużyną. Na dodatek musimy zmierzyć się z liderami, z ich historią. Skupimy się na teraźniejszości i tym, co zrobiliśmy przez ostatnie dni. Poszukamy pożądanych przez nas wyników, oraz tego, aby cieszyć się entuzjazmem i wielogodzinną pracą. Czas zajęty w głowie nie pozostawia miejsca na myślenie o nerwach. Podchodzimy do tego meczu ze spokojem po dobrze wykonanej pracy i wierzymy w to.

Debiut przeciwko liderom: To wielka szansa dla Elche jako instytucji, móc powitać ten zespół z ich wspaniałymi zawodnikami i ich trenerem. Dla miasta musi to być święto, ponieważ można przyjść na ich stadion i zobaczyć ich zespół przeciwko wielkiej drużynie. To wspaniała okazja, która motywuje nas do bycia bardzo dobrymi gospodarzami.

Szanse na pokonanie Barçy: To jest piłka nożna. Sport, który zobowiązuje wielu ludzi do walki o to samo, do marzeń i dążeń, poza różnicami w rankingach czy budżetach. Kiedy wychodzisz na boisko, pojawia się wrażenie, że jest to możliwe. To nas trzyma przy życiu. Jeśli nie będę myślał o uzyskaniu dobrego wyniku, to już nie będę trenował. Zawsze mam taką mentalność: twardo stąpam po ziemi, ale zawsze pamiętam, że wszystko jest możliwe. Mając marzenia, możemy nadal mieć nadzieję, że ta podróż, która zaczyna się teraz, może być przedłużona, przy dużym zaangażowaniu i miłości do gry i ludzi.

Nieobecni: Mamy zawieszonych Lucasa Boyé i Pape Cheikha; do tego urazy Nteki i Enzo Roco. Magallán trenował normalnie przez cztery dni i będzie opcją.

Barça: Położyliśmy duży nacisk na zmierzenie się z przeciwnikiem, który rządzi i dominuje. Będziemy musieli znaleźć jakieś narzędzia i wiedzieć, co zrobić z piłką. Jeśli wychodzisz na murawę, myśląc o utrzymaniu wyniku, wycofywaniu się czy czekaniu, to jest to skomplikowane. Ten zespół wykańcza cię, doprowadzając do takiego scenariusza, ale chcemy grać w środku pola z dala od naszej bramki i mieć tę siłę fizyczną i mentalną. Chcemy odbierać piłki i wykorzystywać przestrzenie, które zostawiają ze względu na sposób gry. Położyliśmy nacisk na plan gry i z prostymi koncepcjami, aby pracować nad tym, co się czuje i rozumieć informacje. To, co chcemy zobaczyć w przyszłości, przyjdzie stopniowo. Jestem bardzo szczęśliwy i wdzięczny, ponieważ otrzymaliśmy wiele miłych słów od wszystkich ludzi wewnątrz i na zewnątrz klubu. Chcemy to oddać niezwykłym zaangażowaniem.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Życzę dobrej gry Elche a FC Barcelonie wygranej