Luis Enrique przekazał całość przychodów ze swoich transmisji na Twitchu na cele charytatywne

Dariusz Maruszczak

31 marca 2023, 11:45

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Luis Enrique podczas ostatnich mistrzostw świata prowadził transmisje na Twitchu, podczas których odpowiadał na pytania internautów i mówił o różnych kwestiach osobistych oraz związanych z reprezentacją Hiszpanii. Były selekcjoner całość zysków z tego przedsięwzięcia przekazał na cele charytatywne.

Lucho już wcześniej zapowiadał, że uzyskane środki trafią do Fundacji Enriquety Villavecchi, która zajmuje się walką z rakiem dziecięcym. Szkoleniowiec podczas dziesięciu sesji na Twitchu, w których okazajonalnie brali udział także inni członkowie sztabu reprezentacji Hiszpanii, zarobił 30 tysięcy euro. Programy z udziałem Luisa Enrique cieszyły się dużą popularnością ze względu na szczerość przekazu i ciekawe wnioski ze strony 52-latka. Tym bardziej można żałować, że Lucho nie został selekcjonerem reprezentacji Polski - mogłoby być w tym kontekście bardzo ciekawie.

Luis Enrique przedstawił dowód wpłaty, aby zapewnić, że całość uzyskanych środków została przekazana Fundacji. Podkreślił, że w ramach umowy z Twitchem 50% przychodów trafia do platformy, a druga połowa do streamera. Podziękował też widzom za hojność i wsparcie.

Przypomnijmy, że córka Luisa Enrique Xana zmarła na raka w wieku 9 lat podczas pierwszego etapu Lucho w roli selekcjonera. To właśnie z tego powodu trener ustąpił ze stanowiska na pewien okres.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Lucho zawsze był gość.

Kto napisze "e to tylko 30 tys", ale ja napiszę szacun gościu:)
Nie wyobrażam sobie jak to jest stracić dziecko...

Tzn, że było 60 tys
30 dla LE
30 dla twitcha.
Platforma też mogła coś dać od Siebie