Cadena SER: Luis Enrique otrzymał ofertę prowadzenia reprezentacji Polski! [Aktualizacja 12:40]

Mateusz Doniec

30 marca 2023, 12:30

Cadena SER

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak poinformował dziennikarz Cadena SER Antonio Romero w programie "Sanderin", były trener FC Barcelony oraz selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Luis Enrique otrzymał kontkretną ofertę prowadzenia reprezentacji Polski!

- Jedną z tych drużyn "z najwyższego poziomu", które rozważały zatrudnienie Luisa Enrique, jest Polska - ironizował dziennikarz, sugerując, że Lucho wcale nie miał tak dużo atrakcyjnych propozycji, jak mówił ostatnio w wywiadzie. Niedługo potem podał więcej szczegółów. - Nie wiem, czy to o "topowej drużynie" to była ironia, ale potwierdzone jest, że jedną z drużyn, które rozważały lub przedstawiły konkretną ofertę Luisowi Enrique jest reprezentacja Polski - dodał.

Dziennikarz Jordi Marti biorący udział w audycji skomentował tę wiadomość: - To odpowiedni facet dla drużyny narodowej, która nie do końca znalazła pomysł lub styl gry. To właśnie jest najtrudniejsze, a Luis Enrique robi to bardzo dobrze - stwierdził.

Wszystko wskazuje na to, że jeśli takowa oferta rzeczywiście była ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej, to została ona odrzucona. Enrique powiedział już w wywiadzie dla SER Gijón, że chciałby pracować m.in. w Premier League, a reprezentację Polski objął Fernando Santos.

AKTUALIZACJA

12:40 W rozmowie z portalem Meczyki prezes PZPN Cezary Kulesza nie potwierdził wprost chęci zatrudnienia Luisa Enrique, ale też nie zaprzeczył temu, co jest wymowne. Można więc odnieść wrażenie, że były takie zakusy, ponieważ na zadane mu w tej sprawie pytania odpowiedział tylko „nie pamiętam już tych wszystkich negocjacji” i „chciałbym zostawić ten etap szukania trenera za sobą”.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Już lepiej byłoby zostawić Michniewicza

Szanse na zatrudnienie były duże. 50% dokładnie. Kulesza chciał a Luis nie.

Polska grająca tiki take, Chryste Panie…

W maratonach to lubi się męczyć, ale z nami to już nie? Skandal.

Dobra decyzja Lucho. Gdyby zdecydował się na prowadzenie Polski, a coś poszłoby nie tak (co jest możliwe), zakończyłby poważna karierę trenera. Polska jest dobra dla emerytów albo dla trenerów, którzy chcą się wybić i złapać w późniejszym czasie posadę w lepszej ekipie.
Dla nas mogłoby to być ciekawe rozwiązanie, choć Lucho często ma swoich ulubieńców, nie zawsze najważniejszą rolę gra forma piłkarza.

Zatrudnienie Luisa Enrique było w 50% dogadane.

A kto nie otrzymał? Tych nazwisk trochę się przewinęło. Najgorzej na tym wszystkim wyszedł bidny Santos który pewnie teraz siedzi i rozmyśla "w co ja się k...a wpakowałem?".

Chodź sam, nie cenie jego umiejętności trenerskich zbytno, to powiedzmy sobie szczerze, no byłby absolutnie nie zrozumiały ruch. Jednak duża część społeczności piłkarskich trochę wyzej ceni jego warsztat, niż polska reprezentacja xd
konto usunięte

To jak z Hiszpania osiągnął niby ponad przeciętny sukces na MŚ 1-1-2,to z Polską nie wyjście z grupy też by było sukcesem rozumiem.

Za próby nie karają :) Scenariusz niemożliwy, ale Kulesza nie miał nic do stracenia. Myślę jednak, że Enrique nawet za najlepsze pieniądze świata by się nie zgodził prowadzić naszej reprezentacji. Osiągniecie sukcesów praktycznie niemożliwe, a ponadto prowadzenie naszej reprezentacji nie daje żadnej popularności i medialności. Chłop zniknąłby na te parę lat.

No to się wśród naszych "patriotów" zacznie, że d..a nie trener, bez ambicji, niech krowy idzie wypasać, co on w piłce osiągnął pastuch jeden itd. :) nie dość że w 1992 r. walnął bramę w finale IO armadzie Wójta, to jeszcze teraz odmówił niegodziwiec jeden :))
a tak na poważnie - w sumie ciekawie by było choć myślę, że w jakimś klubie jeszcze sporo fajnego mógłby zrobić. Lubiłem oglądać jego Barcę, na Celtę też się dobrze patrzyło, Hiszpania poza ostatnimi MŚ też fajnie wyglądała

Ja na jego miejscu też bym nie był zainteresowany prowadzeniem tej rozbitej reprezentacji Polski.

Podejrzewał że Luis ma jeszcze jakiekolwiek ambicje :)

Nie chciał do takiego samograja?

Jak to nie był zainteresowany, NIE MO ŻLI WE