Sport: Pierwsza reakcja Barçy po wywiadzie Boriego Fatiego

Mateusz Doniec

29 marca 2023, 12:30

Sport

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Nie milkną echa po kontrowersyjnym wywiadzie Boriego Fatiego dla Cadena COPE, który miał miejsce dzisiejszej nocy. Dziennik Sport informuje, że Barcelona stara się zaradzić sytuacji Ansu Fatiego, wiedząc, że mimo słów jego ojca, sam zawodnik chce pozostać w Barcelonie.

Jak informuje dziennik Sport, FC Barcelona dokłada wszelkich starań, aby "naprawić" sytuację Ansu Fatiego, po tym jak ojciec zawodnika, Bori Fati, publicznie wyraził swoje niezadowolenie z drugorzędnej roli sportowej syna na Camp Nou. Wypowiedzi ojca Ansu spadły na Camp Nou jak bomba. Blaugrana woli jednak trzymać się tej pozytywnej strony wypowiedzi Boriego Fatiego, który sam przyznaje, że jego syn chce zachować cierpliwość i kontynuować karierę w Barcelonie.

Osoby odpowiedzialne za obszar sportowy, z Mateu Alemanym i Jordi Cruyffem na czele, uważają wg Sportu, że należy podtrzymać zaufanie do wychowanka, ponieważ jego talent jest niepodważalny i są przekonani, że odzyska on swój najwyższy poziom. Rozumieją też Xaviego Hernándeza, który jest zobowiązany do krótko- i długoterminowego zarządzania pierwszą drużyną i osiągania natychmiastowych wyników. I to on, z pomocą swojego sztabu trenerskiego, zarządza minutami zawodników

Barça chce "przewrócić kartkę" po słowach Boriego Fatiego i zachęcić Ansu do dalszej walki o przekonanie Xaviego Hernándeza, że zasługuje na więcej czasu gry. Sam Xavi wg Sportu nie zamierza zmieniać swoich planów po wywiadzie ojca Ansu. Trener wierzy w wychowanka, lecz uważa, że pozostali napastnicy bardziej zaasługują na grę.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Grunt, że Xavi trzyma się swoich zasad. Gdyby pokazał, że wystarczy nakrzyczeć, żeby wejść do składu, to zaraz zleciałoby się stowarzyszenie ojców dyrek..., wróć, agentów i wtedy w pierwszej jedenastce grałoby równocześnie 23 zawodników.
« Powrót do wszystkich komentarzy