AS: Bolton również wnosi skargę do FIFA w sprawie Marcosa Alonso!

Mateusz Doniec

28 marca 2023, 18:00

AS

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak informuje dziennik AS, angielski klub Bolton Wanderers, podobnie jak nieco ponad miesiąc temu hiszpański Union Adarve, złożył skargę na Barcelonę, twierdząc, że transferze Marcos Alonso do Blaugrany latem ubiegłego roku doszło do nieprawidłowości. Oba kluby uważają, że transakcja była w rzeczywistości transferem i domagają się procentu za wyszkolenie. FIFA wysłuchała już zarówno Barcelony, jak i madryckiego klubu i strony czekają teraz na rozstrzygnięcie.

FIFA stosuje system solidarności, zgodnie z którym niewielki procent z transferu musi trafić do klubów szkolących zawodnika od dwunastego roku życia. Marcos Alonso szkolił się głównie w akademii Realu Madryt, ale grał również dla Adarve, a później opuścił klub, by dołączyć do Boltonu, mając 19 lat, czyli w "wieku szkoleniowym". Dlaczego jednak zarówno Adrave, jak i Bolton domagają się pieniędzy, skoro przybycie Marcosa Alonso zostało ogłoszona jako wolny transfer z Chelsea? Ponieważ oba kluby nie wierzą, że tak właśnie było.

Pierwszym, który złożył skargę był Unión Adarve, zespół występujący w Segunda RFEF. Sprawą madryckiego klubu zajmuje się Jorge Vaquero, były doradca prawny Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej i FIFA, który obecnie prowadzi V Sports Legal Firm. Uważają oni, że odejście Aubameyanga do Chelsea i przybycie Marcosa Alonso z Londynu na Camp Nou to ta sama operacja, a nie dwie różne. Zwracają uwagę, że transfer gabońskiego napastnika za 12 milionów euro jest znacznie poniżej jego wartości rynkowej i tłumaczą, że taka "okazja", jest możliwa tylko wtedy, gdy do transakcji włączono Marcosa Alonso.

Według ASa, Bolton poszedł w ślady Adarve i również złożył skargę do FIFA. Anglicy domagają się swojego procentu za wyszkolenie, gdyż zawodnik grał dla nich w latach 2010-2013, podpisując umowę, gdy miał jeszcze 19 lat. Co więcej, FIFA może połączyć oba procesy w jeden, a prawnicy obu klibów już się kontaktowali. FIFA Dispute Resolution Chamber ("Izba Rozstrzygania Sporów FIFA") wysłuchała na razie Barcelony oraz Adrave i jeśli nie przyzna racji Dumie Katalonii, może zobowiązać ją do wypłacenia Adarve i Boltonowi należności za wyszkolenie Marcosa Alonso.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że znowu nikt nie ma żadnych dowodów, ale Bolton DOMYŚLA się i ZAKŁADA, że tak mogło być i uj, skarga. Czekam aż te wszystkie czarne chmury nad Barceloną miną i pójdzie kontrofensywa.

To który klub w końcu płaci, ten co kupuje, czy ten, który sprzedaje?
konto usunięte

Podobno wartośc rynkową Auby maja wyliczyć z wzoru Hazarda. Hazard strzelił 2 gole dla Realu a kosztował 100mln. Wychodzi 50mln za gola. Auba strzelił 12 goli wiec jest wart 600mln. Stad Brighton ma otrzymać ekwiwalent 2mln a Real 12 mln euro od Barcelony. Laporta już zapowiedział ze nie klub nie jest w stanie podołać tej kwocie wiec zostanie sprzedany z 500€ największemu środkowoeuropejskiemu oligarsze - Danielowi Obajtkowi.

"Zwracają uwagę, że transfer gabońskiego napastnika za 12 milionów euro jest znacznie poniżej jego wartości rynkowej..."

Transfermarkt wyceniał Aubę na 15 mln, a dosłownie pół roku wcześniej Arsenal puścił go do nas za darmo. Może w takim razie kluby, w których zaczynał Auba powinny pozwać Arsenal, bo powinny coś dostać, a źli Kanonierzy oddali go za darmo? Rozumiem o co chodzi włodarzom Boltonu i fajnie, że jest ten przepis dzięki któremu kluby wychowujące piłkarzy dostają kasę, ale jak udowodnią, że rzeczywiście Gabończyk był wart więcej? Czy w takim razie od nas ktoś może się domagać więcej kasy, bo puściliśmy za pół darmo Depaya, Villę czy Suareza?

Te klubiki chyba robią sobie z nas jaja . To teraz Barca jeżeli wygra ta sprawę powinna domagać się odszkodowania za oczernianie klubu i niech nam płacą te śmieszne kluby

Nie jestem zwolennikiem spiskowych teorii dziejów ale to na prawdę wygląda trochę dziwnie że praktycznie codziennie wypływa jakiś nowy problem Barcy, jakaś nowa afera lub pseudoaferka. Bolton raptem teraz się dowiedział że Alonso gra w Barcy? Czy może ktoś im podpowiedział żeby przyj...ć w Barcelonę? Akurat tu i teraz jak klub ledwo dyszy. Tak to wygląda.

To jakby teraz Auba wrócił do Barcy to trzeba mówić że to nie był transfer tylko wypożyczenie za te kilkanaście baniek.
Dziękuję można się rozejść.

Zmasowany atak. Nalot dywanowy na Barcelonę. Apokalipsa i Armagedon.

Trochę nie rozumiem. Nawet, jeżeli uznalibyśmy, że była to wymiana piłkarzy to dlaczego procent z transferu miałaby wypłacać Barcelona, która kupiła, a nie Chelsea, które sprzedało?
Przecież przy założeniu, że te transakcje były powiązane to wychodziłoby na to, że Barelona nabyła Alonso i zapłaciła za niego Aubą, więc to Chelsea powinna się dzielić zyskiem z klubami szkolącymi.

Na to naszą biedną Barcelone zaraz wszyscy złożą skargi. Ziobro zaraz tez cos znajdzie...

Co za bzdura. Jestem ciekaw ile Fifa placi Adarve za zlozenie skargi... logicznie chca pobic Barce aby ta odczepila sie od. Oczywiscie jest to bardziej forma pressingu anizeli faktycznej kary, bo tak to otworzyloby to pole dla tysiecy skarg w Europie.

Ciekawe ile to jest % od zera