Co kibice Barçy sądzą o powrocie Messiego czy przedłużeniu kontraktu z Busquetsem?

Bartosz Pluciński

28 marca 2023, 20:00

Mundo Deportivo

20 komentarzy

Fot. Getty Images

Mundo Deportivo uzyskało dostęp do odpowiedzi członków Światowego Stowarzyszenia Fanklubów Barçy (hiszp. Confederación Mundial de Penyes del Barça) na pytania dotyczące aktualnych kwestii związanych z FC Barceloną. Oto tematy, do których odniosło się 905 kibiców między 8 a 26 marca 2023 roku. Czy opinie penyistów są dobrym wskaźnikiem nastrojów całego barcelonismo?

1. Czy chciałbyś, aby Messi wrócił do Barçy jako piłkarz?

 

2. Czy uważasz, że Ansu Fati powinien być "nie na sprzedaż"?

 

3. Kto według ciebie jest najlepszym transferem tego sezonu?

 

Lewandowski - 49%, Christensen - 37%, Koundé - 8%, Raphinha - 5%, Kessie - 1%

4. Czy przedłużyłbyś kontrakt z Sergio Busquetsem?

 

5. Czy jesteś za utworzeniem Superligi?

 

6. Jak oceniasz występy pierwszej drużyny?

 

powyżej oczekiwań - 48%, zgodnie z oczekiwaniami - 31%, poniżej oczekiwań - 21%

7. Jak myślisz, którą formację Barça powinna priorytetowo wzmocnić w najbliższym letnim oknie transferowym?

 

atak - 67%, pomoc - 20%, obronę - 12%, bramkę - 1%

8. Czy uważasz, że dobrym pomysłem byłoby umieszczenie nazwy sponsora na spodenkach meczowych piłkarzy pierwszego zespołu?

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

lewemu coraz bardziej spada za transfer a jak tak dalej bedzie gral to na koncu sezonu bedzie mial 5 procent

Z Busquetsem to ogólnie też jest dość ciężka sprawa, bo wydaje mi się, że gdyby nie fakt, iż może być problem ze ściągnięciem kogoś to by sie go pozbyli.
Szczególnie śmieszne jest to, że obniża pensje z 23 mln brutto bodajże (?) do tam około sie mowi 7-8 mln, co jakby sie tak glebiej zastanowic to 23 mln to jest już abstrakcja nawet jak przyjmiemy, że byłby w swoim prime. Tak te 7-8 mln po obniżce to dalej horrendalna kwota patrząc na to jak fatalny od wielu lat poziom prezentuje Busquets. Jego zarobki powinny być na poziomie max 2-4 mln, ale przecież wiadomo, że jakim prawem Pan Busquets miałby zarabiać 23 a nagle 2-4, toż to nie dopuszczalne.
@Redakcja może ankieta z tymi samymi pytaniami na stronie zobaczymy jak polski punkt widzenia ma się do punktu widzenia innych?

Jakoś nie widzę, jak miałaby wyglądać logistyka powrotu Messiego. Kto miałby być przegranym? Dembele, który nie ukrywajmy, jest prawdopodobnie nadal najlepszym skrzydłowym w klubie? Mógłby co prawda grać na lewej, ale jakoś nigdy to dobrych efektów nie przynosiło. Raphinia? Bo zmieniać Messiego to on raczej nie będzie, a na innej pozycji go nie widzę. No i wtedy co z Ferranami i Fatimi, którzy jakoś z klubu nie planują się wynosić.

Messi pogra ze 2 lata na poziomie wyjściowego składu i co dalej? Powtórka z lepienia ataku z niczego? Zwłaszcza, że jest jeszcze drugi emeryt który nie wiadomo ile pogra.

Nie zrozumcie mnie źle, życzę my powrotu i może nawet zakończenia kariery w Barcelonie, ale nie wiem, czy nie przyniesie to szkody na dłuższą metę. Chyba, że jakimś cudem zgodziłby się być zmiennikiem.

Ankieta to fajna sprawa, pokazująca nastroje sporej próbki kibiców. Cieszy zasłużone 1 miejsce R.Lewandowskiego w rankingu transferów - bo na nie bezsprzecznie zasłużył niezależnie od tego że ma teraz dłuższy zjazd formy.

A co do Leo ? Moim zdaniem bezdyskusyjnie niech wraca jeśli tego naprawdę chce. ( z małym zastrzeżeniem że totalnie nie rozwali budżetu)
Widzę ze wielu kibiców napisze , że człapie ... że z Bayernem nie walczył ... itp ... ale właśnie jest on Barcelonie niezmiernie potrzebny aby wyjść z kryzysu zarówno sportowego jak i finansowego.
A dlaczego z finansowego ?
Pomyślmy ilu kibiców z całego Świata odwiedzi Barcelonę żeby zobaczyć jego "the last dance" ? , ile koszulek się sprzeda , biletów ? praw telewizyjnych , sponsorów ?
Nawet jeśli nie będzie z tego tytułów - to jest szansa na spory zarobek który można potem zainwestować w wzmocnienia składu, nowy stadion itp. ( oczywiście jeśli tym będą mądrze gospodarować).
Jak mawiał klasyk : pieniądze to nie wszystko, ale bez pieniędzy nie ma nic ...

Przerażające są te wyniki

Podobna ankieta bylaby dobra, albo dla porownania z tymi samymi pytaniami, z tej strony.

Jeżeli przyjedzie do nas argentyński Messi to jestem jak najbardziej na tak, ale jeżeli przyjdzie ten paryski to może zrobić dużo więcej złego niż dobrego.

Co do powrotu Leo to ja jestem takiego zdania. Messi jest potrzebny Barcelonie. Po wielkim powrocie Barcelona wzbogaci się na tym transferze pod względem zysków za nazwisko Messiego, a poza tym widać co Leo Messi wnosi np. do reprezentacji Argentyny - jest to niepodważalny lider zespołu. W Barcelonie działało to przez parę lat, a jak widać brak Leo to po części brak trofeów, gdyż to "Leoś" ratował nam końcówki meczu i potrafił samodzielnie strzelać bramki

A może by wrzucić taką ankietę na naszą stronę? Ciekawe jakby to wyglądało, ja miałbym parę dylematów. Powrót Messiego? Fajnie by było ale czy jest nam to potrzebne w kontekście rozwoju drużyny i czy nas na to stać. Występy drużyny powyżej/poniżej oczekiwań. A cholera wie. W lidze niby jest spoko ale chyba wszyscy liczyli że damy radę coś ugrać w Europie, zresztą zarząd też miał takie plany. Inne pytania też do przemyślenia. Nie wiem jak to wygląda, może wrzucenie takiej ankiety 1:1 uniemożliwiają prawa autorskie czy coś podobnego ale ciekawie jak by to wyglądało na naszej stronie.

1. TAK
2. NIE
3. CHRISTENSEN
4. TAK
5. (Raczej) tak
6. Powyżej.
7. Pomoc
8. Chyba nie

Występy drużyny prawie 50% powyżej oczekiwań? Raczej wyniki są powyżej oczekiwań, sam styl grania nie. Chyba że ankietowani przywykli do przepychania 1:0 tracąc kontrolę w 2 połowach z byle ogórkami.