SER: Otoczenie Ansu Fatiego zarzuca Xaviemu niesprawiedliwe traktowanie [Aktualizacja 15:53]

Mateusz Doniec

28 marca 2023, 12:15

Marca

112 komentarzy

Fot. Getty Images

Ansu Fati jest jednym z piłkarzy, o których mówi się w ostatnich miesiącach w konteśkcie odejścia z FC Barcelony. Jednak ani klub ani strona zawodnika nie chce kończyć współpracy.

Zaraz po wczorajszym spotkaniu Mateu Alemanyego i Jordiego Cruyffa z ojcem Ansu Fatiego - Borim wzrosły wątpliwości co do przyszłości 20-latka na Camp Nou. Napastnik nie prezentuje się z dobrej strony, a Barcelona potrzebuje funduszy. Dziennik Marca zapewnia jednak, że Duma Katalonii nie ma żadnego zamiaru sprzedawać Ansu i zostało to przekazane ojcu wychowanka.

Wcześniej Helena Condis z Cadena COPE zapewniała, że celem spotkania nie było omówienie potencjalnego odejścia zawodnika, a przekazanie obaw co do roli Ansu w zespole. Mateu Alemany miał według dziennikarki przekazać ojcu piłkarza, że Fati nie jest na sprzedaż, a drugorzędna rola w drużynie to tylko decyzja techniczna Xaviego. Marca dodaje, że dyrekcja sportowa nadal uważa Fatiego za jednego z fundamentalnych piłkarzy dla przyszłości zespołu.

Dziennik zaznacza też, że jeśli będzie konieczność dokonania sprzedaży, aby ratować sytuację klubu, to przed Ansu w kolejce do odejścia będzie jeszcze kilku innych piłkarzy. Ani strona Ansu ani Barça nie chcą kończyć współpracy, lecz nie można wykluczyć, że jeśli agent zawodnika Jorge Mendes przybędzie do klubu z bardzo dobrą ofertą za „dziesiątkę” Blaugrany, klub będzie musiał ją bardzo poważnie rozważyć.

Aktualizacja

15:53 Adria Albets (SER): Podczas wczorajszego spotkania Bori Fati - Mateu Alemany ojciec Ansu przekazał klubowi swoje zaniepokojenie sportową sytuacją zawodnika. Mówiono też o przyszłości. Otoczenie Ansu uważa, że Xavi jest wobec niego niesprawiedliwy i nie rozumieją, dlaczego tak mało gra. Środowisko Ansu postrzega to jako brak szacunku i uważa, że Xavi daje mu niewiele wartościowych minut. Jego ojciec i przedstawiciel Jorge Mendes uważają, że jeśli taka sytuacja będzie się przedłużać, jedyną opcją jest odejście. Obecnie Ansu NIE chce odchodzić. Woli kontynuować karierę w Barcelonie. Mateu Alemany przekazał wczoraj ojcu Ansu Fatiego, że klub nie ma zamiaru go sprzedawać. Powiedział, że sytuacja sportowa 20-latka jest decyzją trenera. Złość w otoczeniu Ansu jest znacząca. Gracz będzie musiał posłuchać się swoich ludzi lub postawić na swoim.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Za takie słowa klub powinen ukarać zawodnika. Jeden ostatnio taki "nierówno" traktowany był, odszedł i dziś świat o nim zapomniał. Do traktowania lepiej trzeba sobie zasłużyć

Klasyczna gra. Odejście Fatiego jest w zasadzie przesądzone. Ojciec gra na to by odszedł jak najtaniej, podobnie jak poprzedni piłkarze, co pozwoli wynegocjować lepsze warunki kontraktowe, a zarząd chce go sprzedać jako wielką gwiazdę nie do zastąpienia. Jeden będzie lamentował, że syn jest niesprawiedliwie traktowany więc powinni pozwolić mu odejść za drobne, a drudzy będą twierdzić, że to gwiazda nie na sprzedaż, ale jak się pojawi super oferta to rozważą.

Mistrzostwo praktycznie zapewnione to bym go wystawiał teraz od początku we wszystkich meczach i na koniec sezonu podsumował

Na ten moment pozbyłbym się tylko Ferrana

To niech zacznie grać jak na zawodnika Barcy przystało. Mniej płaczu więcej pracy . Co oni myślą że przyjdą popłaczą i będą grać?

Po przeczytaniu artykułu juz wiem jakie będą komentarze i najazd na Fatiego i jego otoczenie. Ja zawsze takie informacje dziele przez dwa, bo dziennikarz moze sobie wszystko napisać, a nie wiadomo jaka jest prawda i co było celem spotkania.

Nie się wreszcie ogarnie i zacznie dobrze grać i przede wszystkim biegać, jak sobie zasłuży to pogra ale na razie nic nie wnosi

Albo to jakieś medialne szopki, albo... I tu skończę, by nie wyłapać bana za rasistowskie treści. Żeby nie było, nie chciałem nikogo obrazić, po prostu bardzo roszczeniowi są tatusiowie zdolnych graczy...
Irytujące, owszem, ale nadal pozbycie się piłkarza nie uważam za dobry pomysł.
Poza tym jest bardzo prawdopodobne, że to są gierki zarządu, by w złym świetle postawić piłkarza przed kibicami. Znamy już tę strategię z historii De Jonga chociażby.

Niestety ale to Barca i jej kibice zrobili z gowniaka gwiazdora. Ma 10 na plecach i myśli, że wszystko się mu należy. Brawo Xavi tępić sezonowych gwiazdorów!!!

Fati to niech najpierw schudnie 10 czy już nawet 15 kg, zobaczcie jak on teraz wygląda, ehh...

Dzisiejszych czasach ciężko jest być fanem Barcelony bo czytając niektóre komentarze i wyzwiska na swoich to aż serce boli jak człowiek to czyta. Ja mało się odzywam bo nie chce się kłócić i narzucać swojej racji na innych. Tylko chciałbym wam coś powiedzieć a mianowicie. Ojciec i otoczenie sami widzą że Fati jest słabej formie i dlatego stracił miejsce w zespole u Xaviego i nic nie mogą mu zarzucić. Sam musi swoją postawą udowodnić że jest godny gry w Barcelonie. Tylko jest to zastanawiające że po kontuzji stracił swoje najlepsze walory jakie posiadał. Musi być jakaś przyczyna, bo ja nie wierzę że dnia na dzień wszystko to utracił. Czy ktoś się na tym zastanawiał chyba nikt. Ja natomiast się nad tym dużo myślałem i doszedłem do wniosku że Fati ma problemy z presją jaka jest wokół niego nałożona i oczekiwania. Za wcześnie dostał numer 10 ponieważ Messi dostał mając 22 lata a Fati 20 lat. Po takim zawodniku założyć numer 10 jaki był Messi to jest jak dla mnie osobiście podwójna nałożona presja i kontuzje jakie go dotykają.
Przeczytajcie
Presja w sporcie jak sobie z nią poradzić
https://stopdepresji.pl/blog/presja-w-sporcie-jak-sobie-z-nia-poradzic/

Wiadomo ojciec się martwi bo to jego syn i chce dla niego jak najlepiej, agent się martwi bo wiadomo kasa, fati chciałby grać, Xavi chciałby żeby Fati grał, ale koniec końców z dawnego ansu zostało tylko nazwisko..

Jestem jego zwolennikiem. Ale progresu po kontuzji niestety nie widać a takie kontuzje w tym wieku zostawiają ślad na psychice i zawsze będzie u takich słabych psychicznie piłkarzy problem z grą na pełnych obrotach bez myślenia o nawrocie kontuzji. Z bólem ale najbardziej logicznym posunięciem jest niestety sprzedaż w dobrej cenie lub twardo postawić bez wyboru na wypożyczenie

Niech Ansu więcej gra. Ousmane, Raphinha czy Ferran nie dadzą więcej w niedalekiej perspektywie, a Robert to teraźniejszość, nie przyszłość, a i tak gra kiepsko ostatnio.
konto usunięte

Szukaja problemu w klubie i u trenera zamiast podjac dobre decyzje dla wszystkich. Ja jestem za jego odejsciem.

Niech idzie a skończy jak Bojan bo bardzo dużo na to wskazuje, a Barcelona niech korzysta z okazji dopoki może na nim w ogóle zarobić

Brak szacunku to oni okazują teraz względem Xaviego. Państwo Fati - cierpliwość, pokora i ciężka praca. To jest klucz do sukcesu, a nie załatwianie minut w klubowych biurach.

Skończy się tak, ze Ansu odejdzie z powodu głupoty swojego otoczenia i gówniarskiego charakteru. Barca musi go ustawić mentalnie, jeśli chce mieć z niego pożytek.
Ja bym go trzymał, ale musi się słuchać, a transfer to tylko za dobry pieniądz, minimum 70mln.

Bezczelni są, nie dość że szanse dostaje za każdym razem, nie strzela nie asystuje to jeszcze broni strzały kolegów. Żeby jeszcze miał wolę walki jak Gavira. Na tą chwilę to raczej obierze ścieżkę kariery jak Bojan...

Xavi nie daje Ansu „wartościowych minut” bo Ansu podczas nich zawodzi! Period. Chłopak ma grzechotkę zamiast kolana, nie potrafi wejść na poziom sprzed kontuzji, to czemu miałby dostawać tych minut więcej. Prawdę mówiąc to myślę, że i tak dostaje mnóstwo minut, patrząc na to jak gra. Wyrażać zaniepokojenie to powinien klub, a nie ojciec.

Gość typu wieczny talent, który potyka się ostatnio o własne nogi i za to ma dostawać minuty?

Podziękować jeśli to prawda

Myślę że warto byłoby przesunąć go na jakiś miesiąc aby "Wspomógł" drugi zespół może to otworzyłoby mu oczy gdyby okazało się że nawet tam nie jest wiodącą postacią i nie robi różnicy ani statystyk w kanadyjce. Sam wygórowany kontrakt i "10" na plecach w połączeniu z etykietą wielkiego talentu nie predysponuje go do gry... A jego podejście i brak jakiegokolwiek zaangażowania i woli walki jest nadmiar widoczne podczas krótkich epizodów w końcówkach męczy. Bardzo irytujący się robi, pora się obudzić zejść na ziemię nabrać pokory i zapiiii żeby odzyskać formę być może wtedy niedobry trener nagrodzi go minutami.
Przed mundialem płacz otoczenia, dostał szanse i dał ciała. Teraz znów to samo. Zostawiłbym go, gdyby nie płakali o minuty, a tak to gonić w cholerę. 2 lata kontuzja, dostał nową umowę i szansę, chłop nie przekonuje kompletnie i za każdym razem jak siedzi to otoczenie kręci noskiem.

70 baniek i niech odchodzi.
konto usunięte

Oni tak na serio? Jak nie można widzieć co ten chłop gra na boisku.

Serio? Skandal! To oburzające. Masakra jakaś. Wstyd i niedowierzanie! Szkoda pieniędzy.

Warto też zauważyć znaczne postępy w grze defensywnej Ansu - np. obrona bardzo groźnego strzału Kessiego w meczu z Realem

Trener reprezentacji też jest niesprawiedliwy:)

Niech otoczenie Fatiego zacznie oglądać mecze, to może wtedy zrozumie, dlaczego Ansu tak mało gra. Straszą odejściem - proszę bardzo, niech idą. Ciekawe, kto go weźmie z taką formą.

Fati z obecną formą to by nawet w Segundzie nie zawojował...
Chłop rusza się obecnie jak wóz z węglem i jeszcze ma pretensje do Xaviego że za mało minut dostaje

Weź ty Fati rozpędź się i uderz barana w ścianę. Ani formy, , ani pokory przede wszystkim.

to niech cos pokazuje na boisku to bedzie gral przeciez tu nie ma zadnej filozofii

Kto mu da 12 mln na sezon jak u nas

Barcelona walczy o mistrza to akurat sytuacja Ansu jest mniej ważna w tym bo powinni grać najlepsi a ten od początku sezonu ani razu nie pokazał że warto na niego stawiać. Niech lepiej otoczenie zachęci go do szlifowania formy.

Przecież on gra praktycznie co spotkanie będąc zdecydowanie najsłabszym graczem pierwszej ekipy. To jest żart, że jeszcze atakują Xaviego…

Fati może i wielu minut nie dostaje ale jak już jest na boisku to nie pokazuje nawet iskierki nadziei że może grać lepiej. Nawet Ferran potrafi zrobić coś pożytecznego na boisku a Fati bardziej przeszkadza niż pomaga. Jeżeli jego „środowisko” tego nie widzi to może niech to zauważą w innym klubie.

Otoczenie Ansu uważa, że Xavi jest wobec niego niesprawiedliwy i nie rozumieją, dlaczego tak mało gra. SERIO??? To oni nie widzą co robi jak wychodzi na boisko. Sprzedać bądź wypożyczyć aby zredukować koszty wynagrodzenia.

Gwiazdor z 10tka no to nie akceptuje roli rezerwowego

To jakie okazję i w jaki sposób marnował w ostatnim czasie mówi wszystko o jego dyspozycji a raczej JEJ BRAKU .

Poszli na skargę jak do przedszkola na zła panią. Dziecinadaaaaaaaa

Dziwne że nie rozumieją czemu tak mało gra, szok. Tak mało gra bo jest słaby a jeśli mu nie pasuje to niech odejdzie. Tyle w temacie.

Lewy i Raphinha tez graja słabo od miesięcy, ten drugi robi liczby ale grają od dechy do dechy i taka prawda że on by sie odbudowal jakby dostal zaufanie jak inni młodzi. Gra ochłapy hak mecz jest roztrzygnięty stad ta postawa na boisku bo na początku sezonu mial chęci

Sprzedać tego Fatiego, nic nie wnosi a jedynie pobiera pieniądze, które klub potrzebuje na wagę złota.

To trzeba będzie zwolnić Xaviego. Wielka 10 Barcy zaczyna zwalniać trenerów. Nie chodzi o Messiego. Ale jaja hahaha.

Nie odejdzie. Kto mu z taką grą tyle co Barca zapłaci? A znając jego "otoczenie", to z pensji nie zejdą. Posiedzi do 2027.

Następny z otoczeniem. Ma grać i już . Nie ważne ,że gruby i bez formy ,ale ma grać.

Odejdź po prostu, razem ze swoim środowiskiem

w zadnym silnym klubie Ansu nie dostanie miejsca wyjsciowej 11. jesli wydaje mu sie ze pojdzie do City czy Bayernu i bedzie tam grał to chyba sie mocno zdziwi. Nawet w United Totenhamie czy Interze mialby ogromne problemy nie mniejsze niz w Barcelonie.
Mimo wszystko jest to smutne ze ledwo 20letni pilkarz robi juz jakies problemy i ma zadania. spojrzmy na Isco czy Asensio, najlepsze lata kariery siedzieli/siedzą na lawie w madrycie i nigdy nie slyszlalem zeby ich agenci chodzili po biurach klubu. A tu 20latek ma żadania. Wg mnie sprzedac poki mozna, oczywiscie bedzie głowkowanie gdzie go wcisnac po tym jak Laporta dal mu bajonski kontrakt, ale za rok moze byc z nim ogromny problem bo bedzie szantazowal klub i moze sie skonczyc odejsciem za darmo.

"Otoczenie Ansu uważa, że Xavi jest wobec niego niesprawiedliwy i nie rozumieją, dlaczego tak mało gra".

Bo po kontuzjach grał słabo żeby nie powiedzieć bardziej dosadnie a jak wchodził to miał może z 3 dobre momenty a tak to brak zaangażowania bo to że nie biega w presingu to widzi każdy. Sorry ale to nie jest Messi a na Leo i tak ludzie narzekali. To dlaczego mieliby być zadowoleni jak drepta chłopak 20 letni który zagrał dobre ile? Pół roku? Rok? A do tego mnie irytuje jego głupkowaty uśmiech po zmarnowanej sytuacji jak ostatnio. Czy przepychanki z Torresem o karnego. Kim on jest żeby tak się zachowywać?

Co do otoczenia to niech siedzą cicho bo chłopak nic ostatnio dobrego nie prezentuje jak opisałem wyżej. Niech nawet odejdzie jak mu pasuje. Opowiadają mu głupoty że jest nie wiadomo kim a skończy jak Moriba.

Środowisko Fatiego to jeden wielki SYF. No sorry że to piszę ale taka jest prawda. Czy oni serio nie widzą tego, że Ansu od długiego czasu nie daje drużynie absolutnie nic, a na boisku bardzie przeszkadza kolegom aniżeli im pomaga. Od Listopada słyszę że są niezadowoleni bo ich gwiazdeczka dostaje za mało minut. Nie dość że biega jakby miał słonia na plecach i boi się cokolwiek zrobić, to jeszcze ma słabe środowisko. Oj trzeba będzie się chyba pożegnać w lato…

Mam deja vu, czyż otoczenie niejakiego Ilaix'a Moriby nie miało takich samych zarzutów lub "zarzutów" do klubu? Tyle, że tam chodziło o kasę ... ale teksty o "braku szacunku" latały w powietrzu jak moskity... podobnie jak tu

La bamba już nie hejtuje Kszawiego to musiał się uruchomić stary Fatiego

Niech może obejrzą z nim jego występy i najpierw skupia się na tym, żeby mu pomoc wrócić do dawnej formy bo kiedy pojawia się na boisku to pokazuje raczej, ze Xavi daje mu zbyt wiele czasu na boisku, niestety

Chlopaczek strzelil kilka bramek ledwie. Nigdy nawet calego sezonu w calosci nie rozegral. Ciagle wypadal na dlugo, albo bardzo dlugo. Dostal chu.. wie za co 14 mln na sezon i numer 10 na plecy. Numer i pensja jak na wielka gwiazde przystalo, tylko gra na poziomie kopaczy z ekstraklasy. Jaki brak szacunku? Ciesz sie synek, zes 14 baniek na sezon przytulil od nowego zarzadu, ktory mial nota bene prowadzic rozsadna polityke placowa. Rozsadna jak chu... Fati 14 mln. Ferran 10 mln na sezon. Gavi 7 w wieku 18 lat. Gra nasza "10" piach. Nie wnosi nic a tylko przeszkadza kolegom w wykanczaniu sytuacji bramkowych. Dal mu juz Moriba przyklad co zrobic. Niech zbiera klocki lego i zwija sie ze swoim chciwym i roszczeniowym otoczeniem bambuskow gdzie indziej. Xavi mu daje te minuty po trochu z litosci a po trochu z braku laku. W obecnej formie nie zasluguje nawet zeby grac ogony. Jeszcze komus zablokuje strzal do pustej bramki przeciwnika, albo innemu zdejmie pilke z glowy.

Jezu, szlak mnie trafia jak czytam takie rzeczy. Na pewno Xavi jest niesprawiedliwy wobec Ansu, wcale wpływu na to nie ma fakt, że jego gra więcej daje rywalom, niż nam. Jeśli takie cyrki mają tu uskuteczniać, to niech się go w końcu pozbędą, bo jego otoczenie robi w tym momencie z Ansu naburmuszonego dzieciaka, który uważa, że coś mu się należy, bo 3 lata temu strzelił bramkę.

Otoczenie Ansu lepiej niech się skupi na poprawie podejścia Fatiego. Chłopakowi ewidentnie ciąży 10cha na plecach, po kontuzji nie wiele daje drużynie a w mojej opinii nie widze po nim woli walki która mógłby nadrabiać swoje kolejne nie udane sytuacje. Szans dostawawł w tym sezonie wystarczająco dużo a szczerze mówiąc żadnej nie wykorzystał. Niestety wiecej w nim frustracja na boisku niż zaangażowania. Szkoda zapowiadał się na znakomitego grajka. Krzywde tez zrobił mu klub i jego otoczenie pompując balona o nazwie Fati do ogromnych rozmiarów, ego urosło za bardzo i w czasie gdzie potrzeba cierpliwości i wielkie pracy, są oczekiwania zawodnika. Szkoda...

Nie zdziwię się jak Fati zagra ze 3 mecze z rzędu w pierwszym składzie

Jeśli otoczenie nie rozumie dlaczego dostaje mało wartościowych minut to albo ogląda tylko jego filmiki na youtube albo nie znają się na piłce. Na szacunek to niech Ansu zapracuje postawą na boisku bo póki co to gra taki piach że i w naszej ekstraklapie byłoby mu ciężko o miejsce w składzie

Nie rozumieją czemu mało gra? Dobrze gdyby na spokojnie obejrzeli występy Ansu w tym sezonie. Wiem ze po kontuzji ale to cień zawodnika z przed nie tak dawnego czasu.