Luis de la Fuente: Gavi jest w fazie dojrzewania; Osiągnięcie tej dojrzałości sprawi, że będzie kontrolował pewne zachowania

Mateusz Doniec

27 marca 2023, 20:00

Marca

Brak komentarzy

Fot. Getty Images

Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Luis de la Fuente, który zadebiutował w tej roli w wygranym 3:0 meczu z Norwegią, wypowiedział się dosyć obszernie na temat Gaviego. 61-latek przyznał na konferencji prasowej przed spotkaniem ze Szkocją, że niektóre zachowania 18-latka nie są korzystne dla drużyny, ale podkreślił, że z czasem poprawi się w tym aspekcie.

- To bardzo wszechstronny zawodnik. Myślę, że jego idealna pozycja jest bardziej na środku - powiedział Luis de la Fuente, odpowiadając na pytanie dotyczące idealnej pozycji na boisku Gaviego, który w meczu Hiszpanii z Norwegią zagrał w podobnej roli jak w ostatnich tygodniach w barwach Barcelony, czyli jako fałszywy lewy skrzydłowy.

Selekcjoner wypowiedział się też na temat kontrowersyjnych zachowań 18-latka. - On jest w fazie dojrzewania pod każdym względem. Osiągnięcie tej dojrzałości sprawi, że będzie kontrolował pewne zachowania, które nie są dla niego dobre i nie są korzystne dla drużyny. Jeśli wcześnie dostanie kartkę, to już jest ograniczony. Rozmawialiśmy o tym i on wie, jakie to ważne. Z biegiem czasu będzie kontrolował tego typu sytuacje, ale ja wolę Gaviego niż jakikolwiek inny typ zawodnika. Cenię go za to pragnienie i ten pęd. To jest zaraźliwe dla wszystkich kolegów z drużyny - podkreślił De la Fuente.

We wtorek La Roja zmierzy się na wyjeździe z reprezentacją Szkocji w ramach eliminacji do EURO 2024. W poprzednim meczu Hiszpanie pokonali Norwegię 3:0, choć wynik nie oddaje do końca przebiegu spotkania. Na ok. 10 minut przed końcem spotkania debiutujący w kadrze Joselu strzelił dwa gole w dwie minuty zaraz po wejściu na plac gry. Wcześniej Norwedzy mieli jednak swoje okazje. Gavi rozegrał w tamtym spotkaniu 58 minut, a Alejandro Balde zagrał całe spotkanie, notując asystę przy trafieniu Daniego Olmo na 1:0.

REKLAMA

Poleć artykuł