Były członek Katalońskiej Federacji Piłkarskiej: Negreira był Messim sędziowania

Bartosz Pluciński

25 marca 2023, 19:30

El Confidencial

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donosi El Confidencial, według byłego członka Katalońskiej Federacji Piłkarskiej (FCF) José María Enríquez Negreira wygłosił 12 prelekcji dla Komitetu Technicznego Katalońskich Arbitrów w 2019 roku za kwotę 300 euro plus VAT każda. Powodem miała być "wygoda i doświadczenie", ponieważ Negreira nie rezydował już w Madrycie po usunięciu go z kierownictwa CTA wraz z przybyciem Luisa Rubialesa i "mógł pomóc w instruowaniu młodych sędziów w Katalonii". Federacja miała nie wiedzieć o jego związkach z Barçą.

Mężczyzna w tym samym roku otrzymał również hołd za swoją karierę na katalońskiej gali sędziów, gdzie pojawił się jako jeden z najbardziej cenionych weteranów. Katalońska Federacja Piłkarska zatrudniła byłego wiceprezesa Komitetu po wysłaniu przez niego do FC Barcelony burofaksu, w którym zagroził on ujawnieniem rzekomych "nieprawidłowości" popełnionych przez klub, w odwecie za zerwanie w czerwcu 2018 roku, bez uprzedzenia, związku, który obie strony utrzymywały od co najmniej 2001 roku. Według El Confidencial Enríquez Negreira miał otrzymać w 2019 roku wynagrodzenie za przeprowadzenie 12 konferencji w różnych katalońskich delegaturach sędziowskich. Usługi zostały podzielone na sześć różnych faktur.

- Czasami prosiliśmy go o tabliczki i trofea dla awansowanych sędziów. Jego doświadczenie jako międzynarodowego i doświadczonego sędziego było bardzo przydatne dla młodzieży; zawsze staraliśmy się ściągać arbitrów z Primera División - stwierdził były członek FCF.

Na stronie internetowej Katalońskiej Federacji Piłkarskiej można przeczytać, że José Negreira wygłosił w sierpniu 2011 roku przemówienie skoncentrowane na "wymaganiach obecnego sędziowania". Carlos Velasco Carballo, były sędzia i były przewodniczący Komitetu Technicznego Arbitrów, również wziął udział w tym wydarzeniu, gdy był jeszcze aktywny, aby opowiedzieć o "narzędziach sędziowskich". Według różnych źródeł w Katalońskiej Federacji Piłkarskiej, Negreira nie otrzymał za to żadnego wynagrodzenia, podobnie jak żaden z jego innych kolegów, którzy chcieli przekazać swoją wiedzę młodym katalońskim sędziom.

- Zatrudniliśmy Enríqueza Negreirę, aby prowadził rozmowy z katalońskimi arbitrami, ponieważ w tamtym czasie miał wiele atutów. Tak jak młodzi chłopcy, którzy grają w piłkę nożną, chcą iść i zobaczyć z bliska Leo Messiego czy Cristiano Ronaldo, dla młodych sędziów to samo było z Enriquezem Negreirą. Był jak Messi sędziowania lub sławny piłkarz, ponieważ był sędzią międzynarodowym. Dla nas też tak było.

Ta działalność we współpracy z FCF pozwoliła Negreirze utrzymać przy życiu firmę Dasnil 95 SL. Na pytanie, dlaczego Enríquez Negreira został wybrany do wygłoszenia wykładów w celu przekazania porad sędziowskich w 2019 roku, członek zarządu FCF stwierdził, że "zamiast dać je do poprowadzenie nieznanej osobie, woleliśmy dać je jemu. Na pewno można było zorganizować te prelekcje za darmo, ale 300 euro za jedną, wliczając w to podróż i konferencję, było dobrą ofertą. Enríquez Negreira nigdy nie pomógł nam w żaden sposób, wystarczy spojrzeć na ilość czasu bez katalońskich sędziów w Primera División".

W 2019 r. Negreira został uhonorowany podczas gali, na której nagradza się katalońskich arbitrów, ponieważ przez ponad 25 lat swojej kariery był związany z katalońskim Komitetem. Źródło, na które powołuje się El Confidencial, broni się, mówiąc, że "gdybyśmy wiedzieli o jego niegodnych relacjach z Barçą, nigdy byśmy do niego nie zadzwonili".

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Był Messim sędziowania, bo też był zajebiście opłacany przez Barce;)

I kto mi odda teraz 2 minuty życia? Przeczytałem całe i poza tym, że gość który 25 lat pełnił jakąś funkcję wygłosił 12 prelekcji, to nic z tego nie wynika.
Co następne? El Confidencial wykryje, ze Negreira co kwartał chodził na badanie prostaty?

I po raz kolejny zadam pytanie w związku z tą sprawą , i co w związku z tym bo nic nie rozumiem ? XD

Jeśli Bartomeu jest Maguire'em prezesury, Negreira Messim to pytanie zasadnicze, kto jest Ronaldo?