Robert Lewandowski: Nie będę ukrywał, że ostatnie tygodnie były dla mnie ciężkie

Mateusz Doniec

23 marca 2023, 20:30

YT: LaczyNasPilka

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Napastnik FC Barcelony Robert Lewandowski wziął udział w konferencji prasowej reprezentacji Polski przed piątkowym meczem z Czechami. 34-latek wypowiedział się m.in. na temat swojej ostatniej formy oraz niedzielnego El Clásico oraz przeprosił polskich kibiców za "aferę premiową", która wybuchła zaraz po mundialu w Katarze.

Robert Lewandowski wypowiedział się na konferencji prasowej reprezentacji Polski przed meczem z Czechami na temat swojej formy. 34-latek nie ukrywał, że nie prezentował ostatnio dobrej dyspozycji. - Jeśli chodzi o ostatnie tygodnie, to nie będę ukrywał, że były dla mnie ciężkie. Nie tylko ze względu na zdrowotność, ale też na to jak graliśmy jako drużyna, ale takie rzeczy się zdarzają – przyznał.

- W ostatnim tygodniu już mogłem skupić się na tym, co najbardziej lubię: na treningu, na tym jak najlepiej przygotować się do meczu i w tym meczu – El Clásico – czułem się naprawdę bardzo dobrze. Rozegraliśmy super spotkanie, więc jestem przekonany, że ta forma jeszcze będzie rosła. Nie tylko jeśli chodzi o prezentowanie umiejętności i grę, ale też ta strzelecka, bo wiadomo, że zawsze mam to w głowie. Oczywiście zdawałem sobie sprawę, że taki moment może nadejść - nie wiedziałem kiedy. Myślę, że szybko to wróci na właściwe tory i wszystko będzie w porządku – powiedział polski napastnik.

Jako kapitan reprezentacji Lewandowski przeprosił też kibiców za słynną „aferę premiową” z mundialu w Katarze. – Chcę przeprosić kibiców, że jako kapitan nie powstrzymałem we właściwym momencie tych wydarzeń, które przeobraziły się w tą aferę premiową. Ta sprawa od początku nie była dla nas poważna i realna. Tak naprawdę nie powinniśmy w ogóle rozmawiać na ten temat. Wiem, że to nie jest wytłumaczenie. Mieliśmy kilka sytuacji, aby zamknąć dyskusję, aby przerwać temat i nie zrobiliśmy tego – to też był błąd. Zdajemy sobie sprawę, że można było to wszystko lepiej załatwić, ale też zapłaciliśmy cenę – podkreślił napastnik.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To prawda ale niektórzy kibice zamiast go wspierać to go dołowali. :(

@ousmanedembele10 jak każdego piłkarza w Barcelonie, który ma zniżkę formy.

@ousmanedembele10 Co to będzie po jutrzejszym spotkaniu w reprze, to lepiej nie myśleć.

I on ma być kapitanem? Śmiechu warte.

Piłkarze grają za pieniądze. Nie ma żadnego powodu, by odmawiali ich przyjęcia, jeśli ktoś im je proponuje. Nie ma też żadnego powodu, by się nie spierali o to, kto i ile ma ich otrzymać. Z czego się tu tłumaczyć? To raczej premier powinien się tłumaczyć z tego, że piłkarze tych pieniędzy nie otrzymali. Skoro obiecał, to powinien dotrzymać słowa. W końcu jest premierem. No chyba że tylko go udaje.

Nagelsmann zostanie trenerem realu po tym sezonie. Potwierdzone informacje. Pamiętajcie moje słowa.