Kiedy odbędzie się wyczekiwana konferencja prasowa Joana Laporty w sprawie Negreiry?

Mateusz Doniec

23 marca 2023, 19:40

Mundo Deportivo

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Od wybuchu sprawy Negreiry minął już ponad miesiąc, a nadal nie otrzymaliśmy konkretnych i szczegółowych wyjaśnień ze strony klubu. Wydawało się, że trwająca właśnie przerwa na mecze reprezentacji to idealny termin na konferencję prasową Joana Laporty, lecz dziennik Mundo Deportivo podaje, że najprawdopodobniej odbędzie się ona dopiero w drugim tygodniu kwietnia.

FC Barcelona nadal zbiera informacje dotyczące sprawy Negreiry. Nie jest to łatwe zadanie. Zewnętrzni prawnicy, którym klub zlecił przeprowadzenie audytu w tej sprawie, wciąż pracują, podczas gdy klub analizuje również streszczenie sprawy i wszystkie dane, dokumenty oraz oświadczenia, które się w nim pojawiają.

Tymczasem prezydent Laporta nadal milczy i według prognozy klubu nie zmieni się to co najmniej do początku kwietnia. Przewiduje się, że prezydent pojawi się wtedy przed mediami, by udzielić socios i kibicom klubu kilku bardzo potrzebnych wyjaśnień. Laporta chce jednak uprzednio uporządkować wszystkie kwestie, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania, niezależnie od tego, jak bardzo będą one skomplikowane.

Pierwotny plan zakładał, że Laporta przemówi w pierwszym tygodniu kwietnia. Problemem, może być jednak to, że rewanżowy mecz półfinału Pucharu Króla przeciwko Realowi Madryt jest zaplanowany na 5 kwietnia. Pytanie brzmi, czy zorganizować konferencję prasową przed tym meczem, co bez wątpienia miałoby pewien wpływ na zawodników i ogólną atmosferę. Nie pomaga również fakt, że jest to tydzień wielkanocny. Obecnie klub przewiduje, że Laporta wypowie się krótko przed lub tuż po meczu z Gironą, który zaplanowano na 10 kwietnia, czyli na Poniedziałek Wielkanocny.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dla świętego spokoju lapcio powinien podac sie do dymisji.
Powinny byc nowe wybory ,a do tego czasu jeden z wiceprezydentów powinien objac to stanowisko.
Rosell za mniejsze gó.. podał sie do dymisji.

Panie Laporta , bądź Pan cichy i tajemniczy jak najdłużej idzie .. z każdym dniem ta sprawa śmierdzi , duża prowokacja i to na śmiesznych dowodach. Niech się psy wyszczekają aż im braknie śliny.

Zaraz po tej verrattiego…