Oficjalnie: UEFA wszczyna dochodzenie wobec Barcelony w sprawie Negreiry; Barça będzie współpracować [Aktualizacja 16:15]

Mateusz Doniec

23 marca 2023, 13:26

Marca

101 komentarzy

Fot. Getty Images

UEFA poinformowała oficjalnie, że wszczęła śledztwo przeciwko Barcelonie w "sprawie Negreiry". Uważa, że istnieją wystarczające podstawy do potencjalnego naruszenia jej przepisów.

Oficjalny komunikat UEFA:

Zgodnie z art. 31 ust. 4 Regulaminu Dyscyplinarnego UEFA w dniu dzisiejszym powołano Inspektorów Etyki i Dyscypliny UEFA do przeprowadzenia dochodzenia w sprawie potencjalnego naruszenia ram prawnych UEFA przez FC Barcelonę w związku z tzw. "Sprawą Negreiry".

Dalsze informacje dotyczące tej sprawy zostaną udostępnione w odpowiednim czasie.

Art. 31 ust. 4 Regulaminu Dyscyplinarnego UEFA brzmi następująco: Komitet Wykonawczy UEFA, Prezydent UEFA, Sekretarz Generalny UEFA oraz organy dyscyplinarne mogą zlecić inspektorom ds. etyki i dyscypliny przeprowadzenie dochodzenia, samodzielnie lub we współpracy z innymi organami UEFA lub spoza UEFA.

Więcej na temat tego, co może zrobić UEFA w sprawie Negreiry można przeczytać w tym artykule (punkt. 7)

Aktualizacja

16:15 Mundo Deporivo: UEFA powiadomiła Barçę bezpośrednio w czwartek o wszczęciu dochodzenia - nie zaś postępowania dyscyplinarnego. Po otrzymaniu powiadomienia FC Barcelona oddała się do dyspozycji UEFA i przekazała chęć współpracy we wszystkim. W związku z tym Barça prześle wszystkie wymagane i dostępne jej informacje. UEFA poinformowała również Barçę o wyznaczeniu dwóch osób, które będą prowadzić dochodzenie. Co ciekawe, jedną z nich UEFA wyznaczyła już do zbadania projektu Superligi, który jest promowany przez Barçę, Real Madryt i Juventus.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Let me get this straight. Skorumpowana UEFA otwiera śledztwo w sprawie korupcji Barcelony? No, taki mamy klimat xD.
« Powrót do wszystkich komentarzy