Memphis Depay: Zadzwoniłem do Frenkiego i to nie jest poważny uraz; jestem rozczarowany

Mateusz Doniec

23 marca 2023, 11:30

Mundo Deportivo, NOS

38 komentarzy

Fot. Getty Images

Memphis Depay przyznał na zgrupowaniu reprezentacji Holandii, że nie podoba mu się nieobecność w kadrze Frenkiego de Jonga. Napastnik Atlético twierdzi, że nie pomocnik Barçy nie cierpi na tak poważny uraz.

Były zawodnik FC Barcelony, a obecnie Atlético Madryt Memphis Depay nie krył rozmowie z holenderską stacją NOS swojego niezadowolenia z powodu nieobecności na zgrupowaniu reprezentacji Holandii Frenkiego de Jonga. Napastnik twierdzi, że zawodnik Barçy nie doznał poważnego urazu. - Denerwuje mnie to, że nie ma tutaj Frenkiego de Jonga... ze względu na mnie, na trenera, cały skład i kraj. On jest jednym z naszych kluczowych zawodników. Zadzwoniłem do niego i to nie jest poważny uraz. Szybko wróci do zdrowia. Jestem bliskim przyjacielem Frenkiego i jestem rozczarowany - powiedział Memphis

Frenkie de Jong został powołany na marcowe zgrupowanie reprezentacji Holandii, podczas którego podopieczni Ronalda Koemana zmierzą się z Francją i Gibraltarem, lecz ostatecznie 25-latek nie dołączył do kadry Oranje, ponieważ w ostatnim El Clásico doznał urazu, który ma wykluczyć go na około dwa tygodnie.

Warto przypomnieć w tym momencie sytuację sprzed mundialu w Katarze, kiedy to proces powrotu do zdrowia Memphisa Depaya przedłużał się na tyle, że na boisko wrócił dopiero w barwach reprezentacji Holandii w spotkaniu z Senegalem. Zarzucano wtedy napastnikowi, że specjalnie opóźnia swój powrót do gry, aby nie ryzykować przed wylotem na mistrzostwa świata.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Jestem bliskim przyjacielem" i dlatego od razu naskarżył do prasy.
Słabo.
Poza tym drobny uraz może stać się poważny, gdy się go lekceważy.

Biorąc pod uwagę że ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem, a w większości przypadków czytają tytuły i nagłówki to tytuł tego artykułu powinien być inny bo robi się z tego clickbait.
Memphis nie ma żalu do de Jonga, a do sytuacji w przypadku której jego przyjaciela, który jest kluczowym zawodnikiem reprezentajci nie ma w kadrze z powodu drobnego urazu. Przepraszam bardzo - nie ma tutaj nic nadzwyczajnego - jeśli ktoś interpretuje tą sytuację że Memphis zarzuca de Jongowi że unika gry w reprezentacji to znaczy że jest debilem.

@JarekS każdy interpretuje to jak chce a debilem to możesz być jedynie Ty skoro obrażasz ludzi tylko dlatego że mają inne zdanie. Memphis mówi wprost że uraz de Jonga nie jest poważny i mógłby znaleść się na zgrupowaniu czyli do czego pije?? Do tego że albo Frenkie nie chciał dołączyć do drużyny albo w klubie go nie puścili wymyślając uraz tylko po to żeby sobie odpoczął. Ja tak to rozumuje i nie uważam żeby z tego powodu jakiś debil mógł nazywać mnie debilem

Frankie powinien grać z urazem by nie rozczarowywać Depaya

Co za typ! Symulował swój uraz, byle dotrwać w zdrowiu na mundial, a pruje się do Frenkiego, że nie ma go na kadrze. Dobrze, że go już nie ma w naszym klubie.

@JarekS hmm, pamiętam jak na studiach wykładowca udownij że 2+2=5, efekt synergii, ale pewnie był debilem...

Dobra, nie pier**l tylko zajmij się grą, bo póki co to Depay i Lewandowski są bardziej celebrytami niż piłkarzami.

Depay to Lepiej żeby się zajął graniem a nie pozaboiskowymi sprawami bo póki co to pierwsze wychodzi mu trochę średnio

Myślałem że jest rozczarowany tym że nie jest to groźny uraz.

@ACRAB95 zgadza się - większość nie czyta

@kamillek88 Czy 2+2=4 wymaga interpretacji? Jeśli ty uważasz że przeczytanie ze zrozumieniem prostego zdania wymaga interpretacji to gratuluję. Dla mnie każdy kto uważa że 2+2 nie jest równe 4 jest debilem bez względu na to jak zinterpretuje działanie matematyczne.

@h2o filozoficznie można wszystko udowodnić, jednak napisałem wyraźnie o działaniu matematycznym - to proste.

@kamillek88 nie - jeśli ktoś nie potrafi przeczytać ze zrozumieniem prostego zdania lub obliczyć prostego działania matematycznego polegającego na dodawaniu oznacza że jest debilem. Moje zdanie nie ma tutaj żadnego znaczenia - to proste i oczywiste kwestie jak to że 1 godzina składa się z 60 minut.

@JarekS czyli jeżeli ktoś rozumie ten sam tekst inaczej niż Ty to znaczy że według Ciebie jest debilem?? To w takim razie gratuluje ;)

Z mojej perspektywy to bardzo dobrze,że nie zagra w reprezentacji. Bo ja osobiście olewam wyniki Holendrów. Chciałbym,żeby był gotowy na mecze w Barcy. I tyle.

@DonPancio To nie ma znaczenia jak wyglądała rozmowa pomiędzy de Jongiem i Memphisem. Myślenie że Memphis by coś medialnie zarzucił de Jongowi jest skazane na porażke nawet na logikę - gdyby piłkarz reprezentacji Holandii zarzucił koledze z kadry że unika gry w reprezentacji byłaby medialna g#wnoburza przez najbliższe 2 tygodnie, a dzisiaj wszystkie media by o tym trąbiły.
To normalna wypowiedź Memphisa że jest zły z sytuacji że de Jong nie pomoże im w najbliższych meczach i tyle. Nie ma tutaj płaszczyzn do wymyślania historii związanej z wałkami, oszustwami, które mają sprawić że de Jong unika gry w kadrze. Jak de Jong ma kontuzję to jest to niepodważalne, lekarze z reprezentacji są w kontakcie z zawodnikiem i nie ma sensu wymyślać teorii spiskowych.
Po prostu artykuł na tym portalu jest napisany w stylu clickbaitowym, aby dzieciaki klikały oraz się podniecały i tyle. Napisałem że "jeśli ktoś interpretuje tą sytuację że Memphis zarzuca de Jongowi że unika gry w reprezentacji to znaczy że jest debilem" i zdania nie zmieniam - na logikę jest to nie możliwe, a jak przeczyta się słowa Memphisa to jednoznacznie z nich wynika że niczego takiego nie powiedział.

@denying "koleżko" nic nie zrozumiałeś z mojej wypowiedzi

@JarekS gościu nie masz do końca racji a kłócisz się bez sensu. Nie wiadomo jak wyglądała całą rozmowa tych dwóch panów. Może FdJ naprawdę czuł po meczu lekki dyskomfort skonsultował to z lekarzem Barcy i dostał odpowiedź typu - możesz z tym grać, ale po rozegraniu tych dwóch spotkań z lekkiego urazu może to się zamienić w poważna kontuzje i możesz wtedy pauzować np min 1 miesiąc. Wróżenie z fusów. Więc to jest strona dla każdego, każdy może mieć tutaj konto i może pisać co chce i jak chce nie łamiąc regulaminu.

@JarekS
Do admina: Szanuje wypowiedzi tego Pana, ale czy to nie jest zlamanie ktoregos pkt. regulaminu?

Dr Depay przemówił.

@Poro6niec polski patriotyzm bywa często mylony z debilizmem i fanatyzmem

Szkoda, że mu nie wyszło. Technika, umiejętności, że hoho, ale u nas jak Griez.

@JarekS Koleżko. Zrozumiałem.

@Eto'o9 R10 dla tego że takim "patriotom" pomyliła się definicja patriotyzmu z nacjonalizmem i polską flagą zasłaniają swój rasizm i ksenofobię.
Szczęściem, wydaje się że to jednak mniejszość, choć krzycząca najgłośniej ;)

Frankie ma ziazi i nie może grać - na c..j drążysz temat?

@Greenalley Znaczy ja po prostu nie jestem fanem jego twórczości. Moim zdaniem często pisze proste rzeczy tylko robi to inteligentnie coś jak dziennikarze typu Borek rzuca proste frazesy, z których nic nie wynika. Nie przeszkadza mi to bo ma prawo pisać co chce, ale rzuci czasami jakimiś dziwnymi tekstami typu że podczas meczu dostaje kilka wiadomości od trenerów. Albo właśnie takie traktowanie osób, które się z nim nie zgadzają z brakiem szacunku.

@Doren01 on musi tak wszystkim napluc pokazujac jak on jest madry a reszta moze jedynie sie zgodzic albo jest 0. Robi to juz od dlugiego czasu choc takich smiesznych obraz nie czytalem od jakiegos czasu. Widac jednak wyraznie ze brakuje mu szacunku i taki Koeman, ktorego jest pupilkiem to by go ustawil w szeregu bo szacunek jest wazny i tyle.

@Greenalley Powtarzam - tylko debil może zinterpretować negatywnie wypowiedź Memphisa na temat de Jonga. To była prosta, bardzo pozytywna wypowiedź o przyjacielu, którego mu brakuje w reprezentacji.
Jeśli nadinterpretowujesz jego wypowiedź, wymyślasz jakieś głupie historie na temat tej wypowiedzi lub po prostu w negatywny sposób interpretujesz tak pozytywną wypowiedź to proszę nie wchodź na przyszłość ze mną w dyskusje bo nie interesują mnie wypowiedzi ludzi twojego pokroju.

@Doren01 Nie da się tego tekstu "inaczej" zrozumieć. Albo ktoś czyta ze zrozumieniem albo nie ma takiej umiejętności i tyle.

@JarekS Dzieciaki, niezłe masz o sobie mniemanie. Głównie rzucasz pustymi frazesami, z których nic nie wynika albo piszesz zawoalowany sposób to co pojawiło się w tekście. To, że ktoś zrozumiał tekst innaczej niż ty nie znaczy, że jest to zła interpretacja. Jeszcze wyjeżdżasz z jakimiś 2+2 jakby miało to podkreślić chyba tylko twoją ignorancję.

@norbi77 i już pewnie ten status stracił

@JarekS obrazasz ludzi co zwykle uwypukla twoj prosty charakter. A wychodzenie do gazet i okreslanie takich marud, ktore od razu obudzaja mase negatywnych a nie pozytywnych mysli, wcale nie jest normalne. Bo zaloze sie ze 90proc mysli w Holendii na chatach i innych po tej wypowiedzi byly negatywne. A Depay wiedzac to zrobil to specjalnie, bo bedac 'wielkim' przyjacielem powinien byl zwykle siedziec cicho i zachowac to pomiechy nimi a nie uwypuklac 'zdenerwowanie' i 'rozczarowanie'. Zwykle powinienbyl powiedziec ze 'ma nadzieje...' czy cis takiego. Jezeli nie rozumiesz dlaczego np trenerzy czesto mowia 'w szatni zostaje to co zostalo powiedziane w szatni' (czyli glownie wewnatrz klubu/zespolu) to ogranicza to ciebie.
Komentarz usunięty przez użytkownika

@kamillek88 w tym artykule nigdzie nie ma wypowiedzi Depaya, że de Jong mógłby być na zgrupowaniu.

@JarekS Napisany artykuł to nie matematyka koleżko. Gdyby tak to działało to nikt by np nie interpretował przepisów prawnych

@h2o masz racje 2+2=5. To samo miałem na studiach.

@Kim Rudnik nie wiem czemu mnie oznaczyłeś a nie redakcję - tutaj jest regulamin: https://www.fcbarca.com/regulamin.html - nikogo bezpośrednio nie atakuję, nikogo bezpośrednio nie oczerniam, nie atakuję piłkarzy, trenerów ani klubu, nie naruszam też prywatności i dobrego imienia innych. Słowo debil to nie jest wulgaryzm, a i tak do nikogo bezpośrednio nie był formułowany. Określiłem pewne zjawisko w ten sposób i tyle - to moje zdanie, możesz się nie zgadzać, ale tak uważam. Uważasz że uraziłem akurat Ciebie swoją wypowiedzią?

@h2o nikogo nie obraziłem - to moje zdanie.

@JarekS każdy tekst przekładzasz na matematykę? Każdy ma prawo rozumieć jak chce, obrażanie kogoś jest słabej tyle.

@Eto'o9 R10 No właśnie niestety tak jest

A co on ma do gadania... Kim on jest. Boli go ze Barcelona się go pozbyła

@kamillek88 polski patriotyzm przez wielu rozumiany jest dziś jako nienawiść do innych.

@JarekS ja po tytule pomyślałem, ze będzie sapał się do trenerów Barcelony, ze nie puścili go na reprezentacje z powodu małego urazu. Ale tak jak mówisz, większość nie czyta, mi tez się to zdarza, ale wtedy kiedy widzę coś bezsensownego.

Nie dziwię się de jongowi. Robert jak jedzie na kadrę to jest sprawa wręcz narodowa, bo polski patriotyzm to co innego niż ten holenderski i pewnie wielu Holendrom trudno się utożsamiać z ich ojczyzna.