Memphis Depay: Zadzwoniłem do Frenkiego i to nie jest poważny uraz; jestem rozczarowany

Mateusz Doniec

23 marca 2023, 11:30

Mundo Deportivo, NOS

38 komentarzy

Fot. Getty Images

Memphis Depay przyznał na zgrupowaniu reprezentacji Holandii, że nie podoba mu się nieobecność w kadrze Frenkiego de Jonga. Napastnik Atlético twierdzi, że nie pomocnik Barçy nie cierpi na tak poważny uraz.

Były zawodnik FC Barcelony, a obecnie Atlético Madryt Memphis Depay nie krył rozmowie z holenderską stacją NOS swojego niezadowolenia z powodu nieobecności na zgrupowaniu reprezentacji Holandii Frenkiego de Jonga. Napastnik twierdzi, że zawodnik Barçy nie doznał poważnego urazu. - Denerwuje mnie to, że nie ma tutaj Frenkiego de Jonga... ze względu na mnie, na trenera, cały skład i kraj. On jest jednym z naszych kluczowych zawodników. Zadzwoniłem do niego i to nie jest poważny uraz. Szybko wróci do zdrowia. Jestem bliskim przyjacielem Frenkiego i jestem rozczarowany - powiedział Memphis

Frenkie de Jong został powołany na marcowe zgrupowanie reprezentacji Holandii, podczas którego podopieczni Ronalda Koemana zmierzą się z Francją i Gibraltarem, lecz ostatecznie 25-latek nie dołączył do kadry Oranje, ponieważ w ostatnim El Clásico doznał urazu, który ma wykluczyć go na około dwa tygodnie.

Warto przypomnieć w tym momencie sytuację sprzed mundialu w Katarze, kiedy to proces powrotu do zdrowia Memphisa Depaya przedłużał się na tyle, że na boisko wrócił dopiero w barwach reprezentacji Holandii w spotkaniu z Senegalem. Zarzucano wtedy napastnikowi, że specjalnie opóźnia swój powrót do gry, aby nie ryzykować przed wylotem na mistrzostwa świata.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie dziwię się de jongowi. Robert jak jedzie na kadrę to jest sprawa wręcz narodowa, bo polski patriotyzm to co innego niż ten holenderski i pewnie wielu Holendrom trudno się utożsamiać z ich ojczyzna.

@Poro6niec polski patriotyzm bywa często mylony z debilizmem i fanatyzmem

@kamillek88 polski patriotyzm przez wielu rozumiany jest dziś jako nienawiść do innych.

@Eto'o9 R10 No właśnie niestety tak jest

@Eto'o9 R10 dla tego że takim "patriotom" pomyliła się definicja patriotyzmu z nacjonalizmem i polską flagą zasłaniają swój rasizm i ksenofobię.
Szczęściem, wydaje się że to jednak mniejszość, choć krzycząca najgłośniej ;)
« Powrót do wszystkich komentarzy