Sport: Barça złożyła dziś pozwy przeciwko dziennikarzom i mediom próbującym zaszkodzić wizerunkowi klubu

Mateusz Doniec

22 marca 2023, 15:00

Sport

23 komentarze

Fot. Getty Images

Zgodnie z zapowiedzią Joana Laporty FC Barcelona przechodzi do ofensywy w sprawie Negreiry. Klub zaczął dziś składanie pozwów przeciwko mediom, które szkodziły wizerunkowi Barçy. Wkrótce ma też odbyć się konferencja prezydenta klubu, na której ma wyjaśnić w końcu wersję klubu w całej sprawie.

Barça przechodzi do ataku w związku ze "sprawą Negreiry". Jak podaje dziennik Sport, w tę środę Barça złożyła 5 pozwów przeciwko różnym dziennikarzom i mediom, które próbowały zaszkodzić wizerunkowi klubu swoimi informacjami na temat płatności dla byłego wiceprezesa CTA. Kolejne 4 pozwy mają zostać złożone w ten czwartek, a 5 następnych jest w przygotowaniu. Celem jest obrona przede wszystkim honoru klubu i zasadności jego sukcesów sportowych, które są nieustannie kwestionowane od czasu wybuchu skandalu.

Sport informuje też, że Barça utworzy adres e-mail, aby wszyscy socios, którzy mają taką chęć, mogli przesyłać klubowi informacje opublikowane w mediach, które ich zdaniem mogą być przedmiotem pozwu. W ten sposób Blaugrana chce zaangażować kibiców w obronę klubu w tych czasach "maksymalnego napięcia i ciągłych ataków".

Na razie nie ma jeszcze ustalonej daty konferencji prasowej Joana Laporty, na której prezydent będzie musiał udzielić szczegółowych wyjaśnień dotyczących "sprawy Negreiry". Według Sportu może się ona odbyć w przyszłym tygodniu, korzystając z przerwy ligowej. Jak zapowiedział sam Laporta na nagraniu, który upublicznił przed ligowym El Clásico. Barça planuje bronić się przed atakami, które uważa za "kampanię mającą na celu destabilizację drużyny i kontrolę klubu".

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Żaden sąd nie przychyli się do wniosku Laporty, bo to byłoby kneblowanie dziennikarzy czyli w zasadzie podważanie dziennikarstwa. Tym bardziej, że kilka ostatnich info, które się ukazały, okazuje się prawdziwa.
A jak sąd uzna, że dziennikarze dalej mogą pisać nt. afer w Barcie, to opinia publiczna może uznać, że przedstawiane materiały są prawdziwe.

Dokładnie .Jechać z prześcieradłami.barca za Laporty to nie pis,że afera goni aferę.

to co, zgłaszamy El Muniaka , L_ukę i innych białych oszołomów ?

"Sport informuje też, że Barça utworzy adres e-mail, aby wszyscy socios, którzy mają taką chęć, mogli przesyłać klubowi informacje opublikowane w mediach, które ich zdaniem mogą być przedmiotem pozwu. "

Dawajcie na Muniaka im powysyłamy screeny XDD

Ludzie pochwalający to nie myślą logicznie. Składają pozwy nie mając wyroku to granie va bank. Hipotetycznie Barcelona jest uniewinniona to odstają odszkodowania od tych osób ale jesli Barcelona zostałaby skazana lub sprawa zamknięta bez orzeczenia przez przedawnienie to wszystkie osoby pozwane będą chciały odszkodowania od Barcelony.

Najlepszą obroną jest atak.

Pola świąkałę i innych też?

Muniakowi, to chyba by trzena było całego twittera zgłosić. :D

Podobno Najman juz pod Camp Nou jedzie :D

niech ktoś muniaka zgłosi :D

Cadena SER pierwsze do odstrzału.

Elegancko. Jazda ze szmatławcami.