„Christensen jest jednym z najlepszych stoperów na świecie, jeśli nie najlepszym”

Dariusz Maruszczak

22 marca 2023, 18:00

AS

26 komentarzy

Fot. Getty Images

Selekcjoner reprezentacji Danii Kasper Hjulmand dostrzegł znakomitą postawę Andreasa Christensena w Barcelonie. Trener nie waha się charakteryzować 26-latka jako czołowego gracza na swojej pozycji. Stwierdził on również, że Barça docenia styl gry defensora.

- Andreas jest jednym z najlepszych na tej pozycji, jeśli nie najlepszym. Gdybym był w jakimś klubie i musiałbym wybrać stopera, wybrałbym jego. A teraz trafił do drużyny, w której naprawdę docenia się sposób, w jaki gra na tej pozycji.

- Czujesz się dobrze, widząc, jak Christensen czyta grę w sytuacji defensywnej i wprawia piłkę w ruch, zamiast wybić ją daleko czy poza boisko. On naprawia rzeczy i doceniają to na murawie. Zyskuje uznanie ze względu na sposób, w jaki gra na pozycji środkowego obrońcy. Gdzie indziej mógłby błyszczeć dzikim wślizgiem czy wybiciem piłki głową, ale on potrafi robić również takie rzeczy.

- Andreas czuje się coraz bardziej komfortowo i to widać. Dojrzewa, także jako osoba. Mogę powiedzieć o nim, że jest w bardzo dobrym momencie, zarówno pod względem piłkarskim, jak i ludzkim. Spisuje się na bardzo, bardzo wysokim poziomie i szalone jest to, że moim zdaniem stać go na jeszcze więcej. Nadal może jeszcze bardziej rozwijać swoją grę, również w naszej reprezentacji.

W czwartek Dania rozpocznie zmagania w eliminacjach mistrzostw Europy 2024. Pierwszym rywalem drużyny Christensena będzie Finlandia, a już w niedzielę zmierzy się ona z Kazachstanem. Obrońca Barcelony ma na koncie siedem występów z rzędu w reprezentacji od pierwszej do ostatniej minuty, w tym udane na poziomie indywidualnym mistrzostwa świata. Dla Danii Christensen rozegrał do tej pory 62 mecze. W Dumie Katalonii 26-latek zanotował 25 występów, a dzięki świetnej postawie ma pewne miejsce w wyjściowej jedenastce. Wyróżnia się nie tylko skutecznością interwencji w obronie, ale i znakomitym rozegraniem piłki. Według danych fbref.com 93,8% podań Christensena w LaLidze dotarło do adresata, co jest najlepszym wynikiem w całych rozgrywkach.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No to teraz niech wróci z repry bez kontuzji

Andreas top transfer.

Christensen potrafi dobrze bronić ale jeżeli miałbym wskazać top topów to tylko Araujo

Na ten moment biorąc wszystkie składowe, tj. wiek piłkarza, kwota transferu, wysokość kontraktu, status z jakim tu przychodził/oczekiwania (kibiców) oraz jego dotychczasowy wkład w grę zespołu, dla mnie nr. 1 jeżeli chodzi o transfery ubiegłego lata. Gość wymiata, po prostu. Takiego stopera potrzebowaliśmy, forma wysoka i stabilna przez cały sezon, motorycznie nie odstaje, silny, ale i jednocześnie dobrze wyszkolony technicznie, skoncentrowany od pierwszej do ostatniej akcji meczu. Oby tak dalej.

Moim zdaniem to nasz najlepszy transfer letniego okienka. Biorąc pod uwagę kwotę (0!), wiek (dopiero 26 lat) , oczekiwania (chyba każdy miał go za przeciętniaka) i ostatecznie to, jak faktycznie pokazał się u nas na boisku, gdzie uzupełnia się z Araujo/Kounde idealnie na środku obrony.

Fenomenalny transfer bez kwoty odstępnego. Strzał nie tylko w dychę ale i w setę. :p Podobne odczucia mam co do Kounde.

Ten transfer to był strzał w dziesiątkę

Chyba nigdy nie wyjdę z podziwu zaskoczonych bardzo dobrą grą Christensena w Barcelonie. Duńczyk skazany był na sukces w Barcelonie ze względu na profil piłkarski, a cytat "trafił do drużyny, w której naprawdę docenia się sposób, w jaki gra na tej pozycji" - tylko to potwierdza.
Uważam że zdecydowanie mniej sporów między kibicami czy "zaskoczeń" by było, gdyby wszyscy patrzyli na profil piłkarzy jakich potrzebuje Xavi. Tutaj nawet nie chodzi o idealne wykorzystanie zawodnika przez trenera, ale profil piłkarski pasujący stylu gry w jakim Xavi chce aby grała Barcelona. Przed sezonem większość pisała że Christensen będzie rezerwowym (pisałem że będzie grał w pierwszym składzie), większość pisała że Kessie może grać za Busiego (pisałem że jest zbyt ofensywny aby go zastąpić), większość pisała że Bellerin odbuduje się w Barcelonie (pisałem że nawet jakby był w formie życia to profilem nie pasuje do koncepcji Xaviego), czy większość pisała że Raphnia będzie grał grał ofensywnie jak prawy skrzydłowy (pisałem że nawet patrząc na heatmapy to prawy pomocnik i tak gra przez niemal cały sezon bo nie ma wahadła za plecami).
Patrzmy na profil piłkarski a nie tylko to co piłarze prezentują w swoich poprzednich klubach. Z tego też względu uważam, że tacy zawodnicy, którym kończą się kontrakty po sezonie jak Ndicka, Kamada, Zaha czy Diaz by idealnie pasowali do Barcelony i jeśli kogokolwiek z nich klub zakontraktuje to będzie wielkie wzmocnienie. Transfery do klubu z pewnością będą i jest to tak samo pewne jak sprzedaż 1-2 piłkarzy, których możemy dobrze spieniężyć.

Nie wyobrażam sobie na ten moment naszej obrony bez Andreasa.

Kounde wolałbym popchnąć do Chelsea, Andreasa zostawić

Mamy szczęście, ze wyrwaliśmy go za darmo bo teraz inne kluby w tym momencie wolały by po 100 mln ojro

Andreas jest genialny w tym momencie. I pomyśleć że w Chelsea grał tak słabo, że gdy usłyszałem że do nas przechodzi to złapałem się za głowę.

Prawdę powiedział.