Kwestia godzin, czyli podsumowanie ostatnich doniesień transferowych dotyczących Barcelony

Dariusz Maruszczak

21 marca 2023, 19:15

Relevo, Sport, Cadena SER, L'Equipe, Mundo Deportivo, AS

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Kolejna porcja doniesień transferowych dotyczących Barcelony. Katalończykom bardzo trudno będzie przeprowadzać operacje na rynku, ale nie zamierzają rezygnować z marzeń o sprowadzeniu Leo Messiego. Pojawiają się też informacje na temat Abde, Ansu Fatiego czy Ilkaya Gündoğana.

Leo Messi

Mundo Deportivo (Roger Torello): Barcelona nie zajmuje się obecnie sprawą Argentyńczyka, ale nie wyklucza, że zrobi to za kilka tygodni. Na wszelki wypadek klub szuka możliwości skuszenia Messiego do powrotu na Camp Nou, gdyby zawodnik nie doszedł do porozumienia z PSG i zechciał wrócić z rodziną do domu. Szanse są niewielkie ze względu na sytuację finansową, ale Blaugrana ma pomysłowe rozwiązania, takie jak ustalenie, aby piłkarz zarabiał dodatkowo określony procent z tego, co mógłby wygenerować jego powrót w zakresie biletów, praw telewizyjnych, merchandisingu czy sponsorów. Leo musiałby jednak także dopasować się do planów ekipy Xaviego. Z kolei niedawno L’Equipe podawało, że przyszłość Messiego w PSG jest bardziej niepewna niż kiedykolwiek, a francuski klub nie jest już tak pewny przedłużenia kontraktu z 35-latkiem.

Gol (Alex Pintanel): Zawsze miałem wrażenie, że Messi nigdy nie był szczęśliwy w Paryżu. Myślę, że po mundialu byłby gotów przyjąć każdą rolę, jaką Xavi mu powierzy.

Abde Ezzalzouli

AS (Javier Miguel): Marokańczyk jest jedynym wypożyczonym piłkarzem, który wchodzi w plany Xaviego na następny sezon. Trenerzy są usatysfakcjonowani postawą Abde w Osasunie. W przypadku reszty zawodników klub będzie starał się o ich kolejne wypożyczenie lub sprzedaż. Jeżeli chodzi o Sergiño Desta, Alexa Collado czy Clementa Lengleta, dyrekcja sportowa będzie dążyła do ich sprzedaży, natomiast Nico González ma udać się na kolejne wypożyczenie, ponieważ Barça liczy na niego w przyszłości.

Mundo Deportivo (Ferran Martínez): Barcelona planuje zatrzymać Abde, ale nie ma gwarancji, że tak się stanie, ze względu na sytuację finansową klubu. Jeśli nadejdzie oferta opiewająca na 25-30 milionów, Barça będzie musiała ją rozważyć z powodu trudności ze spełnieniem wymogów Finansowego Fair Play i potrzebą wzmocnień innych pozycji.

Sergiño Dest

Sport (Luis Miguelsanz): Sevilla, Villarreal, Atlético i Valencia wykazywały pewne zainteresowanie piłkarzem. Barça ma też sygnały ze Stanów Zjednoczonych ws. Desta, ale zarówno klub, jak i prawy obrońca wykluczają takie rozwiązanie, chyba że nie będzie innego wyjścia.

Ilkay Gündoğan

Cadena SER (Sique Rodríguez): Piłkarza od dość długiego czasu kusi idea gry w Barcelonie. Manchester zakłada, że Gündoğan nie zostanie w City.

Relevo (Toni Juanmarti): Trenerzy doceniają jakość Gündoğana, ale jego wiek i problemy z Finansowym Fair Play sprawiają, że przybycie 32-latka będzie bardzo trudne. Niewielkie szanse polegają m.in. na tym, że pomocnik zgodzi się na ogromną redukcję pensji.

Ansu Fati

Sport (Luis Miguelsanz): Dużym problemem w kontekście ewentualnej sprzedaży wychowanka jest jego cena. Barcelona oczekuje bardzo wysokiej sumy, ponieważ nadal uważa Fatiego za gracza na miarę światowego topu. Jego agent Jorge Mendes kontaktował się jednak z różnymi klubami i zdaje sobie sprawę, że różnica między stronami byłaby bardzo duża.

Juan Foyth

Relevo (Toni Juanmarti): Przybycie Argentyńczyka wydaje się prawie niemożliwe. Kontakty zostały wstrzymane ze względu na wysoką cenę Foytha i chęć Barcelony, aby pozyskać bardziej ofensywnego prawego obrońcę.

Ponadto media pisały dziś również na temat Floriana Wirtza, Iñigo Martíneza czy Pierre’a-Emericka Aubameyanga.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tutaj trzeba w końcu posprzątać wewnątrz klubu. Przez niekompetencje zarządu możemy stracić Gaviego a jakie ma znaczenie taki zawodnik wszyscy wiemy. To jest kpina żeby od ponad roku zwlekać z jego kontraktem i doprowadzić do takiego bałaganu
« Powrót do wszystkich komentarzy