Oficjalnie: Sąd odrzucił odwołanie Barcelony ws. rejestracji Gaviego [Aktualizacja 15:55]

Dariusz Maruszczak

21 marca 2023, 11:30

Iusport

27 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak poinformował portal Iusport, sąd odrzucił odwołanie Barcelony ws. rejestracji nowego kontraktu Gaviego w LaLidze. Tym samym potwierdzono uchylenie środków zapobiegawczych, które pozwoliły na formalne wpisanie 18-latka do pierwszego zespołu.

Przypomnijmy, że dzięki wspomnianemu środkowi zapobiegawczemu LaLiga była zobligowana do zarejestrowania Gaviego w drużynie Xaviego, choć wcześniej nie wyrażała na to zgody ze względu na restrykcyjne zasady związane z Finansowym Fair Play. Później jednak sąd postanowił o uchyleniu tej decyzji, rzekomo ze względów proceduralnych - Barça miała wysłać dokumenty już po terminie. Klub zaprzeczył, że popełnił błąd i odwołał się od tej decyzji. Zdaniem Iusport apelacja Barcelony nie przyniosła jednak skutku. Teraz LaLiga będzie mogła wejść do gry i wyrejestrować Gaviego z pierwszej ekipy, co zapewne wkrótce uczyni, o ile Barça nie odwoła się do kolejnej instancji, tym razem Sądu Okręgowego.

Nie znaczy to jednak, że obecność wychowanka w drużynie Xaviego jest zagrożona. Nawet Javier Tebas przyznawał bowiem, że 18-latek będzie mógł dalej grać w zespole na podstawie licencji z juvenilu A. Wątpliwości może jednak wzbudzić to, jaka będzie przynależność klubowa Gaviego od następnego lata, jeśli LaLiga nie będzie respektować porozumienia zawartego między Barceloną i piłkarzem, a Katalończycy nie uregulują swojej sytuacji finansowej w zakresie wymaganym przez przepisy.

AKTUALIZACJA

14:25 Mamy już oficjalne potwierdzenie, że Sąd Gospodarczy numer 10 odrzucił odwołanie Barcelony. Teraz klub ma zdaniem Cadena SER odwołać się do Sądu Okręgowego, ponieważ podtrzymuje swoje stanowisko, że dokumenty zostały złożone w terminie.

15:55 Jak podaje Isaac Fouto, Gavi mógłby odejść za darmo w letnim okienku transferowym, jeśli ostateczne rozstrzygnięcie sądowe będzie niekorzystne dla Barcelony. Wydaje się to mało prawdopodobne ze względu na oddanie 18-latka względem klubu, ale Barça i tak musi pracować, aby zmieścić jego kontrakt w ramach obowiązujących przepisów LaLigi.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wciąż nie mogę w to uwierzyć. Dlaczego nie można tego było wysłać kilka dni wcześniej? Dlaczego tak ważna kwestia przesunięta na ostatnią chwilę?

Więcej Tabasowskiej Resteykcij. W końcu wszystkie hiszpańskie kluby z Łatwością awansowały dalej w europejskich pucharach...... Ten idiota rozjeb..e te lige... To jest drugi Bartomeu...

Ja rozumiem jeszcze problem z zarejestrowaniem nowego transferu. Ale żeby mieć problem z przesunięciem swojego wychowanka do pierwszej drużyny to jest kabaret.

Tak dobrego sposobu na niszczenie hiszpańskiego futbolu chyba bym nie wymyśli i to wszystko w imię... budowania hiszpańskiego futbolu...

Cyrk to będzie jak nakupią jakiegoś zapchaj dziurę w lato a Gaviemu powiedzą że musi poczekać kolejny rok. A to całkiem możliwe patrząc na ruchy Laporty.

Myślałem że śmiesznym być dalej nie można. A ja myślałem że jest coraz lepiej w klubie.

Sytuacja jest bardzo powazna, jeśli obecny kontrakt nie jest respektowany a przed wszystkim zarejestrowany tzn ze z końcem sezonu Gavi jest wolnym piłkarzem a gigantycznych ofert finansowych nie zabraknie. Przez to że kontraktujemy nowych piłkarzy i od ponad roku nasz zarząd nie zrobił porządku z kontraktem Gaviego możemy stracić jednego z najważniejszych piłkarzy.

Cyrku ciąg dalszy.

Brawo La Porta!

Wraca do starego numeru?

Wladze ligi to sa jakies 2Heady powalone. Pewnie beda swietowac szampanem te decyzje.

Rozumiem że to nic w kwestii jego występów nie zmienia?
Kwestia tylko tego że będzie zajmował jedno z 3 miejsc z których możemy skorzystać powołując zawodników z rezerw/juniorów.
Dobrze myślę?