Oficjalnie: Sąd odrzucił odwołanie Barcelony ws. rejestracji Gaviego [Aktualizacja 15:55]

Dariusz Maruszczak

21 marca 2023, 11:30

Iusport

27 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak poinformował portal Iusport, sąd odrzucił odwołanie Barcelony ws. rejestracji nowego kontraktu Gaviego w LaLidze. Tym samym potwierdzono uchylenie środków zapobiegawczych, które pozwoliły na formalne wpisanie 18-latka do pierwszego zespołu.

Przypomnijmy, że dzięki wspomnianemu środkowi zapobiegawczemu LaLiga była zobligowana do zarejestrowania Gaviego w drużynie Xaviego, choć wcześniej nie wyrażała na to zgody ze względu na restrykcyjne zasady związane z Finansowym Fair Play. Później jednak sąd postanowił o uchyleniu tej decyzji, rzekomo ze względów proceduralnych - Barça miała wysłać dokumenty już po terminie. Klub zaprzeczył, że popełnił błąd i odwołał się od tej decyzji. Zdaniem Iusport apelacja Barcelony nie przyniosła jednak skutku. Teraz LaLiga będzie mogła wejść do gry i wyrejestrować Gaviego z pierwszej ekipy, co zapewne wkrótce uczyni, o ile Barça nie odwoła się do kolejnej instancji, tym razem Sądu Okręgowego.

Nie znaczy to jednak, że obecność wychowanka w drużynie Xaviego jest zagrożona. Nawet Javier Tebas przyznawał bowiem, że 18-latek będzie mógł dalej grać w zespole na podstawie licencji z juvenilu A. Wątpliwości może jednak wzbudzić to, jaka będzie przynależność klubowa Gaviego od następnego lata, jeśli LaLiga nie będzie respektować porozumienia zawartego między Barceloną i piłkarzem, a Katalończycy nie uregulują swojej sytuacji finansowej w zakresie wymaganym przez przepisy.

AKTUALIZACJA

14:25 Mamy już oficjalne potwierdzenie, że Sąd Gospodarczy numer 10 odrzucił odwołanie Barcelony. Teraz klub ma zdaniem Cadena SER odwołać się do Sądu Okręgowego, ponieważ podtrzymuje swoje stanowisko, że dokumenty zostały złożone w terminie.

15:55 Jak podaje Isaac Fouto, Gavi mógłby odejść za darmo w letnim okienku transferowym, jeśli ostateczne rozstrzygnięcie sądowe będzie niekorzystne dla Barcelony. Wydaje się to mało prawdopodobne ze względu na oddanie 18-latka względem klubu, ale Barça i tak musi pracować, aby zmieścić jego kontrakt w ramach obowiązujących przepisów LaLigi.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

@Kluivert_P na 2heada to wyszła tutaj władza Barcelony, wysyłając dokumenty po terminie.

Rozumiem że to nic w kwestii jego występów nie zmienia?
Kwestia tylko tego że będzie zajmował jedno z 3 miejsc z których możemy skorzystać powołując zawodników z rezerw/juniorów.
Dobrze myślę?

Ja rozumiem jeszcze problem z zarejestrowaniem nowego transferu. Ale żeby mieć problem z przesunięciem swojego wychowanka do pierwszej drużyny to jest kabaret.

@Lucassito Nie da się porównac tego do Messiego, bo o duży niższym kontrakcie jest mowa. Latem odejdzie z limitu też sporo pensji które były wliczane w tym roku np. Pique, Griezmann, Busi jeśli zostanie to spora obniżka. Latem nie boję się o rejestracje Gaviego, tylko że ta sytuacja pozwala mu teraz(gdyby chciał) odejsc latem za darmo.

@Bobo25 Czy tylko na tym sie skonczy to zalezy od Gaviego:
- jak go będą musieli wyrejestrować z 1 drużyny to latem Gavi jeśli by chciał to moze odejśc za darmo(pozwala mu to klauzula)
- Gavi musi wrócić do starego kontraktu z Juvenilu, wiec zarobki jego spadna
Najprawdopodobniej nie bedzie cale zamieszanie miec duzego wplywu na klub, chyba ze Gavi bedzie chcial to wykorzystac

Wladze ligi to sa jakies 2Heady powalone. Pewnie beda swietowac szampanem te decyzje.

Więcej Tabasowskiej Resteykcij. W końcu wszystkie hiszpańskie kluby z Łatwością awansowały dalej w europejskich pucharach...... Ten idiota rozjeb..e te lige... To jest drugi Bartomeu...

Tak dobrego sposobu na niszczenie hiszpańskiego futbolu chyba bym nie wymyśli i to wszystko w imię... budowania hiszpańskiego futbolu...

Myślałem że śmiesznym być dalej nie można. A ja myślałem że jest coraz lepiej w klubie.

Sytuacja jest bardzo powazna, jeśli obecny kontrakt nie jest respektowany a przed wszystkim zarejestrowany tzn ze z końcem sezonu Gavi jest wolnym piłkarzem a gigantycznych ofert finansowych nie zabraknie. Przez to że kontraktujemy nowych piłkarzy i od ponad roku nasz zarząd nie zrobił porządku z kontraktem Gaviego możemy stracić jednego z najważniejszych piłkarzy.

Cyrku ciąg dalszy.

Brawo La Porta!

@Azi Siłą rzeczy tak, bo gracz niezarejestrowany w pierwszym zespole nie może nosić szóstki (w przypadku Gaviego).

@priest9999 a tam nie ma jeszcze czegoś takiego, że Barca jest znów na maxa pod kreską i nie będą mu mogli dać nowego kontraktu (sytuacja jak z Messim) - coś takiego ostatnio pojawia się w sieci coraz cześciej, ale nie jestem w stanie tego zweryfikować, a dzwignie już przejedliśmy

Wciąż nie mogę w to uwierzyć. Dlaczego nie można tego było wysłać kilka dni wcześniej? Dlaczego tak ważna kwestia przesunięta na ostatnią chwilę?

@require wszystko na to wskazuje jeśli chodzi o samego piłkarza, pytanie tylko po co ta klauzula była zawierana skoro nie brał pod uwagę takiej opcji? Przecież jeśli miałby wrócić do kontraktu juniorskiego to on i tak kończył się po tym sezonie. A jeśli nowy obowiązuje to nikt przypadkowo nie wpisał takiej klauzuli, a tym bardziej nie była to pewnie inicjatywa klubu.

@barca__rządzi Sama idea jest dość logiczna, jeśli masz konkretny budżet (nie wchodzę w to czy jest on adekwatny czy nie - to już sprawa subiektywna), to tyczy się on wszystkich umów. W przeciwnym wypadku zatrudniałbyś kilku zawodników za 500 euro każdego (do drużyn juniorskich/rezerw - to pozwoliłoby na zmieszczenie się w budżecie), a następnie podpisywał z nimi nowe kontrakty (już w pierwszej drużynie) na 10mln rocznie - to już przekraczałoby budżet. Tutaj problemem nie jest samo przesunięcie zawodnika tylko fakt, że w pierwszym zespole budżet jest przekroczony i jeśli faktycznie Barca zawarła zapis o możliwości odejścia za darmo w przypadku braku zarejestrowania, to znak, że obie strony były świadome jak wygląda sytuacja i z jakimi problemami mogą się spotkać.

@Firestone wysłali po terminie między innymi przez to, że prezes La Ligi twierdził, że rejestracja jest niemożliwa. Sąd pokazał, że kłamał.

Cyrk to będzie jak nakupią jakiegoś zapchaj dziurę w lato a Gaviemu powiedzą że musi poczekać kolejny rok. A to całkiem możliwe patrząc na ruchy Laporty.

@priest9999 On raczej chce zostać sądząc po wypowiedziach i jak jest związany z klubem, to w końcu wychowanek La masia a nie jakiś grajek ze świata.

@Firestone jakby LL chciała, to by zarejestrowała. Woli kastrować zespoły, nawet jeśli sobie przez to policzki odmrozi

@siwy_cwaniak Ano w tym przypadku tak. Mi chodziło, że prędzej, że w ogóle wroci do starego numeru.

@siwy_cwaniak Tak jest

@siwy_cwaniak właśnie też tak coś mi się kołata.

@Tridente2015 a przypadkiem nie było artykułu o tym że dogra sezon z 6na plecach do końca. Że władze ligii wyraża na to zgodę? Bo mi się coś takiego kojarzy

Wraca do starego numeru?

@Bobo25 + powrót chyba do nr 30 jaki posiadał w rezerwach, bo 6 dostał dołączając do 1 drużyny