Mundo Deportivo: Bez mozaiki w El Clásico po raz pierwszy od 1992 roku

Bartosz Pluciński

19 marca 2023, 12:00

Mundo Deportivo

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak informuje Mundo Deportivo na trybunach Camp Nou nie będzie dzisiaj kartoniady, co nie zdarzyło się w domowym meczu z Realem Madryt od 1992 roku.

Barça zdecydowała się nie organizować mozaiki, kończąc tradycję trwającą nieprzerwanie przez 31 sezonów. Powodem tej zmiany jest enigmatycznie brzmiąca "decyzja klubu".

W przeszłości Barcelona wykorzystywała mecze z Realem do tworzenia kartoniad, które miały duże znaczenie symboliczne, jak np. ta, której celem było wsparcie Tito Vilanovy w jego walce z rakiem lub ta wspominająca Johana Cruyffa po jego śmierci.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"BARCA > R. Madrid", taką kartoniadę bym chciał zobaczyć :D

No to mamy jasność co do sposobu obrony Barcelony w temacie Negeiry - po ostatnim kuriozalnym komunikacie do największej grupy dopinogowej teraz "mozaikowa" tradycja idzie do kosza. Chyba po artykule na temat znaczenia hasła "Més que un club" będzie trzeba stworzyć kolejny na temat "Visca el Barca y Visca Catalunya" bo wszystkie znaki na ziemi i niebie zaczynają wskazywać ugadywanie się przy zielonym stoliku. Trochę tak to wygląda - nagle kibice Barcelony są zagrożeniem dla klubu, nagle klubowe tradycje są niepotrzebne. Odnoszę wrażenie, że Maciek Miko, który na podcaście poruszył temat możliwego dogadywania się Barcelony z UEFA ta sytuacja również możliwa jest na płaszczyźnie stricte hiszpańksiej - zastanawia mnie jak to się potoczy, ale obstawiam że teraz będziemy siedzieć cicho, nikomu nie będziemy podskakiwać i z nikim nie wojować, super liga już nas nie będzie interesowała (od razu zauważalna zmiana frontu Realu) i dostajemy spokój aż do kolejnej afery, podknięcia lub konfliktu interesów. Pożyjemy zobaczymy, ale czuję że za darmo nikt nam nic nie da i jakieś wartości będziemy musieli przehandlować.

Musi być na prawdę krucho z kasą. A my tu myślimy o Bernardo xD