Mundo Deportivo: Ciekawostki dotyczące El Clásico

Bartosz Pluciński

18 marca 2023, 19:00

Mundo Deportivo

Brak komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona kontra Real Madryt to największy mecz klubowy na świecie i będą go śledzić miliony kibiców na całym świecie. Oto kilka najciekawszych faktów dotyczących jutrzejszego spotkania w LaLiga, który może praktycznie zapewnić Barça mistrzostwo lub ponownie otworzyć rywalizację, jeśli dojdzie do zwycięstwa gości.

 • 5 zwycięstw Realu w 6 ostatnich ligowych Klasykach
  Barcelona przegrała aż pięć z sześciu ostatnich meczów z Realem Madryt w LaLiga, z kolei nie została pokonana w żadnym z wcześniejszych siedmiu spotkań z Los Blancos w tych rozgrywkach (4W, 3R).
 • 2 zwycięstwa z rzędu Realu na Camp Nou na LaLiga
  Real Madryt wygrał podczas swoich dwóch ostatnich wizyt na Camp Nou w Primera División. Tylko raz w historii tych rozgrywek (między styczniem 1963 a lutym 1965 r.) Królewscy zwyciężyli w 3 kolejnych wyjazdowych spotkaniach z Barceloną.
 • Barça nie przegrała jeszcze u siebie w tym sezonie ligowym
  Barcelona nie przegrała żadnego z 12 domowych meczów w LaLiga w sezonie 2022/23 (10W, 2R), co jest ich najlepszym startem od sezonu 2019/20.
 • Druga najlepsza passa drużyny Ancelottiego w tym sezonie 
  Real Madryt jest niepokonany w 5 ostatnich meczach LaLiga (3W, 2R). To ich 2. najdłuższa passa bez porażki w tym sezonie, po tym jak nie przegrali pierwszych 12 spotkań (10W 2R).
 • Barça - drużyna z największą liczbą czystych kont
  Barcelona zachowała najwięcej czystych kont (19) i straciła najmniej bramek (8), biorąc pod uwagę pierwszych 25 kolejek, w historii LaLiga.
 • Real - pierwszy zespół, który osiągnął granicę 50 strzelonych goli
  Real Madryt jest pierwszym zespołem, który strzelił w tym sezonie ligowym 50 bramek. Madridistas są 5. zespołem z największą liczbą oczekiwanych bramek (51,1) w TOP5 lig w Europie, za PSG (58,6), Manchesterem City (57), Arsenalem (53,4) i Bayernem Monachium (53,2).
 • Rekordowa liczba zwycięstw 1-0 Barcelony
  Barcelona ma na koncie już 9 zwycięstw po 1-0 w obecnym sezonie LaLiga, więcej niż w jakiejkolwiek innej pełnej kampanii i więcej niż jakakolwiek inna drużyna po pierwszych 25 meczach sezonu.
 • 2 gole i asysta w 4 meczach
  Karim Benzema w swoich ostatnich 4 meczach dla Realu Madryt przeciwko Barcelonie w LaLiga miał udział łącznie w 3 bramkach (2 gole i asysta). Wcześniej nie zdobył bramki w żadnym z poprzednich 4 spotkań przeciwko Blaugranie w lidze.
 • Ferran Torres strzelał do tej pory we wszystkich ligowych Klasykach
  Ferran strzelił po bramce w obu meczach Barcelony w LaLiga przeciwko Realowi Madryt. Jeśli jutro strzeli gola, stanie się dopiero 2. zawodnikiem z obu klubów, który zdobywał bramki w swoich pierwszych trzech ligowych Klasykach w XXI w. po Samuelu Eto'o w 2005 roku.
 • Rekord w zasięgu ręki Ancelottiego
  Włoch może zostać 5. trenerem Los Blancos, który osiągnie 4 ligowe zwycięstwa nad Barçą. Carletto wygrał do tej pory 3 ze swoich 7 spotkań w LaLiga przeciwko Barcelonie. Jedynymi trenerami, którzy wygrali 4 lub więcej Klasyków w historii LaLiga, są jak na razie Miguel Muñoz (12) w 1971 roku, Francisco Bru (5) w 1940 roku, Luis Molowny (5) w 1986 roku i Zinedine Zidane (4) w 2021 roku.
REKLAMA

Poleć artykuł