Wiadomość do kibiców Barcelony z Grada d'Animació przed Klasykiem

Bartosz Pluciński

18 marca 2023, 09:00

FCBarca.com

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Członkowie Grada d'Animació, czyli sektora na Camp Nou zajmującego się prowadzeniem dopingu, otrzymali przed jutrzejszym meczem Barçy z Realem Madryt maile od klubu z wiadomością dotyczącą zachowania w trakcie kibicowania. FC Barcelona prosi przed wszystkim culés o szacunek do rywala.

Treść tego komunikatu przedstawiamy poniżej:

Drodzy i drogie,

przed kluczowym meczem FC Barcelona - Real Madryt w niedzielę 19 marca chcemy, abyście przyszli i kibicowali drużynie bardziej niż kiedykolwiek, ale prosimy o zachowanie najwyższego szacunku do rywala, a jednocześnie o współpracę w zakresie szerzenia przesłania Klubu dotyczącego obrony fair play w sporcie i promocji wartości FC Barcelony oraz bycia przeciwko ksenofobii i rasizmowi w Waszych przyśpiewkach i postawach.

Mając na uwadze, że niewłaściwe zachowanie może doprowadzić do sankcji i postępowania przeciwko Klubowi, które oznaczałoby zamknięcie dla kibiców Spotify Camp Nou, prosimy, abyście w tym meczu o podwyższonym ryzyku zachowali szacunek i pomogli instytucji w tych delikatnych chwilach. Wspieramy Barçę, ponieważ kochamy Barçę!

Dziękujemy za współpracę i serdecznie pozdrawiamy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bo inaczej Vinicjuszek będzie płakał.

@Tasde Pustym hasłem jest uczulanie na rasizm jeśli na stadionie Barcelony nie ma takiego problemu. Patrz szerzej na to co się dzieje w Barcelonie, na trybunach oraz
jaki sygnał daje taki komunikat.
To nie jest informacja dla debili bo do nich ona i tak nie trafi - to nie jest informacja do pikników, którymi w 70% będzie wypełniony stadion (i do nich też ten komunikat nie dotrze). To jest informacja skierowana w kibiców interesujących się klubem, kibicującym Barcelonie, przejmującymi się losem Barcelony oraz głównie tym, którzy w stosunku do Laporty jeśli już nie stracili cierpliwości to właśnie ją tracą. Jeśli uważasz że taki komunikat został wydany do klub boi się pojedynczego odklejeńca, który coś wykrzyczy z trybuny w kierunku Viniego to tylko pogratulować wąskiego spojrzenia na temat. Może cię zaskoczę, ale aktywna społeczność kibicująca Barcelonie to nie są debile.

Ale bezczelny kominikat ze strony Barcelony!
W poprzedniej kolejce Barcelona walczyła na stadionie, na którym kibice są 12 zawodnikiem, jest gorąca atmosfera od początku do końca, a kibicowskiej wrzawy, śpiewów i emocjonujących się wydarzeniami boiskowymi trybun nie ma końca... w życiu bym nie pomyślał że stadion móglby być zamknięty za świetną żywą atmosferę, kilka spadających banknotów czy gwizdy. Dzięki takim stadionom chce się oglądać LaLigę.
A tu Barcelona przed piekielnie ważnym meczem z odwiecznym rywalem, na mecz od którego w dużym stopniu może zależeć odłączenie lub podłączenie do wyścigu o mistrzostwo Realu... temperuje nastroje największej grupy dopingującej!
Mam świadomość że Grada d'Animacio to nie jest czysty ruch kibicowski, a "projekt klubu" ze względu na historię powstawania, liczne restrykcje, ingerencje kto może wejść na stadion lub nie itd. ale bez przesady - takie komunikaty to potwarz dla logicznie myślących ludzi z tej grupy. Z tego co pamiętam Grada d'Animacio na przestrzeni ostatnich lat nigdy nie robiła gnoju ze względu na to, że to zawsze to byli kibice dopingujący w stylu amerykańskim (żartobiliwie można powiedzieć program piknik plus - z kilkoma flagami i przyśpiewkami), zatem nie rozumiem z czym jest problem, żeby klub wydawał takie idiotyczne komunikaty.
Nie rozumiem postępowania Barcelony i takiego ukłonu w stronę Realu - w naszym klubie i tak nie ma 100% niezlaeżnych ultrasów, nie ma niezależnych grup supportersów oraz nie ma jakichkolwiek niezależnych grup kibicowskich, zatem szczególnie dzisiaj kibice nie powinni być uciszani, a Real przyjeżdżający na Camp Nou powinien być traktowany jak każdy z szacunkiem, ale nie musimy im ułatwiać gry, zatem kibice powinni tworzyć piękną i jednocześnie piekielną atmosferę. Gorąca atmosfera będzie korzyścią dla trenera, zawodników, a nawet telewidzów bo podkreśla to emocje bez względu na to czy będziemy grać w stylu Getafe czy jak złote pokolenie Guardioli.
Pisanie o ksenofobii, rasiźmie to też brak szacunku do własnych kibiców - tego problemu nie ma w Barcelonie. Czuję że Laporta zaczyna nowy etap walki z kibicami - kiedyś wywalił wszystkie grupy kibicowskie z trybun pod pretekstem przestępczości, a teraz chyba szykuje się do usuwania zwykłych kibiców, którzy mogą być dla jego działań nieprzychylni pod pretekstem kolejnych wymyślonych rzeczy jak właśnie ksenofobia, rasizm czy ze względu na ryzyko zamknięcia stadionu. Poważnie nie wiem co mam o tych ruchach klubu myśleć - ten komunikat jest jakiś odklejony.
konto usunięte

Troche mi zepsuli biznes…
Sprowadzilem po taniosci 2 tony bananow z Brazylii. Mialem rozprowadzac wsrod kibicow 5 euro za sztuke…
Serio, teraz to wszystko zrobia by doebac kreatywnego prywaciarza.

@dAvi_2 a co ma oddawanie zwycięstwa do prośby o skupienie się na dopingowaniu swojej drużyny, zamiast obrażania rywali (bo po to z zasady idzie się kibicować)?
konto usunięte

@lukasz222 No tak tak tak…
Kiedys kibice za plecami Majdana spiewali Doda doda zrob nam loda. Co zrobil kolo?
Smial sie z tego.
Ci wszyscy ludzie co sa tak wrazliwi i maja kije w dupie, powinni pojechac do Szkocji gdzie w wiekszosci przyspiewki maja na celu obrazanie rywala. Wszyscy maja beke po czym razem chleja piwsko w tych samych pubach.
No moze za wyjatkiem Caltics - Rangers ale tu wchodzi w gre religia, wiec glownie oszolomstwo, szczegolnie ze strony tych drugich.

Na pewno posłuchają xD

niee, no tak jak za pamiętnego meczu za Mourinho, gdzie 95 tys luda wrzeszczało na Małpelo "Mono" po chamskim faulu na Fabregasie- takim "na stratę sezonu" - to nie będzie.
***** mierdy.

@El dominatore niby dlaczego przyśpiewki cechujące ludzi niskiej kultury i inteligencji mają być wyznacznikiem? Argument na poziomie "udowodnij, że piłka nożna to sport dla marginesu".
Po co ktoś, kto chce się cieszyć sportem, ma jeździć i oglądać typów, którzy udają hardych, a od wieków nie potrafią wyjść spod angielskiego buta?
Ostatnimi czasy argument "kija w dupie" jest pożywką dla ludzi, którzy mylą sarkazm i bycie zabawnym z prostactwem, lub świadomie próbują wmawiać, że penerskie zachowania mają cokolwiek wspólnego z byciem fajnym. Coś jak 10 latek, który ma radochę, że może sobie *urwy pisać w pod postami kolegi na fb. Jeśli ktoś chce się z takim poziomem utożsamiać - proszę bardzo. Tylko trzeba jeszcze mieć świadomość, że można zostać nazwanym po imieniu

w komentarzach wcale nie lepiej niż na noł kamp xD

Powinien być adekwatny do zachowania się kibiców RM na SB. Pięknym, za nadobne, nie ma pobłażania.
konto usunięte

@Elvisek przeciez to dla ludzi do rzucania…

@El dominatore Na dwie małpy wystarczy po kilogramie, lepiej podrzuć gumy do żucia z herbem naszego klubu :)

@JarekS Ale ty spójrz na klimat w lidze a nie wypisujesz w pusto hasła.
Co mecz Realu są wymysły o rasizmie i La Liga sama zaczęła wychodzić przed szereg i szukać "rasistów" nawet bez skargi. Teraz każdy gest w kierunku Viniciusa odbierany jest jako atak, niezależnie co powiesz.
To się dziwisz, że klub wydaje komunikat po pierwsze uświadamiający a po drugie odcinający się w razie gdyby komuś coś do łba strzeliło?

Jazda z Madrytem i Tebasem

"obrony fair play w sporcie i promocji wartości" hahahahaha sankcje to dostaniecie za przekręty...

@Tridente2015 żeby kiedyś Kessie, Dembele i Fati się kiedyś nie spłakali. Jakoś w Madrycie nie doświadczyli rasizmu

A może jeszcze oddać im zwycięstwo?