Athletic – Barcelona: najlepsze, najgorsze wg FCBarca.com

Błażej Gwozdowski

12 marca 2023, 23:55

18 komentarzy

Athletic Club

ATH

Herb Athletic Club

0:1

Herb Athletic Club

FC Barcelona

FCB

  • 45' Raphinha 

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty dzisiejszego pojedynku z Athletikiem zdaniem Redakcji FCBarca.com?

Najlepsze: kolejny trudny wyjazd odhaczony z dużą pomocą Ter Stegena

Do końca sezonu wciąż zostało wiele spotkań, ale liczba naprawdę trudnych pojedynków jest ograniczona. Zwycięstwo z Athletikiem na San Mamés to kolejny bardzo duży krok w kierunku mistrzowskiego tytułu. Przewaga dziewięciu punktów nad Realem została utrzymana i nawet remis w najbliższym Klasyku należałoby uznać za korzystny rezultat. Gdyby nie znakomita postawa Ter Stegena i gol Raphinhi sytuacja mogłaby być zdecydowanie bardziej skomplikowana. Niemiec był dzisiaj praktycznie bezbłędny, a jego interwencja przy strzale Muniaina była wprost fenomenalna. Z kolei Brazylijczyk jako jedyny z napastników wykorzystał tę jedną okazję, czym po raz kolejny udowodnił, że pod nieobecność Dembélé bardzo się rozwinął.

Najgorsze: nerwowa i bardzo szczęśliwa końcówka spotkania

Rywalizacja na San Mamés nigdy nie należy do łatwych i przyjemnych. Tym razem nie było inaczej. Podopieczni Ernesto Valverde dobrze naciskali na Busquetsa, wymuszając wiele strat w środku pola. Nie udało się także uniknąć błędów w obronie, w których przodował Koundé. Szczególnie nerwowa była końcówka spotkania, kiedy Athletic zaczął bardzo naciskać, a podopieczni Xaviego głęboko się cofnęli. Iñaki Williams trafił nawet do siatki, ale VAR słusznie gola anulował z uwagi na zagranie ręką poprzedzające akcję bramkową. Trzeba jednak przyznać, że gdyby nie szczęście i wyborna forma Ter Stegena o komplet punktów byłoby dzisiaj bardzo trudno. Znów problemy z kontrolą piłki miał Robert Lewandowski, niezbyt przekonujący był Ferran Torres, a Balde miał kłopot z decyzyjnością. Także zmiany nie poprawiły gry zespołu. Taki obraz gry oczywiście można bez trudu zaakceptować w przypadku trudnych pojedynków wyjazdowych, ale tutaj mamy do czynienia z niepokojącą prawidłowością.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Najlepsze: Ter Stegen, Gavi i Raphinia.
Najgorsze: Kounge, Roberto i od stycznia Lewandowski który już nawet sam na sam nie strzela, z główki z dość czystej pozycji też nie trafia o przyjęciu i przyspieszenie rozegrania nie wspomnę. Nie mogę zrozumieć z tak nie samowitego początku i topu spać aż tak nisko.

@Qaz123 nie ma pedriego/dembele nie ma kto mu podawac

@Qaz123 mundual w trakcie sezonu rozregulował celownik - wróci do siebie, tylko ile to jeszcze potrwa?

@gacper Lewy miał dwie doskonale sytuację które zmarnował, nie obecność Pedriego czy Dembele tu nie ma znaczenia. Lewy w głowie przegrywa inaczej nie jestem w stanie zrozumieć jak można zapomnieć techniki, przyjęcie leży, zastanawianie się leży, rozegranie leży. Dramat
« Powrót do wszystkich komentarzy