Oficjalnie: Zapadła decyzja co do zawieszenia Ronalda Araujo [Aktualizacja 14:04]

Dariusz Maruszczak

8 marca 2023, 13:22

Mundo Deportivo

23 komentarze

Fot. Getty Images

Ronald Araujo w ostatnim meczu z Valencią otrzymał czerwoną kartkę, przez co w najbliższym czasie Xavi nie będzie mógł z niego skorzystać. Wątpliwości dotyczyło tylko to, na jak długo zostanie zawieszony, ale Komitet ds. Rozgrywek podjął już decyzję w tej sprawie. Media piszą też o stanie zdrowia Roberta Lewandowskiego.

Przypomnijmy, że Araujo zobaczył bezpośrednią czerwoną kartkę po tym, jak zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję Hugo Duro, który chciał wykorzystać błąd Julesa Koundé. „Araujo został wyrzucony z boiska z następującego powodu: powalenie przeciwnika, uniemożliwiając mu w ten sposób wyraźną szansę na gola” – napisał w raporcie sędzia Alberoja Rojas.

Wątpliwości mógł budzić zapis Kodeksu Dyscyplinarnego, który stanowi, że po otrzymaniu bezpośredniej czerwonej kartki „w przypadkach, w których wykluczenie z boiska jest spowodowane sytuacjami, w których piłkarz nie miałby możliwości walki o piłkę, zawieszenie będzie obowiązywać przynajmniej na dwa mecze”. Według Mundo Deportivo uznano jednak, że zachowanie Araujo stanowiło element walki o piłkę, choć nie ma wątpliwości, że stoper powstrzymywał rywala z premedytacją, wiedząc, że do niej nie dojdzie. W każdym razie Urugwajczyk został ukarany na jeden mecz i nie zagra w niedzielnym spotkaniu z Athletikiem, ale będzie do dyspozycji na Klasyk 19 marca.

Media piszą też o sytuacji innych graczy w kontekście starcia z Los Leónes. Ivan San Antonio ze Sportu informuje, że Lewandowski jest już w pełni wyleczony i nie ma żadnych przeciwwskazań, aby wystąpił od pierwszej minuty w pojedynku na San Mamés. Polak może nawet zagrać przez pełne 90 minut. Wszystko będzie zależało oczywiście od decyzji Xaviego. Wygląda na to, że w spotkaniu z Athletikiem nie zobaczymy jeszcze Pedriego, za to do gry może wrócić Gavi. Niewykluczone, że trener Barcelony zdecyduje się więc na ustawienie z czwórką pomocników.

Aktualizacja

14:04 W kontekście Araujo dobrą wiadomością jest również to, że w ubiegłym tygodniu odebrał hiszpańskie obywatelstwo, więc nie będzie zajmował miejsca w składzie dla piłkarzy spoza Unii Europejskiej. Barça może zarejestrować w składzie tylko trzech takich graczy, a obecnie już cała kadra ma paszport kraju należącego do Wspólnoty.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

zamiast napisac prosto jeden mecz araujo to czeba szukać info na ile ja jebie
« Powrót do wszystkich komentarzy