Hiszpańskie media wskazują najbardziej prawdopodobne daty powrotów do gry po kontuzjach czterech kluczowych zawodników FC Barcelony. Jednego z nich powinniśmy zobaczyć na boisku już jutro.
Christensen
Ze względu na problemy ze stawem skokowym sztab wolał nie ryzykować jego występu na Bernabéu. Duńczyk powinien wrócić do gry już jutro w pojedynku z Valencią.
Lewandowski
Polak zakończył mecz z Almeríą z problemami mięśniowymi i miał wypaść na 10-15 dni. Na pewno przegapi jeszcze konfrontację z Nietoperzami; możliwe, że dojdzie do siebie przed meczem z Athletikiem (12 marca), ale głównym celem jest powrót Lewego na ligowy Klasyk (19 marca).
Dembélé
Zgodnie z informacjami Ferrana Martíneza z Mundo Deportivo Ousmane Dembélé jest w końcowej fazie rekonwalescencji po kontuzji odniesionej w meczu z Gironą na Montilivi 28 stycznia. Francuz w kolejnym tygodniu ma wrócić do treningów na boisku z kolegami z zespołu. Celem jest, by skrzydłowy otrzymał minuty już 12 marca w spotkaniu z Athletikiem na San Mamés i był w pełni gotowy na ligowy Klasyk zaplanowany na tydzień później, tuż przed przerwą reprezentacyjną. Z kolei według Javiego Miguela występ Dembouza z klubem z Bilbao jest bardzo mało prawdopodobny.
Pedri
Doznał kontuzji z United w Lidze Europy i mówiło się o ok. miesiącu przerwy. Według Sportu wszystko wskazuje na to, że Kanaryjczyk opuści jeszcze mecze z Valencią i Athletikiem i może być dostępny na Klasyk na Camp Nou 19 marca.
W kontekście sytuacji kadrowej należy jeszcze wspomnieć o zawodnikach zagrożonych zawieszeniem za kartki. Z Los Che nie zagra Gavi, a Xavi nie pojawi się na ławce trenerskiej, z kolei Busquets, Kessie, Raphinha i Ferran muszą się pilnować, by móc wystąpić w kolejnej kolejce. Być może jednak któryś z tych piłkarzy postanowi się "wykartkować", by zapewnić sobie możliwość gry za dwie kolejki w El Clásico. Szerzej o liczbie otrzymanych żółtych kartoników pisaliśmy tutaj.
Aktualizacja
11:53 Toni Juanmarti z Relevo poinformował, iż Robert Lewandowski trenuje indywiduwalnie na murawie i, jeśli wszystko pójdzie dobrze, będzie dostępny na mecz z Athletikiem.
Komentarze (77)
Bardzo proste jak jest pulsowanie i polecanie komentarzy
Kopia tego w innym kolorku czerwonym
Ponadto wierzysz w to że tych rozsądnych jest więcej a ja się obawiam że jednak więcej jest hejterów którzy piszą pod wpływem emocji. Dziś Lewy jest do dupy a jak załaduje kilka bramek to znowu będzie najlepszy…