Marc-André ter Stegen: Porażki nigdy nie przychodzą w odpowiednim momencie

Dariusz Maruszczak

27 lutego 2023, 08:23

BarcaTV, AS

4 komentarze

Fot. Getty Images

Marc-André ter Stegen po meczu z Almeríą przyznał, że drużyna musi przeanalizować, co zrobiła źle, w kontekście kolejnych wyzwań. Niemiec liczy, że Barça odbuduje się już w czwartkowym starciu z Realem Madryt.

- Odczucia są takie, że mogliśmy zrobić coś więcej, przede wszystkim w pierwszej połowie. Potem w drugiej części gry staraliśmy się, myślę, że nie można powiedzieć nic [złego] na temat nastawienia zespołu, ale trudno nam było wejść w pierwszą połowę. Rywale bardzo dobrze bronili swoje pole karne i nie pozwolili nam na dostanie się tam i stworzenie dużego zagrożenia pod ich bramką.

- Oczywiście porażki zawsze bolą, nigdy nie przychodzą w odpowiednim momencie. Teraz musimy się uspokoić, ważne jest też naładowanie baterii i bycie gotowym na czwartek. Patrzymy w przyszłość, aby osiągnąć to, czego chcemy. Mecz z Realem może być dobrą okazją do zmiany sytuacji.

- To więcej niż ostrzeżenie, powinniśmy byli odrobić pracę domową, a tego nie zrobiliśmy. Musimy przeprowadzić samokrytykę, aby zobaczyć, w czym zawiedliśmy i co musimy poprawić w kolejnych spotkaniach.

- Nie byliśmy rozluźnieni, chcieliśmy zdobyć trzy punkty, żeby zwiększyć przewagę do dziesięciu. Rywale wypowiedzieli nam wojnę i zostaliśmy bez punktów na trudnym terenie. Spodziewaliśmy się coś tu uzyskać, ale musimy myśleć o tym, co nas czeka, ponieważ mamy przed sobą ważne tygodnie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak się lekceważy przeciwnika, to tak się kończy taka impreza.

Wypowiedź nacechowana rozwagą, ale i samokrytyką, bez popadania w skrajności, bez zbędnych emocji. Wypowiedź godna prawdziwego przywódcy, LIDERA zespołu, na boisku i poza nim...